Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aktor z "Na dobre i na złe" ma znanego syna. To gwiazdor "BrzydUli"
Julia Bogucka
Julia Bogucka 16.06.2024 10:43

Aktor z "Na dobre i na złe" ma znanego syna. To gwiazdor "BrzydUli"

Piotr Garlicki
Fot. AKPA

Piotr Garlicki musiał zostawić swojego starszego syna w Polsce, gdy wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Mimo to mężczyzna poszedł w ślady ojca i również jest aktorem. Znamy go z najpopularniejszych produkcji telewizyjnych.

Piotr Garlicki jest gwiazdą "Na dobre i na złe"

Aktor ukończył warszawską Wyższą Szkołę Teatralną i poświęcił się swojej pasji. Zagrał w kilkudziesięciu produkcjach kinowych i telewizyjnych, między innymi w “Sekrecie enigmy”, “Miłość ci wszystko wybaczy” czy “Quo Vadis”. Najbardziej jest jednak znany z roli doktora Stefana Trettera w serialu “Na dobre i na złe”. Szorstki i oschły lekarz szybko skradł sympatię wielu widzów.

na_dobre_akpa_dg_6923.jpg
Fot. AKPA

Kiedy Piotr Garlicki zdobył ogólnopolską popularność, wyemigrował na ponad dekadę do Stanów Zjednoczonych. Jak zdradzał w wywiadach, decyzję podjął głównie ze względu na trwający w Polsce stan wojenny oraz problemy finansowe.

Kiedy wyjeżdżałem, w Polsce zawód aktora cieszył się dużą estymą społeczną. Byliśmy poważani przez społeczeństwo, a w kieszeniach było pusto. Nie było pieniędzy. Wyjechałem za ocean z przyczyn czysto ekonomicznych - mówił w jednej z rozmów.

Najgorszy wybór kopert w historii “Gry w ciemno”. Euro 2024: z kim dzisiaj gra Polska? Kto wygra mecz?

Piotr Garlicki doczekał się dwóch synów

Aktor przez dłuższy czas nie miał dużego szczęścia w miłości. Związek z pierwszą żoną nie przetrwał, choć na świecie pojawił się ich syn. Kiedy doszło do rozstania, chłopiec był jeszcze bardzo młody. Później Piotr Garlicki związał się z Dorotą, z którą zdecydował się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Przebywając na emigracji, mężczyzna pracował jako kierowca ciężarówki, ale także w sortowni swetrów i firmie sprzedającej owoce morza.

Drugą żonę poślubił w Nowym Jorku, to z nią doczekał się również drugiego syna. Ta relacja jednak również nie przetrwała próby czasu. Długo nie mógł wrócić do Polski, jednak to “Na dobre i na złe" sprawiło, że został w ojczyźnie na stałe.

Zadzwonił telefon i spytano, czy oglądam serial Na dobre i na złe, i czy mógłbym przyjechać do Sękocina na rozmowę z reżyserem. Oglądałem dwa, trzy odcinki tej produkcji, spodobały mi się, więc bez chwili wahania zgodziłem się na to spotkanie. Pojechałem, poznałem się z reżyserem i... dostałem rolę. Bez żadnego castingu - mówił w rozmowie z portalem “Encyklopedia Teatru”.

ZOBACZ TEŻ: Oby grali tak jak wyglądają. Nasi piłkarze to prawidzwi przystojniacy

Piotr Garlicki ma znanego syna

Młodszy syn aktora, Kaspar, studiował stosunki międzynarodowe w Stanach Zjednoczonych, nieco później udało mu się zdobyć zatrudnienie w banku na Manhattanie. Talent aktorski również w nim dojrzał, bowiem próbuje swoich sił w dubbingu. Jednak to starszego, Łukasza, który pozostał w Polsce, gdy Piotr Garlicki wyjechał za ocean, możemy dziś oglądać na ekranach naszych telewizorów.

KAPIF_oryginal_K374530F.jpg
Fot. KAPiF

Mężczyzna zagrał w dziesiątkach produkcji, jednak widzowie najprawdopodobniej kojarzą go z roli komediowej w serialu “BrzydUla”. Wykreował również postaci w “Pierwszej miłości”, “Koronie królów” czy “Wielkiej wodzie”. Wywołał także kilka skandali. Kilkukrotnie zdarzyło mu się udzielić wywiadu pod wpływem, co nie kończyło się dobrze. Dziś Łukasz Garlicki jest już trzeźwy i nie sięga po używki.