Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dowbor odszedł z Polsatu. Miszczak jest temu winien?
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 14.06.2024 12:07

Dowbor odszedł z Polsatu. Miszczak jest temu winien?

Edward Miszczak, Maciej Dowbor
fot. KAPiF

Dosłownie dwa dni temu Maciej Dowbor poinformował, że po 20 latach pracy żegna się z telewizją Polsat. Fani i media zaczęli spekulować, dlaczego prezenter zdecydował się na taki krok akurat teraz, skoro podobne plotki krążyły już od dawna. Jak się okazuje, to nie była łatwa decyzja. Znamy kulisy! 

Znamy kulisy odejścia Macieja Dowbora z Polsatu

Media donoszą, że Maciej Dowbor chciał rozstać się z Polsatem już jakiś czas temu, nie pozwoliła mu jednak na to umowa, którą podpisał. 

Okazuje się, że Maciej chciał już odejść zeszłej jesieni, ale producenci namówili go, żeby został na 19. edycję, a potem dołożyli mu pieniędzy - w sumie przekupili, żeby został na jubileuszową, 20., edycję TTBZ. Zgodził się. Dlatego wszystkie jego opowieści o tym, że odejdzie, każdy traktował bardziej jak żart - informuje ShowNews.pl. 

Co więc takiego się stało, że Dowbor postanowił przekuć słowa w czyny? 

Wkurzenie na pracę towarzyszy mu od dawna. To rosło. Już kilka miesięcy temu mówił, że po zwolnieniu mamy chciałby odejść, ale nie odważył się. Gdzieś tam ciągle w głowie chciał to zrobić, ale nie potrafił. Były pomysły na śniadaniówkę, które potem wypadały i znów wracały i były obiecanki i przeciąganie propozycji. Dużo się działa, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Przed nowymi wyzwaniami chce złapać wiatr w żagle, odpocząć kilka tygodni. Mieć jakąś przerwę na poukładanie się w środku - donosi informator portalu. 

Na odejściu Dowbora najlepiej wyjdzie jego przyjaciel? “Były już pierwsze rozmowy” Dowbor odszedł z Polsatu. Już szykują dla niego ciepłą posadkę gdzie indziej

Edward Miszczak przeprowadził rewolucję w Polsacie

Od momentu kiedy Edward Miszczak został dyrektorem programowym Polsatu, w stacji zaszło wiele zmian. Przypomnijmy kilka z nich. Miszczak przeniósł “Love Island” z głównej anteny Polsatu do TV4. To także on zwolnił Katarzynę Skrzynecką z funkcji jurorki w show “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. 

Co więcej, to właśnie Edward Miszczak podjął decyzję, aby zwolnić Katarzynę Dowbor z roli prowadzącej programu “Nasz nowy dom”, a w roli nowej gospodyni show obsadzić gwiazdą serialu “Ranczo”, Elżbietę Romanowską. Czy dla Macieja Dowbora było to już zbyt dużo? Wiele na to wskazuje. 

Maciej Dowbor już od jakiegoś czasu miał dość pracy w Polsacie

Informator portalu ShowNews.pl przekonuje, że Maciej Dowbor dusił się w Polsacie, a jego frustracja udzielała się innym pracownikom. Przez to atmosfera w stacji miała być bardzo ciężka. 

Polsat nie dawał mu nowych rzeczy, a on sam jest bardzo kapryśny na planie. Tam więc było czasem nerwowo, bo za jego zachowanie inni czasem też robili mu pod górę. Frustracja w nim narastała, więc to było takie błędne koło - przekonywał informator serwisu. 

Odejście Macieja Dowbora sprawiło jednak, że sytuacja w Polsacie stała się jeszcze trudniejsza. 

Dowbor namieszał w Polsacie swoim odejściem. W czwartek w południu odbyła się narada nadzwyczajna, bo stacja szuka pomysłów, jak dociągnąć zaplanowane na jesień propozycje programowe - dowiadujemy się.