Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katarzyna Dowbor dowiedziała się o śmierci. Jej reakcja wyciska łzy
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 24.05.2024 12:18

Katarzyna Dowbor dowiedziała się o śmierci. Jej reakcja wyciska łzy

Katarzyna Dowbor, śmierć uczestniczki NND
Fot. kadr z programu "Nasz Nowy Dom", AKPA

23 maja media doniosły o śmierci uczestniczki programu “Nasz Nowy Dom”. Pani Anna Malinowska wzięła udział w kultowym show Polsatu razem z wnuczką Gabrysią w 2021 roku, gdy format był jeszcze prowadzony przez Katarzynę Dowbor. Choć ekipie udało się dokonać spektakularnej metamorfozy ich mieszkania, nie był to niestety koniec problemów, z którymi musiała mierzyć się rodzina. Pani Anna przegrała długą walkę z bezwzględną chorobą. Dowbor nie mogła pozostać obojętna na te doniesienia, tak zareagowała.

Zmarła uczestniczka programu "Nasz Nowy Dom"

23 maja gruchnęły wieści o śmieci pani Anny Malinowskiej, która w 2021 roku wystąpiła w programie “Nasz Nowy Dom”. Kobieta została naznaczona przez życie stratą partnera, a potem ukochanej córki. Gdy zmarła, obowiązek opieki nad wnuczką spadł na baki pani Anny. Babcia próbowała pogodzić wychowanie dziewczynki z prowadzeniem biznesu, który pochłonął znaczną część jej oszczędności. Obie mieszkały w domu, który był w tragicznym stanie. To właśnie wtedy do akcji wkroczyła ekipa Polsatu razem z Katarzyną Dowbor na czele.

Dziennikarka dała rodzinie szansę na rozpoczęcie nowego życia w nowym domu. Niestety nad panią Anną wisiało widmo okrutnej choroby — rak jelita grubego. Po długiej walce z nowotworem kobieta odeszła 20 maja 2024 roku. Zostawiła pogrążoną w rozpaczy 14-letnią wnuczkę Gabrysię. Ciężko uwierzyć, jak wielkie nieszczęście spotkało dziewczynkę.

Nie żyje uczestniczka programu "Nasz nowy dom". Zostawiła wnuczkę To dlatego Katarzyna Dowbor musi wstawać bladym świtem

Katarzyna Dowbor z ekipą wyremontowała dom uczestniczki. Niestety choroba wciąż postępowała

67-letnia pani Anna mieszkała ze swoją wnuczką Gabrysią w domu, który praktycznie nie nadawał się do życia. Ściany budynku były pokryte grzybem, ogrzewanie zapewnił stary węglowy piec, a w dodatku babcia i jej wnuczka musiały spać razem w jednym łóżku. Dodatkowo kobieta dzieliła swoje życie pomiędzy wychowywanie pociechy, prowadzenie baru, a walkę z nowotworem. W tej trudnej sytuacji ogromnie pomógł jej udział w programie “Nasz Nowy Dom”, który wówczas był jeszcze prowadzony przez Katarzynę Dowbor.

W kultowym show Polsatu wyszło na jaw, że pani Anna straciła w ostatnim czasie zarówno partnera, jak i jedyną córkę, mamę Gabrysi. Mimo wieku i nie najlepszego stanu zdrowia kobieta zajęła się wnuczką. Po tym, gdy ekipa “NND” wyremontowała ich dom, wiele wskazywało na to, że ich życie w końcu zacznie się układać. Niestety pani Anna przegrała z chorobą. 14-letnia Gabrysia po raz kolejny przeżyła bolesny cios. Dowbor nie mogła pozostać obojętna, zwróciła się do dziewczynki.

Katarzyna Dowbor.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Dowbor wydała oświadczenie. Co dalej z "Pytaniem na śniadanie"?

Katarzyna Dowbor zareagowała na rozpaczliwe wieści

Wiadomość o śmierci pani Anny Malinowskiej wprawiła w głęboką żałobę wszystkich fanów programu “Nasz Nowy Dom”. Internauci zalali internet wyrazami ubolewania i kondolencjami. Wiele osób zwróciło uwagę na trudną sytuację 14-letniej Gabrysi, której bezlitosna choroba odebrała najpierw mamę, a później babcię. 

Te przykre doniesienia dotarły również do Katarzyny Dowbor. Mimo iż dziennikarka już od niemal roku nie prowadzi remontowego show Polsatu, w poruszających słowach zwróciła się do dziewczynki, która mimo młodego wieku tak wiele przeszła.

Dowiedziałam się o śmierci babci Gabrysi, która tak wiele w życiu przeszła. Najpierw śmierć mamy, a teraz swojej ukochanej babci. Gabrysiu, jest mi bardzo, bardzo przykro. Mam nadzieję, że już Cię takie nieszczęścia nie będą w życiu spotykały. Przytulam Cię! – przekazała Dowbor na Instagramie.

Projekt bez nazwy (3).jpg
Fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official