Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Dramatyczne wieści z "Tańca z gwiazdami". Nie żyje wybitny trener. Odszedł na zawał
Julia Bogucka
Julia Bogucka 21.02.2024 10:12

Dramatyczne wieści z "Tańca z gwiazdami". Nie żyje wybitny trener. Odszedł na zawał

Nie żyje
CanvaPro, Instagram @robinwindsor

Nie żyje Robin Windsor, trener uczestników brytyjskiej wersji show “Taniec z Gwiazdami”. Miał tylko 44 lata. Wybitny tancerz zmarł na zawał serca.

Nie żyje Robert Windsor

Mężczyzna tańczył, odkąd skończył trzy lata. Ogólnokrajową popularność dała mu rola trenera w brytyjskim “Tańcu z Gwiazdami”. Swoją karierę w programie zakończył w 2013 roku, ale wciąż występował przed publicznością. 20 lutego 2024 roku media obiegła informacja o jego śmierci.

O tych przykrych wieściach dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. Robin Windsor był uwielbiany przez swoich przyjaciół, jak i fanów jego tanecznej przygody. Został czule pożegnany przez bliskich za pośrednictwem takich platform jak Instagram.

"Jestem bardzo smutna i zszokowana. Zaledwie kilka tygodni temu tańczyliśmy razem, ponieważ nie miałam partnera na zajęciach. Prawdziwy dżentelmen""

“Nie mogę w to uwierzyć. Zawsze będziemy cię kochać”

"Co za szokująca wiadomość, spoczywaj w pokoju"

- czytamy w komentarzach pod publikacją na profilu artysty na Instagramie.

Jakie relacje łączą Pavlović i Tyszkiewicz? Smutna prawda Kaźmierska miała poważny wypadek. Teraz weźmie udział w "TzG"

Robin Windsor był uwielbiany przez publiczność

Informacja o śmierci gwiazdy tańca pojawiła się na profilu na Facebooku spektaklu “Come What May”, w którym występował Robin Windsor. Wzruszający wpis łamie serca wszystkich fanów.

"Z ciężkim sercem ogłaszamy tragiczną śmierć naszego ukochanego przyjaciela, Robina Windsora. Obecność Robina w „Come What May" była czymś więcej niż tylko występem. To było ucieleśnienie pasji, wdzięku i czystego talentu. Jego niezwykła umiejętność wyrażania emocji poprzez ruch zawsze urzekała publiczność, zapierając dech w piersiach przy każdym występie. Oprócz wyjątkowego tańca tętniący życiem duch Robina zawsze rozświetlał pomieszczenie, wypełniając próby i występy ogromną energią. Jego śmiech był zaraźliwy, a życzliwość bezgraniczna"

Według posiadanych informacji przyczyną tragicznej śmierci tancerza był zawał serca. Wiadomo również, że parę lat temu przechodził epizod depresyjny.

ZOBACZ TEŻ: Najpierw pogarszający się stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz, a teraz TAKIE wieści. Fani w szoku?

Robin Windsor w brytyjskim "Tańcu z Gwiazdami"

Mężczyzna brał udział w show przez trzy lata. Jego debiut przed kamerami programu rozrywkowego odbył się w 2010 roku. Jego pierwszą sceniczną partnerką była Patsy Kensit, następnie tańczył jeszcze z takimi paniami jak: Anita Dobson, Lisa Riley i Deborah Meaden. Niestety w 2013 roku musiał zrezygnować z dalszych występów w formacie.

Powodem jego rezygnacji była operacja na kręgosłup. Kiedy jednak wyzdrowiał i przeszedł konieczną rekonwalescencję, obsada programu postanowiła nie kontynuować z nim współpracy. Robin Windsor oprócz kariery tanecznej, angażował się również w działalność społeczną. Kilka lat temu brał udział w kampanii na rzecz społeczności LGBT+, wspierał również akcje na rzecz osób zakażonych wirusem HIV. 

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?