Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kaźmierska ostro nt. spadku Komendy. Jest pewna 1 rzeczy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.02.2024 09:14

Kaźmierska ostro nt. spadku Komendy. Jest pewna 1 rzeczy

Dagmara Kaźmierska ostro nt. spadku Komendy
Dagmara Kaźmierska ostro nt. spadku Komendy, fot. KAPIF

Informacja o śmierci Tomasza Komendy obiła się szerokim echem w polskich mediach. Niesłusznie skazany mężczyzna zmarł niespodziewanie w środę 21 lutego 2024 roku w wyniku przegranej walki z nowotworem. Teraz głos w sprawie zabrała Dagmara Kaźmierska, która wypowiedziała się na temat tego, co może stać się ze spadkiem po 47-latku. 

Nie żyje Tomasz Komenda

W środę 21 lutego 2024 roku wszystkie media w naszym kraju obiegła informacja o nagłej śmierci Tomasza Komendy. 47-latek zmarł w wyniku nowotworu płuc, uznawanego za jeden z najgroźniejszych rodzajów raka. Mężczyzna w wieku 23 lat został niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo 15-latki, do którego doszło w sylwestrową noc w Miłoszycach na Dolnym Śląsku.

Po 18 latach sprawie przyjrzał się Sąd Najwyższy, który odkrył, że to nie Tomasz Komenda dopuścił się zbrodni. Mężczyzna wyszedł na wolność w 2018 roku i otrzymał ogromne zadośćuczynienie, wynoszące prawie 13 milionów złotych. Początkowo bardzo chętnie pojawiał się on w mediach i udzielał licznych wywiadów, później jednak postanowił zniknąć z oczu opinii publicznej. Jego bliscy donosili o tym, że 47-latek powoli zaczął układać sobie życie na nowo.

Tomasz Komenda.jpg
Nie żyje Tomasz Komenda, fot. KAPIF
Poszli na miejsce, gdzie spocznie Komenda. Jedna rzecz zwraca uwagę To dlatego Komenda mógł zachorować. Pulmunolog wskazuje 2 rzeczy

Tomasz Komenda pozostawił po sobie olbrzymi spadek

Przerażająca historia niesłusznego skazania Tomasza Komendy, stała się inspiracją dla filmu Jana Holoubka “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Z niego też dowiadujemy się, że mężczyzna za swój 18-letni pobyt w zakładzie karnym otrzymał 12 milionów zadośćuczynienia oraz ponad 811 tysięcy odszkodowania.

Wiele osób zastanawia się, do kogo teraz trafią pieniądze, jakie w 2018 roku otrzymał mężczyzna. Głos w sprawie zabrali również prawnicy, którzy wyjaśnili, co się stanie, jeśli 47-latek nie pozostawił po sobie żadnego testamentu.

Jeśli Tomasz Komenda nie pozostawił testamentu, w grę wchodzą reguły dziedziczenia ustawowego, które jasno precyzują kolejność dziedziczenia. W pierwszej kolejności mówimy tu o małżonku i dzieciach. Jeżeli zmarły nie był w chwili śmierci żonaty, a pozostawił dziecko lub dzieci - wówczas to one dziedziczą - wyznał prawnik Piotr Kaszewiak w rozmowie z portalem ShowNews.

ZOBACZ TEŻ: Wiadomo, co robił Tomasz Komenda dzień przed swoją śmiercią. Te wieści zaskakują.

Dagmara Kaźmierska zabrała głos w sprawie spadku Tomasza Komendy

Teraz na temat ogromnego spadku niesłusznie skazanego mężczyzny wypowiedziała się znana gwiazda Polsatu — Dagmara Kaźmierska. Królowa życia zdradziła, że od samego początku bardzo poruszyła ją historia Tomasz Komendy. 

To jest bardzo przykra historia, ale po prostu tak jakoś w tym życiu jest, że niestety pewnemu człowiekowi jest od dzieciństwa pod górkę. Ja znam takich kilka przykładów (...). To był jeden z tych ludzi właśnie, którzy od samego początku mieli źle, wiatr w oczy - powiedziała gwiazda w rozmowie z Pomponikiem.

Uczestniczka kultowego show “Taniec z Gwiazdami” wyznała również, że jej zdaniem, spadek po 47-latku może mocno skłócić jego najbliższych. 

Zawsze pieniądze poróżniają. (...) Mamona okropna rzecz. Ja jestem przekonana, że tam będą rodzinne bitwy.

Dagmara Kaźmierska 1.jpg
Dagmara Kaźmierska zabrała głos w sprawie spadku Tomasza Komendy, fot. KAPIF
Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?