Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Król Karol nie pomaga sobie w leczeniu. Słowa jego ukochanej zdumiewają
Julia Bogucka
Julia Bogucka 12.06.2024 08:33

Król Karol nie pomaga sobie w leczeniu. Słowa jego ukochanej zdumiewają

Królowa Camilla, król Karol III
Fot. Rex Features/East News, KIRSTY WIGGLESWORTH/AFP/East News

Od początku lutego wiemy, że król Karol III cierpi na nowotwór. Wiele obowiązków związanych z reprezentacją pałacu przejęła jego żona, królowa Camilla. Podczas jednego ze spotkań zdradziła, jak obecnie czuje się władca. Okazuje się, że przemawia przez niego upartość.

Pałac Królewski wydał oświadczenie, w którym poinformowano że Karol III ma nowotwór

Na początku lutego tego roku stało się jasne, że nad brytyjską rodziną królewską wiszą ciemne chmury. To wtedy Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym poinformowano, że król Karol III cierpi na nowotwór. Do dziś nie wiadomo, który narząd został zajęty przez nowotwór, podkreślono jednak, że nie ma to związku z prostatą, z którą monarcha udał się na leczenie.

Podczas niedawnej procedury szpitalnej Króla dotyczącej łagodnego powiększenia prostaty, zauważono odrębną niepokojącą kwestię. Późniejsze testy diagnostyczne zidentyfikowały formę raka. Jego Królewska Mość rozpoczął dziś regularne leczenie, podczas którego lekarze zalecili mu odłożenie obowiązków publicznych. Przez cały ten okres Jego Królewska Mość będzie kontynuował prowadzenie spraw państwowych i zapoznawanie się z oficjalnymi dokumentami, jak zazwyczaj - napisano wówczas w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Ostatni wpis Kipiel-Sztuki przed śmiercią wyciska łzy Oficjalne oświadczenie ws. napaści na Viki Gabor i jej ojca. "Przebywają pod opieką specjalistów"

Król Karol III jest pozytywnie nastawiony

Wieści płynące z wysp brytyjskich potwierdzają, że monarcha pomimo choroby czuje się całkiem dobrze, planuje również jak najszybszy powrót do pełnienia swoich codziennych obowiązków. Na ten moment król Karol III wycofał się i oddał rekonwalescencji. Ten stan rzeczy ma go frustrować, bowiem nie przywykł do przebywania z dala od ludzi. Monarcha nie pojawił się między innymi na tradycyjnej mszy w Wielki Czwartek w katedrze Worcester.

EN_01619014_0043.jpg
Fot. Rex Features/East News

Podczas orędzia, które wygłosił król Karol III z tej okazji, światło dzienne ujrzało jego najnowsze zdjęcie. Najprawdopodobniej zostało ono wykonane już po przyjęciu przez władcę pierwszych dawek chemioterapii, o czym świadczy jego wygląd. Ekspert zajmujący się brytyjską rodziną królewską zauważył ważne różnice.

Oficjalnie przekazano fotografię przedstawiającą króla przy jego biurku i mam obawy... Nie jest pełniejszy na twarzy. Myślę, że jest to skutek chemioterapii. Jego usta też wydają się cieńsze – zauważył ekspert Michael Cole na łamach GBNews.

ZOBACZ TEŻ: Pilny komunikat z Pałacu Królewskiego. Karol i William też wycofują się w cień

Królowa Camilla zdradziła, jak zachowuje się król Karol III

Obecnie dużą część obowiązków związaną z reprezentacją Pałacu Buckingham i spotkaniami z poddanymi przejęła królowa Camilla, obecna żona chorego na nowotwór króla. Niedawno pojawiła się ona na tradycyjnym brytyjskim festiwalu czytelniczym, gdzie spotkała się z autorami, aktorami i innymi ludźmi kultury, między innymi Heleną Bonham Carter, Harlanem Cobenem, Miriam Margolyes czy Lee Childem.

EN_01621996_0001.jpg
Fot. Rex Features/East News

To w rozmowie z tym ostatnim zdradziła, że król Karol III czuje się obecnie naprawdę dobrze. Dodała jednak, że monarcha ma w sobie nieco upartości. Podobno lekarze i doradcy sugerują mu, aby zwolnił i zmienił swój system wypełniania obowiązków, on jednak nie chce słuchać. Wiele wskazuje na to, że mimo choroby władca próbuje żyć tak, jakby nic się nie działo.