Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Na odejściu Dowbora najlepiej wyjdzie jego przyjaciel? “Były już pierwsze rozmowy”
Julia Bogucka
Julia Bogucka 13.06.2024 19:13

Na odejściu Dowbora najlepiej wyjdzie jego przyjaciel? “Były już pierwsze rozmowy”

Maciej Dowbor, Polsat
Fot. Pawel Wodzynski/East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wczoraj w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o odejściu Macieja Dowbora z Polsatu. Od razu w sieci zaistniały plotki, że prezenter przeniesie się do innej stacji. Tymczasem produkcja programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” stanęła przed kolejnymi dylematami. Wiadomo, kto może na nich zyskać.

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu

Jeden z najpopularniejszych prezenterów telewizyjnych postanowił rozstać się ze stacją, z którą był związany przez niemal dwie dekady. Niewiele osób się spodziewało, że Maciej Dowbor podejmie taką decyzję. Wczorajszego wieczoru w jego mediach społecznościowych pojawił się pożegnalny wpis.

W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas! - napisał prezenter na Instagramie.

To dzięki niej Kipiel-Sztuka został aktorką. To powiedziała na pogrzebie artystki Zaszła w ciążę na studiach, ledwo wiązała koniec z końcem. Druzgocące kulisy życia Magdaleny Kuty

Maciej Dowbor przeniesie się do innej stacji?

Od razu w sieci pojawiły się plotki, że prezenter już niedługo rozpocznie współpracę z innym podmiotem. Podejrzenie padło na Telewizję Polską, ponieważ to tam od kilku miesięcy pracuje jego matka Katarzyna Dowbor. Wcześniej dziennikarka również była związana z Polsatem i prowadziła program “Nasz Nowy Dom”, jednak w ubiegłym roku została wymieniona na Elżbietę Romanowską.

KAPIF_oryginal_K1211029F.jpg
Fot. KAPiF

Osoba z produkcji pracująca w TVP zdradziła portalowi “Świat Gwiazd”, że prawdopodobnie Maciej Dowbor pojawi się w najbliższej odsłonie programu “The Voice of Poland”, gdzie wystąpi u boku Pauliny Chylewskiej. Na ten moment są to jednak tylko spekulacje.

Paulina mówiła, że poprowadzi tylko programy sportowe, ale jednym z warunków jej przejścia było też poprowadzenie innych formatów. Ma ogromne doświadczenie, mogłaby się więc sprawdzić w "The Voice of Poland”. Ale nie może przecież poprowadzić go sama. Kto zostanie współprowadzącym? Czy będzie to Maciej Dowbor? Stworzyliby idealny duet. A przecież o to chodzi produkcji - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Pokora został kobietą przez swoją żonę. Tę jedną rolę długo przeklinał

Czy Piotr Gąsowski zyska na odejściu Dowbora?

Maciej Dowbor był jednym z prowadzących popularnego programu Polsatu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wiemy, że są plany, aby ten format jesienią ponownie pojawił się w ramówce. Nie wiadomo na ten moment, kto zastąpi prezentera w jego wieloletniej roli, choć mówi się, że może do niej powrócić Piotr Gąsowski. W ubiegłym sezonie aktor zasiadł za stołem jurorskim. Obecnie, według informatora portalu “ShowNews”, stoi przed poważnym dylematem.

Były już pierwsze rozmowy z Gąsowskim. Ma się zastanowić i zdecydować, którą posadę chce objąć. Wtedy ruszy giełda nazwisk do uzupełnienia miejsc w TTBZ, bo czasu mało. Znając Gąsa postawi teraz żądania finansowe i pewnie wynegocjuje swoje, bo Polsat nie ma większego ruchu - czytamy.

Wiadomo, że “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” prawdopodobnie boryka się obecnie z problemami kadrowymi. Robert Janowski, który również pełnił funkcję jurora, ma chcieć wrócić do prowadzenia “Jaka to melodia?”, odkąd zaszły zmiany w Telewizji Polskiej. Rozmowy zapewne jeszcze trochę potrwają.

KAPIF_oryginal_K1155203F.jpg
Fot. KAPiF