Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Justyna Steczkowska SKOMENTOWAŁA zwycięstwo Luny! Mocne słowa
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 19.02.2024 13:24

Justyna Steczkowska SKOMENTOWAŁA zwycięstwo Luny! Mocne słowa

Justyna Steczkowska SKOMENTOWAŁA zwycięstwo Luny, fot. KAPiF
Justyna Steczkowska SKOMENTOWAŁA zwycięstwo Luny, fot. KAPiF

19 lutego ujawniono zwycięzcę polskich preselekcji do Eurowizji. Wiemy już, że do Malmö pojedzie nie faworytka internautów – Justyna Steczkowska – a młoda wokalistka Luna, która zaprezentuje przed Eurowizyjna publicznością utwór „The Tower”. Co na taką decyzję jury ma do powiedzenia Justyna Steczkowska?   

Ogłoszono reprezentanta Polski podczas Eurowizji 2024

Za decyzję, kto zostanie reprezentantem Polski podczas tegorocznego konkursu Eurowizji, odpowiadała Telewizja Polska, która do 2 lutego przyjmowała zgłoszenia od artystów, którzy chcieliby wystartować w polskich preselekcjach. Do oceny zgłoszonych utworów powołano pięcioosobową komisję, która oceniła poszczególne wykonania. Mieli przed sobą niełatwe zadanie – musieli bowiem przesłuchać i ocenić ponad 200 złożonych kandydatur. Każdy z utworów został oceniony w skali od 1 do 10 i całkowita suma punktów zadecydowała o tym, kto zaprezentuje się w maju w Malmö. Jurorzy mieli głosować zdalnie, w sposób niezależny od siebie, poznając pozostałe nazwiska dopiero w chwili ogłoszenia składu komisji, co nastąpiło wraz z ogłoszeniem wyników. 

Wśród zgłoszeń znajdowało się kilku faworytów, którzy byli oceniani jako artyści, mający największą szansę na zostanie reprezentantem Polski podczas tegorocznego konkursu Eurowizji. Wśród nich można wymienić między innymi: Justynę Steczkowską, Darię, Krystiana Embradora, Krystynę Prońko, Lunę, Marcina Maciejczaka i Nataszę Urbańską.

Michał Szpak świętował wyjątkowy dzień. „Moja niunia” Sławomir i Kajra cieszą się z pociechy. Jest nagranie

Luna polską reprezentantką podczas Eurowizji 2024

Luna nie kryje swojego szczęścia z powodu decyzji pięcioosobowego jury, że to właśnie ona będzie reprezentantką Polski podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się szwedzkim Malmö w dniach 7, 9 i 11 maja. Swoje zwycięstwo wokalistka skomentowała w programie „Pytanie na śniadanie”. 

Jestem niesamowicie wzruszona. Muszę przyznać, że do ostatniej chwili się nie spodziewałam. To było ogromne moje marzenie, żeby pojechać na Eurowizję. (…) To jest jak sen. Czuję ogromne wyróżnienie i taką nobilitację. Mam nadzieję, że uda mi się wypełnić tę misję jak najpiękniej. 

ZOBACZ TEŻ: Kim był ojciec Martyniuka? Zrobicie wielkie oczy

Justyna Steczkowska skomentowała wyniki polskich preselekcji do Eurowizji

Do decyzji jury odniosła się także Justyna Steczkowska. Wokalistka, która od miesięcy prowadziła intensywną kampanię na rzecz swojego udziału w tegorocznym konkursie Eurowizji z utworem „WITCH-ER Tarohoro” odniosła się do zwycięstwa znacznie młodszej koleżanki po fachu. Zgodnie z doniesieniami o wygranej miał przesadzić zaledwie jeden punkt.  

Życzę powodzenia i Telewizji, i Lunie. Jak zawsze – powiedziała artystka „Plejadzie”. 

Justyna Steczkowska zapewniła przy okazji, że skomentuje szerzej preselekcje do tegorocznej Eurowizji na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Justyna Steczkowska, fot. KAPiF.jpg
Justyna Steczkowska, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF.jpg
Luna, fot. KAPiF

Źródło: Plejada

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?