Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zbijała fortunę w TVP. Tyle zarabiała Danuta Holecka, ilość zer może zaskoczyć
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.11.2023 20:26

Zbijała fortunę w TVP. Tyle zarabiała Danuta Holecka, ilość zer może zaskoczyć

Danuta Holecka, pieniądze
Ile Danuta Holecka zarabiała w TVP? Fot. KAPiF

Danuta Holeca jest szefową, a zarazem twarzą “Wiadomości” TVP. Dziennikarka pracuje dla publicznego nadawcy już od 3 dekad. Ile w tym czasie zarobiła? Właśnie wyszło na jaw, ile wynosiły jej zarobki. Przeciętny zjadacz chleba może tylko pomarzyć o takiej sumie.

Danuta Holecka zbudowała karierę w TVP

Danuta Holecka dołączyła do programu informacyjnego TVP już w 1993 roku. Udało jej się to dzięki wygranemu konkursowi na prezenterkę. Początkowo przygotowywała relacje z obrad Sejmu, jednak jej dziennikarski talent został bardzo szybko dostrzeżony i doceniony, dzięki czemu zaczęła prowadzić poranne oraz popołudniowe wydania “Wiadomości”. 

Od 2010 roku kariera Danuty Holeckiej nabrała rozpędu. Dziennikarka wspinała się po kolejnych szczeblach kariery, aż w 2019 roku została szefową “Wiadomości”. Objęcie tej posady wiązało się nie tylko z olbrzymim wyróżnieniem, ale również zawrotnymi zarobkami. Od lat plotkowano na temat sumy miesięcznego wynagrodzenia Holeckiej, jednak informacje, które właśnie wyszły na jaw, przeszły najśmielsze oczekiwania Polaków! 

Nieoficjalnie: Danuta Holecka odchodzi z TVP. Doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji Szok, jak zmieniła się Danuta Holecka! Niewiele osób potrafi rozpoznać ją na dawnych zdjęciach

Danuta Holecka odchodzi z TVP?

Dziś w mediach gruchnęła nieoficjalna wiadomość o odejściu Danuty Holeckiej z TVP. Wszystko za sprawą artykułu, który ukazał się na łamach portalu “Na Temat”. Serwisowi udało się potwierdzić tę informację u kilku niezależnych informatorów. Polakom aż ciężko uwierzyć w te szokujące doniesienia. Dziennikarka rzekomo podpisała już wszystkie niezbędne dokumenty, które umożliwiłyby jej odejście 12 grudnia.

Nasi informatorzy w TVP twierdzą anonimowo, że dokumenty związane z odejściem Holeckiej zostały już podpisane. Takie informacje otrzymaliśmy z dwóch niezależnych źródeł. Według nich Danuta Holecka ma odejść 12 grudnia za porozumieniem stron, z rocznym okresem wypowiedzenia – czytamy na łamach “natemat.pl”.

Portal skontaktował się w tej sprawie z szefową “Wiadomości”, jednak ta nie potwierdziła plotek. Dziennikarzom “Na Temat" udało się jednak dowiedzieć nie tylko, iż Danuta Holecka ma odejść, ale również otrzymać spore wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia. Nie wiadomo, o jaką sumę chodzi, jednak analizując dotychczasowe zarobki dziennikarki, można się domyślić, że nie chodzi tu o małą kwotę.

ZOBACZ TEŻ: Tego po wyborach nikt się nie spodziewał. Szokujące zachowanie Danuty Holeckiej, na wizji nie gryzła się w język

Ile Danuta Holecka zarobiła w TVP?

Danuta Holecka przepracowała na łamach Telewizji Polskiej 30 lat. W tym czasie zapewniła sobie nie tylko godną pozazdroszczenia pozycję, ale również wypłatę. Największa miesięczna suma wpływała na jej konto od momentu, gdy została szefową Wiadomości. Według wiadomości, które opublikował serwis Onet, dziennikarka miała zarabiać ok. 46 tys. złotych netto za dziesięć do jedenastu wystąpień w miesiącu. Na takich warunkach od 1 sierpnia 2020 roku do 31 stycznia 2023 roku Danuta Holecka zarobiła łącznie ok. 1,4 miliona złotych. 

Od 1 lutego dziennikarka dostała podwyżkę. Za od dziewięciu do jedenastu wystąpień miesięcznie w “Wiadomościach” otrzymywała ok. 50 tys. złotych. Łącznie pozwoliło to Holeckiej zgromadzić majątek rzędu 1,5 miliona złotych.

Projekt bez nazwy - 2023-11-30T194242.850.png
Wyszło na jaw, ile Danuta Holecka zarobiła w TVP. Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Źródło: plotek.pl