Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Cieślak nie żyje od 3 lat, ale Malanowski wraca! Wiadomo, kto go zastąpi
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 21.03.2024 21:08

Cieślak nie żyje od 3 lat, ale Malanowski wraca! Wiadomo, kto go zastąpi

Andrzej Grabowski, gwiazdka, obsada serialu "Malanowski i partnerzy"
Fot. KAPiF

Serial “Malanowski i partnerzy” powraca po 8 latach przerwy! Jak donosi portal “Wirtualne Media”, Polsat już rozpoczął zdjęcia do kontynuacji kultowej kryminalnej produkcji. Program pojawi się na antenie Polsatu pod zmienioną nazwą: "Malanowski. Nowe rozdanie”, natomiast w rolę Malanowskiego obejmie po nieżyjącym Bronisławie Cieślaku inny znany aktor. 

Serial "Malanowski i partnerzy" powróci w zupełnie nowym wydaniu!

Fani kryminalnych produkcji na pewno pamiętają paradokumentalny serial Polsatu “Malanowski i partnerzy”. Opowiadał on o losach pracowników biura detektywistycznego z Warszawy, którego szefem był tytułowy Malanowski. Show zostało oparte na niemieckiej licencji. Widzowie mogli je oglądać w 16 sezonach, które były emitowane od 2009 do 2016 roku, od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

Serial cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności. W 2015 roku jego średnia oglądalność wynosiła aż 1,7 mln widzów. Niestety program zakończył się już rok później. Odtwórca głównej roli, Bronisław Cieślak, zmarł w 2021 roku, więc o kontynuacji produkcji przez długi czas nie było nawet mowy. Teraz w mediach pojawiła się sensacyjna wiadomość, iż legendarnego aktora zastąpi w kontynuacji serialu inny gwiazdor Polsatu. Widzowie uwielbiają każdą produkcję z jego udziałem. Czy tak będzie i tym razem?

Projekt bez nazwy (71).png
Obsada serialu “Malanowski i partnerzy”. Fot. KAPiF
Ogromne zmiany w "Tańcu z gwiazdami". Rozczarowanie nie ma granic Miszczak wprost o tym, co jest decydujące w “TzG”

Bronisław Cieślak był gwiazdą serialu "Malanowski i partnerzy"

Na łamach serialu “Malanowski i partnerzy” widzowie mogli obserwować działania pracowników agencji detektywistycznej. Jej szefem był tytułowy Bronisław Malanowski, w którego rolę wcielał się Bronisław Cieślak. W produkcji jako pozostali agenci występowali m.in. Anna Lucińska, Marek Krupski, Magdalena Rembacz czy Tomasz Mandes. Żaden z detektywów nie został jednak tak dobrze zapamiętany jak Cieślak, bez którego do dziś niektórzy widzowie nie wyobrażają sobie kontynuacji serialu.

Bronisław Cieślak występował na łamach takich kultowych produkcji jak “07 zgłoś się”, “Mrok”, “Pierwsza Miłość” czy już wspomniany “Malanowski i partnerzy”. Aktor zmarł 5 lat po zakończeniu emisji programu, 2 maja 2021 roku. Tymczasem w sieci właśnie pojawiły się informacje, jakoby inny znany artysta miał zastąpić Cieślaka w kontynuacji “Malanowskiego i partnerów”. O kim mowa?

Projekt bez nazwy (75).png
Bronisław Cieślak. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy (74).png
Bronisław Cieślak. Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Wielki powrót uwielbianego show Polsatu. Widzowie muszą przygotować się na ogromną zmianę

To on zostanie nowym "Malanowskim"!

Jak podaje portal “Wirtualne Media”, zdjęcia do serialu “Malanowski. Nowe rozdanie” już się rozpoczęły. Kultowy detektywistyczny program powraca nie tylko ze zmienioną nazwą, ale również głównym bohaterem. W rolę Andrzeja Malanowskiego, brata Bronisława Malanowskiego, ma wcielić się Andrzej Grabowski. Aktor, podobnie jak Bronisław Cieślak, przez 20 lat był związany z Polsatem, gdy grał Ferdka Kiepskiego w “Świecie według Kiepskich”. W ostatnich latach pełnił również funkcję jurora w “Tańcu z Gwiazdami”.

Serial kryminalny „Malanowski. Nowe rozdanie” będzie opowieścią o grupie detektywów mierzących się w swojej codziennej pracy z tajemniczymi sprawami, które pełne są nieoczekiwanych zwrotów akcji i niejasnych okoliczności, a prawda ukryta jest gdzieś pod płaszczykiem pozornie oczywistych faktów. Choć niektóre historie wydają się trywialne, ukrywają w sobie tragiczne i złożone ludzkie dramaty – informuje Polsat.

Stacja nie ogłosiła jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak wiele wskazuje na to, że “Malanowski. Nowe rozdanie” trafi na ekrany już jesienią tego roku.

Projekt bez nazwy (72).png
Andrzej Grabowski. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy (73).png
Andrzej Grabowski. Fot. KAPiF