Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grabarz zdumiony tym, co zrobiono na pogrzebie Gabriela Seweryna. „Dlaczego tak było? Nie mam pojęcia”
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 10.12.2023 14:53

Grabarz zdumiony tym, co zrobiono na pogrzebie Gabriela Seweryna. „Dlaczego tak było? Nie mam pojęcia”

Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube/Goniec, TikTok/@robas000
Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube/Goniec, TikTok/@robas000

Pod koniec listopada media obiegła smutna wiadomość o śmierci Gabriela Seweryna znanego z programu „Królowe życia”. Podczas jego pogrzebu doszło do kilku nietypowych zachowań, które wzbudziły dużą ciekawość internautów. Do sprawy odniósł się popularny na TikToku Grabarz. 

Gabriel Seweryn został pochowany 6 grudnia

Pogrzeb Gabriela Seweryna odbył się 6 grudnia w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie. Mężczyzna jeszcze przed śmiercią wystosował pewne dyspozycje odnośnie ceremonii swojego ostatniego pożegnania. Celebryta zażyczył sobie, by zostać pochowanym w jednym ze swoich ulubionych futer, a przy otwartej trumnie miało znaleźć się zdjęcie wykonane przez jego przyjaciółkę i fotografkę. Kobieta miała także zająć się udokumentowaniem ceremonii pogrzebowej projektanta futer.

Niektórzy z internautów byli jednak zaskoczeni nie tylko faktem otwartej trumny, co nie jest praktykowane w ich stronach, ale także brakiem krzyża na czele konduktu pogrzebowego czy strojami pracowników zakładu pogrzebowego, a nawet sposobem, w jaki trzymali oni trumnę. 

Niebywałe sceny na pogrzebie Gabriela Seweryna. Nie tylko strój zaskoczył żałobników. Nie obyło się bez ochrony “Nikt z nas nie ma do tego prawa”. Żałobnicy stali jak wryci. Ksiądz naprawdę takimi słowami pożegnał Gabriela Seweryna

Grabarz z TikToka skomentował sprawę strojów pracowników zakładu pogrzebowego

Do pogrzebu Gabriela Seweryna odniósł się także popularny w sieci grabarz. Tiktoker chętnie odpowiada na pytania internautów dotyczące jego nietypowej profesji. W jednym ze swoich ostatnich filmików odniósł się do sprawy pogrzebu Gabriela Seweryna i obserwacji podnoszonych przez internautów. Grabarz Robert skomentował między innymi stroje pracowników zakładu pogrzebowego, którzy mieli na sobie zimowe kurtki

Jak to mówią: „co kraj to obyczaj”… W to nie wnikam, skoro tak byli ubrani, widocznie taka tradycja – w cudzysłowie – tego zakładu pogrzebowego. Oczywiście jak dla mnie troszeczkę słabo, ale bierzmy też pod uwagę pogodę, mróz i inne warunki atmosferyczne, które akurat panowały w tamtym dniu. Także widocznie tam tak jest. My byśmy czegoś takiego nie zrobili, my byśmy byli ubrani, tak jak powinno to wyglądać, ale widać tam jest taka tradycja. Ten zakład pogrzebowy, który przeprowadzał pogrzeb Gabriela, właśnie tak ubrał swoich ludzi, no i co mam powiedzieć – było minęło, ludzie wyciągnęli wnioski i tyle.

Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube Goniec  1.png
Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube/Goniec 
Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube Goniec 2.png
Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube/Goniec 

ZOBACZ TEŻ: "Jak Gabriel funkcjonował kiedyś, a jak ostatnio". Przyjaciółka Seweryna wreszcie przerwała milczenie. To on doprowadził do tragedii?

Grabarz z TikToka skomentował sprawę krzyża na pogrzebie Gabriela Seweryna

Grabarz Robert odniósł się także do aspektu krzyża, który po wyjściu z kościoła został wsadzony do karawanu wraz z trumną. Przez to nie był niesiony na czele konduktu pogrzebowego, co zafrapowało wiele osób śledzących sprawę Gabriela Seweryna. Grabarz z TikToka skomentował, że dla tego to także nowość, i że jeszcze nigdy nie spotkał się z takim zachowaniem. Mężczyzna wskazał także swoje wątpliwości odnośnie faktu, jak na taką decyzję zareagował duchowny prowadzący ceremonię pogrzebową projektanta futer. 

Trafna uwaga, dlaczego tak było? Nie mam pojęcia. Zazwyczaj jest tak, (…)że żaden z włodarzy prowadzących pogrzeb nie wyraża zgody na to, żeby krzyż nie szedł z przodu, czyli jako pierwszy, który prowadzi kondukt pogrzebowy. A tutaj no, cenna uwaga. Po pierwsze nie było krzyża. Po drugie – jak mogliśmy zobaczyć na filmiku – krzyż został włożony do karawanu zaraz po włożeniu trumny (…). A tutaj widzimy (…) że nie było krzyża przed konduktem pogrzebowym. Dziwna sytuacja, że „czarny pan” zgodził się na coś takiego i dziwna sytuacja, że krzyż z tego co widziałem na filmikach, został włożony do karawanu obok trumny. 

Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube Goniec 3.png
Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube/Goniec 
Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube Goniec 4.png
Grabarz z TikToka skomentował pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. YouTube/Goniec 
@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @user354574741816 ♬ dźwięk oryginalny - Grabarz
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego