Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Holecka apeluje o wsparcie finansowe TV Republika. „Rydzyk ma konkurencję”, w Internecie aż wrze
Martyna Pałka
Martyna Pałka 03.01.2024 14:40

Holecka apeluje o wsparcie finansowe TV Republika. „Rydzyk ma konkurencję”, w Internecie aż wrze

Holecka apeluje o wsparcie finansowe
Holecka apeluje o wsparcie finansowe, fot. kadr z programu TV Republika, Canva

Jakiś czas temu było głośno o nagłym odejściu jednej z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Danuta Holecka zakończyła wieloletnią współpracę z publicznym nadawcą i od niedawna odnajduje się na całkiem nowym stanowisku w innej stacji. Niewiarygodne, o co apelowała na antenie TV Republika.

Danuta Holecka po latach zwolniona z Telewizji Polskiej

Każdy doskonale wie, że dziennikarka od lat była jedną z twarzy publicznego nadawcy. Danuta Holecka swoją współpracę z TVP rozpoczęła już w 1993 roku, gdy prowadziła transmisję z obrad sejmowych. Później jej kariera rozwinęła się w zawrotnym tempie, a w 2019 roku prezenterka awansowała na szefową głównego wydania programu “Wiadomości”.

Jakiś czas temu opozycja poinformowała o zmianach, jakie zamierzają wprowadzić za kulisami TVP. Miały one obejmować między innymi zmiany kadrowe i zwolnienia części pracowników. Wśród gwiazd, które w pierwszej kolejności pożegnały się z dawnym pracodawcą, była między innymi Danuta Holecka.

"Chciałam tylko być kochaną": Holecka obnaża całą prawdę o swoim związku. Kto by pomyślał, było jak w filmie "Znowu nas oszukali". Widzowie "Wiadomości" w szoku po tym, co zobaczyli w TV. To miał być ostatni dzień Danuty Holeckiej?

Danuta Holecka dołączyła do TV Republika

W związku z zapowiedziami dziennikarka pożegnała się z publicznym nadawcą. Ostatnie wydanie serwisu informacyjnego “Wiadomości” z jej udziałem miało miejsce 12 grudnia 2023 roku, a po nim gwiazda zniknęła z anteny TVP. 

Niedługo później media obiegła informacja o nowej posadzie, na jakiej ma sprawdzić się prezenterka. Okazało się, że Danuta Holecka nie próżnowała i szybko udało jej się znaleźć nowe zatrudnienie. Tym razem była gwiazda Telewizji Polskiej związała się z TV Republika, a nawet miała okazję poprowadzić już pierwsze wydanie serwisu informacyjnego na antenie stacji.

ZOBACZ TEŻ: Oto nowa praca Danuty Holeckiej! Tym będzie zajmować się na antenie TV Republika.

Niewiarygodne, o co Danuta Holecka apelowała w TV Republika

Gwiazda wydaje się bardzo dobrze odnajdywać u nowego pracodawcy, a widzowie doceniają prowadzone przez nią wydania programów informacyjnych. Co ciekawe, w ostatnim odcinku doszło do ciekawej sytuacji, która na dobre rozbawiła internautów. Danuta Holecka zaapelowała o wsparcie finansowe dla swojej nowej stacji.

Wszystko dlatego, że Telewizja Polska, jako publiczny nadawca, mogła liczyć na olbrzymie wsparcie z budżetu państwa, Tego samego nie może jednak oczekiwać nowa stacja dziennikarki, dlatego też konieczne jest zwrócenie się z prośbą o pomoc do wiernych fanów. Wideo z proszącą o wsparcie Danutą Holecką szybko stało się hitem sieci, a internauci już teraz porównują ją do Tadeusza Rydzyka z Radia Maryja i Telewizji Trwam:

Rydzyk ma konkurencję.

Rydzyk nie będzie zadowolony, jak mu na Trwam nie wpłacą, bo tu środki pójdą.

Tak, tak, zaraz będziemy wpłacać.

Powiązane
Ranczo quiz
Mógłbyś zostać wójtem w Wilkowyjach? Test wiedzy o serialu "Ranczo"