Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jak mieszka Don Vasyl? Król Romów ma jedną zasadę: na bogato
Julia Bogucka
Julia Bogucka 24.06.2024 16:46

Jak mieszka Don Vasyl? Król Romów ma jedną zasadę: na bogato

Don Vasyl w swoim domu
fot. Wielechowski S/AGENCJA SE/East News

O domach polskich czy światowych gwiazd można pisać książki. Wiele z nich to spełnienia najdziwniejszych i najdroższych zachcianek właścicieli. Nikt jednak nie mieszka jak, jak król Romów, Don Vasyl. Powiedzieć, że wnętrza są urządzone z fantazją, to jak nie powiedzieć nic. Zobaczcie sami.

Gdzie mieszka Don Vasyl?

Romowie mają to do siebie, że prowadzą koczowniczy tryb życia. Potrafią wędrować po całym świecie i nigdzie nie osiedlać się na stałe. Inaczej jest z Don Vasylem, muzykiem, który przyszedł na świat w Łodzi. Choć początkowo rzeczywiście przemieszczał się po Polsce, mieszkał między innymi w Gorzowie Wielkopolskim i Włocławku, ostatecznie jednak osiedlił się w Ciechocinku.

Tak to już jest z nami Cyganami, że wędrujemy po świecie, ale ja i moja rodzina zdecydowaliśmy się osiąść w Ciechocinku, gdy zaangażowaliśmy się w odbywający się tu Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów. To bardzo piękna i uzdrowiskowa miejscowość. Właśnie w tym zacisznym miejscu zapragnąłem wybudować dom - powiedział w rozmowie z “Super Expressem”.

Kość niezgody w rodzinie Martyniuków. Daniel nie gryzł się w język Oto gwiazdorzy, którzy mają dużo dzieci. Rekordzista ma aż 11 pociech

Tak mieszka Don Vasyl

Willa zamieszkiwana przez muzyka sprawia olbrzymi wrażenie. Luksusowy budynek jest zamieszkiwany przez Don Vasyla i jego rodzinę już od 17 lat. W jej wnętrzu znajdziemy w pełni wyposażoną kuchnię oraz jadalnię z bogato zdobionymi krzesłami. Tam również znajduje się kolekcja porcelany, którą kolekcjonuje żona kompozytora. To jednak nie wszystko. 

Oglądający zwracają uwagę na fotele przypominające prawdziwe królewskie trony. Na ścianie widzimy olbrzymią liczbę obrazów, najprawdopodobniej przedstawiające członków rodziny Don Vasyla. Nie brakuje również elementów związanych z pasją mężczyzny, jaką jest oczywiście muzyka. Chodzi oczywiście o gitarę oraz diamentową płytę za jedno z wielu osiągnięć kompozytora. Nie jest tajemnicą, że niemal cała rodzina artysty jest związana z tworzeniem melodii.

Don Vasyl dom
fot. facebook.com/donvasyl.szmidt/, tak mieszka Don Vasyl

ZOBACZ TEŻ:

Jadalnia w domu Don Vasyla

Jadalnia w domu Don Vasyla odrobinę przypomina muzeum i chyba balibyśmy się cokolwiek zjeść w otoczeniu krzeseł, które wyglądają na drogie antyki. Jak już zostało wspomniane wcześniej, żona muzyka kolekcjonuje niezwykłą porcelanę. Wszystko to jest urządzone niezwykle luksusowo oraz z przepychem.

jak mieszka Don Vasyl
fot. Wielechowski S/AGENCJA SE/East News, Tak mieszka Don Vasyl
Don Vasyl dom.
fot. Wielechowski S/AGENCJA SE/East News, Tak mieszka Don Vasyl

Kiedy pogoda dopisuje, członkowie rodziny Don Vasyla mogą spędzić czas na świeżym powietrzu. W dużym ogrodzie nie zabrakło miejsca na palenisko oraz eleganckie ławki, na których mogą zasiąść zarówno mieszkańcy, jak i goście. To musi być idealne miejsce na wieczorne biesiady przy muzyce. Bez wątpienia jest ona jednym ze stałych elementów codzienności artysty.