Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dom polskiego reżysera wystawiony na sprzedaż. Ma przygnębiającą historię
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.05.2024 18:17

Dom polskiego reżysera wystawiony na sprzedaż. Ma przygnębiającą historię

Janusz Kondratiuk
fot. KAPIF

Janusz Kondratiuk jest reżyserem wielu popularnych produkcji. Swoje ostatnie lata życie spędził w ukochanej miejscowości “Łoś", gdzie wcześnie opiekował się ciężko chorym bratem. Teraz okazało się, że jego dom rodzinny został wystawiony na sprzedaż. Cena naprawdę zaskakuje.

Kim jest Janusz Kondratiuk?

Wybitny reżyser ma na swoim koncie wiele popularnych produkcji, które od lat zachwycają się Polaków. To właśnie on stał za sukcesem takich filmów, jak “Jak pies z kotem”, “Hydrozagadka”, czy “Dziewczyny do wzięcia”. Mało kto wie, że mimo licznych sukcesów zawodowych, jego życie prywatne pełne było cierpienia.

W 2015 roku Janusz Kondratiuk podjął decyzję o zaopiekowaniu się swoim starszym bratem Andrzejem. Mężczyzna doznał rozległego wylewu, po którym był w stanie poruszać jedynie jedną ręką i głową. Co więcej, powstałe wtedy uszkodzenie mózgu sprawiało, że brat reżysera cierpiał na liczne wahania nastroju i przywidzenia. Od tego czasu Andrzej i jego żona Iga Cembrzyńska zamieszkali wraz z Januszem Kondratiukiem i jego żoną Beatą.

Zgrzyt na linii Miszczak Rozenkowa? Gwiazda w końcu szczerze wyznała Roxie Węgiel pokazała zdjęcie ze ślubu? Fala gratulacji

Dom Janusza Kondratiuka przeszedł wiele

Od tej pory dom słynnego reżysera zaczął trochę przypominać szpital. Sytuacja ta nasiliła się, gdy u brata Andrzeja zdiagnozowano nowotwór węzłów chłonnych. Wraz z przerażającą diagnozą lekarzy, wszyscy członkowie rodziny na zmianę opiekowali się chorym przez całą dobę. 

Jak powiedział sam Janusz Kondratiuk, jego brat odciął się wtedy od całego świata i miał nadzieję, że choroba jak najszybciej go opuści. Niestety, mimo wielkiej motywacji i siły walki nowotwór nie odpuszczał. Andrzej Kondratiuk odszedł w 2016 roku, a trzy lata po nim zmarł jego sławny brat, u którego zdiagnozowano nowotwór trzustki.

ZOBACZ TEŻ: Media huczą o “absolutnej wściekłości” króla Karola. Poszło o Harry’ego i Meghan.

Dom Janusza Kondratiuka został wystawiony na sprzedaż

Od czasu śmierci Janusza Kondratiuka i jego brata Andrzeja, dom w miejscowości Łoś był zamieszkiwany przez dwie wdowy. Teraz jednak w mediach pojawiła się informacja o tym, że kobiety miały się wyprowadzić, a dom reżysera wystawiono na sprzedaż. 

Mamy przyjemność przedstawić wyjątkowy dom z artystyczną duszą - dom znanego reżysera Pana Janusza Kondratiuka. Perełka, w której został nakręcony film "Jak pies z kotem" w reżyserii samego właściciela domu! - możemy znaleźć w zamieszczonym w sieci ogłoszeniu.

Wiadomo, że posesja znanego reżysera znajduje się około 500 metrów od Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i ma powierzchnię około 248 metrów kwadratowych. Na ten moment cena za dom Janusza Kondratiuka wynosi 1,5 miliona złotych.