Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Klątwa Euro nadal trwa! Jakie są szanse, że Polska wyjdzie z grupy?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.06.2024 16:57

Klątwa Euro nadal trwa! Jakie są szanse, że Polska wyjdzie z grupy?

reprezentacja Polski
fot. KAPIF

Za nami drugi mecz Polaków w ramach Euro 2024. Niestety, pomimo zaciekłej walki naszych zawodników, spotkanie zakończyło się przegraną z Austrią 3:1. Czy to oznacza, że mamy jeszcze jakiekolwiek szanse na awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy?

Euro 2024: Polacy przegrywają w drugim meczu z Austrią

W piątek 21 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00 nasza reprezentacja rozegrała swoje drugie spotkanie w ramach fazy grupowej Euro 2024. Biało-Czerwoni zmierzyli się w Berlinie z reprezentacją Austrii. Niestety, mimo ogromnych starań i ducha walki nasi rodacy przegrali z rywalami 3:1.

Poprzedni mecz Polaków również zakończył się dla nas niepomyślnie. Reprezentacja Polski zagrała w niedzielę 16 czerwca mecz z Holendrami. Niestety, tamto spotkanie również zakończyło się naszą przegraną i wynikiem 2:1 dla przeciwników.

Jest prześliczna i ma arcytrudny zawód. Kim jest żona Zielińskiego? Piłkarz ma w domu prawdziwy skarb To spotkało córkę Szpakowskiego w Tajlandii. Niewiarygodne, co usłyszała

Historia Polaków na Euro

Polacy swoimi ostatnimi występami na najważniejszych sportowych imprezach dali nam nadzieję na awans podczas Euro 2024. Podczas Mistrzostw Świata w 2022 roku w Katarze nasi rodacy nie tylko wyszli z grupy, ale też zaprezentowali się na naprawdę wysokim poziomie. Biało-Czerwoni zremisowali z Meksykiem 1:1 oraz wygrali z Arabią Saudyjską 2:0. 

Jedyną rysą na szkle był mecz z Argentyną, czyli późniejszym mistrzem świata, który zakończył się przegraną 0:2. Mimo to udało się nam wyjść z grupy, gdzie natrafiliśmy na reprezentację Francji, która pokonała nas wynikiem 1:3.

ZOBACZ TEŻ: Dariusz Szpakowski pękł w 10 minucie meczu. Nie wytrzymał po golu Austriaków.

Jakie są szanse na wyjście Polaków z grupy na Euro 2024?

Niestety, najprawdopodobniej wyjście Polaków z grupy nie jest już możliwe. Wszystko wskazuje na to, że nawet wygrana z Francją, z którą spotykamy się we wtorek 25 czerwca, nie daje nam awansu na 1/8 finału Euro 2024.

Specjaliści zaznaczali, że jedynym ratunkiem dla naszej drużyny byłaby wygrana Holandii z Francją. Wtedy my musielibyśmy również pokonać Trójkolorowych, aby móc marzyć o wyjściu z grupy. Niestety, już teraz wiemy, że spotkanie Holendrów i Francuzów w Lipsku zakończyło się bezbramkowym remisem, który ma tragiczne skutki dla naszej reprezentacji. Polska jako pierwsza drużyna żegna się z Euro 2024.