Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Fani są WŚCIEKLI: "Żenująca telewizja!" Poszło o wyniki Eurowizji
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 19.02.2024 11:05

Fani są WŚCIEKLI: "Żenująca telewizja!" Poszło o wyniki Eurowizji

Fani są wściekli z powodu wyników preselekcji do Eurowizji, fot. YouTube/Bądźmy Razem. TVP
Fani są wściekli z powodu wyników preselekcji do Eurowizji, fot. YouTube/Bądźmy Razem. TVP

Konkurs Eurowizji co roku jest wielkim wydarzeniem, w którym biorą udział wykonawcy z wielu krajów. Jak w poprzednich latach w stawce nie mogło zabraknąć także wykonawcy z Polski. Jury powołane przez TVP zdecydowało, kto z kandydatów zostanie reprezentantem naszego kraju. Wielu internautom taki wynik nie przypadł do gustu i nie kryją swojej wściekłości w mediach społecznościowych.

W ubiegłym roku wokół polskich preselekcji do Eurowizji wybuchł niemały skandal

W ubiegłym roku wybór reprezentanta Polski na konkursie Eurowizji wzbudził wiele kontrowersji nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. W 2023 roku zdecydowano się na przeprowadzenie ogólnopolskich preselekcji, które były emitowane na antenie Telewizji Polskiej. O skandalu rozpisywały się także zagraniczne media.

Wszystko przez to, że w jury zasiadał Agustin Egurrola, którego tancerki wcześniej regularnie współpracowały z Blanką, czy doniesieniami o rzekomej znajomości między synem zasiadającej w jury Edyty Górniak i Blanki, która ostatecznie została wybrana na reprezentantkę Polski. Nie pomogło z pewnością także zmienienie reguł głosowania na krótko przed preselekcjami i zmniejszenie wagi głosów telewidzów, którzy mieli w zastraszającej większości postawić na Janna, który miał otrzymać aż trzy raz więcej głosów niż Blanka.

Podczas Eurowizji 2023 Polskę reprezentowała Blanka z utworem „Solo”, fot. YouTubeBądźmy Razem. TVP 2.png
Podczas Eurowizji 2023 Polskę reprezentowała Blanka z utworem „Solo”, fot. YouTube/Bądźmy Razem. TVP
Podczas Eurowizji 2023 Polskę reprezentowała Blanka z utworem „Solo”, fot. YouTubeBądźmy Razem. TVP 1.png
Podczas Eurowizji 2023 Polskę reprezentowała Blanka z utworem „Solo”, fot. YouTube/Bądźmy Razem. TVP
Znamy zwycięzcę "The Voice Senior". Nie tak miało być? Dekady temu była gwiazdą estrady. Właśnie zgłosiła się na Eurowizję

Wiemy, kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2024

W tym roku Telewizja Polska zdecydowała się zawiesić ubiegłoroczny pomysł preselekcji emitowanych na antenie TVP i powrócić do wcześniejszego sposobu wybierania reprezentantów. Wśród artystów, którzy byli uważani za największych pretendentów do zwycięstwa polskich preselekcji, można wymienić: Justynę Steczkowską, Lunę,  Marcina Maciejczaka czy utwór „Jesień – Tańcuj” z zeszłorocznego filmu „Chłopi”.

Decyzją pięcioosobowego jury podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö Polskę będzie reprezentować Luna z utworem „The Tower”. Młoda wokalistka będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności w pierwszej połowie pierwszego półfinału. Tegoroczny konkurs Eurowizji odbędzie się w dniach 7, 9 i 11 maja.

ZOBACZ TEŻ: Michał Szpak świętował wyjątkowy dzień. „Moja niunia”

Fani nie kryją wściekłości po decyzji jury odnoście reprezentanta Polski na Eurowizji

Pod ogłoszeniem zwyciężczyni polskich preselekcji do tegorocznego konkursu Eurowizji w komentarzach aż zawrzało. Fani nie kryją swojego niezadowolenia takim werdyktem jury, wytykając z jednej strony kwestię powiązań z wytwórnią Universal, a z drugiej twierdząc, że piosenka Justyny Steczkowskiej byłaby dużo lepszym wyborem, który miałby szansę na zawalczenie o wysokie noty podczas konkursu w Malmö. O zwycięstwie Luny nad Justyną Steczkowską miał przesądzić zaledwie jeden punkt

  • Wybrali najbardziej średni ze średnich utworów. Sukcesów nie wróżę.
  • Jak robicie deale z wytwórnią, to niech one wysyłają chociaż coś dobrego…
  • Zamiast kreatywności i oryginalności wybrano radiową papkę. Zamiast 4 oktaw wybrano kopię Ellie Goulding. Zamiast głosu fanów wybrano kasę.
  • Czemu kolejny rok z rzędu o wyborze reprezentanta decyduje kilka osób? Nietransparentne, niejasne, przypominające wybory reprezentantów na Białorusi. Dajcie głos widzom, zróbcie preselekcje z prawdziwego zdarzenia i wprowadźcie międzynarodowe jury bez powiązań z artystami, wytwórniami, co najmniej 10 osób. Nie mam nic do Luny, ale każdy widzi co się dzieje i w którą stronę to zmierza.
  • Żenująca telewizja, kiedy w końcu posłuchacie fanów?
  • Mieliście diament w postaci Justyny. Płakać się chce.
Wiemy, kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2024, fot. YouTube Bądźmy Razem. TVP 2.png
Wiemy, kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2024, fot. YouTube/Bądźmy Razem. TVP
Wiemy, kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2024, fot. YouTube Bądźmy Razem. TVP 1.png
Wiemy, kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2024, fot. YouTube/Bądźmy Razem. TVP
Tagi: eurowizja
Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?