Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Poszli na miejsce, gdzie spocznie Komenda. Jedna rzecz zwraca uwagę
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 22.02.2024 14:43

Poszli na miejsce, gdzie spocznie Komenda. Jedna rzecz zwraca uwagę

Tomasz Komenda
AKPA

W środę 21 lutego w mediach pojawiła się smutna informacja dotycząca śmierci Tomasza Komendy. Mężczyzna od 6 lat po przebywał na wolności, po tym, jak spędził 18 lat za kratami. Pogrzeb mężczyzny odbędzie się już w poniedziałek. A jak wygląda przyszłe miejsce spoczynku mężczyzny?

Tomasz Komenda nie żyje

Tomasz Komenda nie żyje. Zmarł w środę 21 lutego 2024 roku w wieku 46 lat. Jak donosiły media, mężczyzna od pewnego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Jego brat, Gerard, w rozmowie z serwisem Salon24.pl wyjawił, że w ostatnim czasie potrzebował pomocy i opieki, którą zapewnili mu najbliżsi.

Mężczyzna wspomniał również, że Tomasz Komenda wolał ostatnie swoje dni spędzić w domu. Dlaczego? Okazuje się, że prawdopodobnie w szpitalu mógłby poczuć się, jak niegdyś w więzieniu.

Nie chciał trafić do szpitala, być może dlatego, że znajdowałby tam podobieństwa z więzieniem. Odszedł w domu, wśród bliskich, którzy byli z nim do końca - powiedział Gerard.

Tomasz Komenda
fot. KAPIF;Poszli na miejsce, gdzie spocznie Komenda
Wiadomo, co robił Tomasz Komenda dzień przed śmiercią

Ostatnia wola Tomasza Komendy

Brat Tomasza Komendy zdradził również, jak brzmiała jego ostatnia wola. Okazuje się, że 46-latek mógł zdawać sobie sprawę z tego, że niebawem może umrzeć, ponieważ dotyczyła ona jego pogrzebu, a także chęci oszczędzenia swoim bliskim dodatkowego cierpienia.

Poprosił, aby na pogrzeb nie przychodziły media. Powiedział, że nie chce, aby były tam kamery, żeby ktoś nagrywał i czerpał z tego zysk. Nie chciał kolejnej porcji cierpienia dla najbliższych. Jednocześnie prywatnie może przyjść każdy. Bardzo proszę o uszanowanie woli zmarłego - powiedział Gerard w rozmowie z Salon24.pl.

Tomasz Komenda
fot.AKPA;Poszli na miejsce, gdzie spocznie Komenda

Gdzie spocznie Tomasz Komenda?

Brat Tomasza Komendy, Gerard, za pośrednictwem social mediów poinformował, że ceremonia pogrzebowa 46-latka odbędzie się w poniedziałek 26 lutego. Mężczyzna zostanie pochowany na cmentarzu znajdującym się przy ulicy Kiełczowskiej we Wrocławiu. 

Jak informuje “Fakt”, grób Tomasza Komendy będzie tradycyjny. Uwagę jednak przykuwa pewien szczegół, a mianowicie to, że 46-latek spocznie w osobnej mogile, natomiast rodzina jego matki pochowana jest na cmentarzu w całkowicie innej części miasta. 

KAPIF_oryginal_K1041928F (1).jpg
fot. KAPIF;Poszli na miejsce, gdzie spocznie Komenda

Źródło: Fakt