Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Koledzy Holeckiej ujawnili, jak zachowuje się w nowej pracy. Przesada
Julia Bogucka
Julia Bogucka 14.02.2024 09:04

Koledzy Holeckiej ujawnili, jak zachowuje się w nowej pracy. Przesada

Danuta Holecka Telewizja Republika
Wojciech Olkusnik/East News/Pawel Wodzynski/East News

Danuta Holecka spędziła niemal trzy dekady w Telewizji Polskiej i jest przyzwyczajona do panujących w niej warunków. W obliczu rewolucji w mediach publicznych, która rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, zdecydowała się ona zerwać obowiązujące ją umowy i poszukać szczęścia zawodowego w innym miejscu. Wybór padł na Telewizję Republika, która chyba jednak nie spełnia wszystkich jej oczekiwań. Ta lista wymagań sprawia, że oczy szeroko się otwierają. 

Danuta Holecka i kariera w TVP

Pracowała dla Telewizji Polskiej od 1993 roku, kiedy wygrała konkurs na prezenterkę tej stacji. Zaczynała od przygotowywania relacji z Sejmu, aby później przejść do prowadzenia porannych i popołudniowych wydań “Wiadomości”. Kilka lat później zadebiutowała w ich głównym serwisie o godzinie 19:30. Przez kolejne lata pojawiała się również w programach emitowanych na TVP3 i TVP Info, takich jak “Minęła dwudziesta”, “Info Serwis” czy “Echo dnia”.

KAPIF_oryginal_K386040F.jpg
Źródło: KAPiF

Od 2016 roku ponownie przejęła stanowisko prowadzącej głównego wydania “Wiadomości” i tę funkcję pełniła do grudnia ubiegłego roku. Ostatnie cztery lata była również szefową tego formatu. W obliczu zbliżających się zmian w mediach publicznych, 8 grudnia 2023 roku poprowadziła program po raz ostatni i zerwała wszystkie umowy wiążące ją z Telewizją Polską.

Danuta Holecka zmieniła się po odejściu z TVP. Ekspert nie ma wątpliwości Do sieci wyciekło archiwalne zdjęcie Danuty Holeckiej. Tak wyglądała prawie trzy dekady temu. Jest wręcz nie do poznania

Danuta Holecka przeniosła się do Telewizji Republika

Podobnie jak wiele innych twarzy znanych z TVP, postanowiła przenieść się do innej stacji. Wybór padł na Telewizję Republika. Danuta Holecka występuje w niej od 29 grudnia 2023 roku i zajmuje się prowadzeniem głównego serwisu informacyjnego emitowanego na jej antenie “Dzisiaj”. Dodatkowo prowadzi również format “Gość dzisiaj”.

KAPIF_oryginal_K777197F.jpg
Źródło: KAPiF

Czy to możliwe, żeby dziennikarka żałowała swojej decyzji o zmianie miejsca pracy? Budynki Telewizji Polskiej były świetnie wyposażone, jeśli chodzi o sprzęt, a i pracowników od wszystkiego również raczej nie brakowało. Tymczasem obecna stacja, w której pracuje Danuta Holecka, nie ma takiego samego zaplecza finansowego, z którego może opłacić wszystkie usługi i narzędzia. Już od pewnego czasu słychać doniesienia o tym, że wiele elementów, takich jak choćby oświetlenie, nie jest w stanie sprostać wymaganiom dziennikarki.

ZOBACZ TEŻ: Danuta Holecka wystosowała apel do „prawdziwych Polaków”. Nie mieści się w głowie, co wykrzyczała na antenie

Tak komentują Danutę Holecką?

Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylili obecni współpracownicy Danuty Holeckiej. Ujawnili oni, na co najbardziej narzeka była gwiazda TVP i czego jej brakuje w nowej stacji. Okazuje się, że lista może powalać.

"Holecka (...) wpierw była bardzo miła. Potem, jako prowadząca 'Dzisiaj', zepchnęła ze sceny starego prezentera Republiki, który wcześniej uchodził za gwiazdę. Z czasem zaczęła jeszcze stroić fochy. Bo w TVP obsługiwał ją cały sztab ludzi, a u nas programy robi się w kilka osób. Nie ma obsługi dla gwiazd: wizażystki, fryzjera, osoby do podawania kawy. Dla niej to musi być partyzantka"

- opowiada informator “Gazety Wyborczej”.

Innym szokującym aspektem wyłapanym przez obserwatorów Danuty Holeckiej i jej losów w nowej stacji, jest fakt, że już kilkukrotnie wystąpiła przed kamerami Telewizji Republika w tym samym stroju. Jak wiemy z czasów Telewizji Polskiej, wówczas nie było to w ogóle brane pod uwagę. 

Czy uda jej się jeszcze zaaklimatyzować w nowej rzeczywistości?

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik