Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Szok, jak zmieniła się Danuta Holecka! Niewiele osób potrafi rozpoznać ją na dawnych zdjęciach
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.10.2023 13:39

Szok, jak zmieniła się Danuta Holecka! Niewiele osób potrafi rozpoznać ją na dawnych zdjęciach

Szok, jak zmieniła się Danuta Holecka
Szok, jak zmieniła się Danuta Holecka, fot. KAPIF

Danuta Holecka bez wątpienia jest jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Prezenterka pojawia się tam regularnie od prawie 30 lat, a widzowie doskonale pamiętają pierwsze prowadzone przez nią odcinki serwisu informacyjnego. Niewiarygodne, jak przez ten czas zmieniała się dziennikarka.

Danuta Holecka pracuje w TVP od 30 lat

Dziennikarka swoją współpracę z publicznym nadawcą rozpoczęła już w 1993 roku, gdy wygrała konkurs na prezentera tej stacji. Na samym początku jej praca polegała głównie na przygotowywaniu relacji z obrad Senatu, a z upływem czasu stała się prowadzącą porannych i popołudniowych wydań “Wiadomości”.

Od 2019 roku Danuta Holecka pełni funkcję szefa tego serwisu informacyjnego, który możemy oglądać na antenie TVP1. Wcześniej gwiazda była również gospodynią takich formatów, jak “Minęła dwudziesta”, “Oczy w oczy”, czy “Kwadrans polityczny”. I choć miejsce jej pracy pozostaje niezmienne, nikt nie ma wątpliwości, że w ciągu trzech dekad pojawiania się na antenie TVP dziennikarka zaliczyła kilka przemian swojego wizerunku.

„Już jej nie ma”. Danuta Holecka zniknęła z „Wiadomości”, Polacy od razu zareagowali. Rozpętała się burza!

Danuta Holecka kilka razy całkowicie zmieniała swoją fryzurę

W ostatnim czasie wokół szefowej serwisu informacyjnego “Wiadomości” zrobiło się nieco głośnej, a to wszystko z powodu niedawnych wyborów parlamentarnych oraz wypowiedzi Borysa Budka, który już teraz zapowiedział zmiany kadrowe w Telewizji Polskiej. 

Warto zauważyć, że Danuta Holecka pojawia się w tym programie przez prawie trzy dekady i podczas swoich wystąpień kilkukrotnie zaskakiwała telewidzów różnymi metamorfozami swojego wizerunku. Obecnie od dłuższego czasu prezenterka występuje w nieco dłuższych blond włosach. Wcześniej jednak zaliczyła kilka kultowych fryzur.

Jak bardzo przez lata zmieniała się Danuta Holecka?

Po raz pierwszy na antenie Telewizji Polskiej Danuta Holecka zadebiutowała w ciemnym bobie i ułożonej na bok grzywce. To właśnie z tą fryzurą przez lata kojarzyli ją widzowie serwisu informacyjnego publicznego nadawcy. Później prezenterka zdecydowała się na drastyczną zmianę - w 2005 roku zafarbowała włosy na odcień czerwieni oraz postawiła na prostą, opadającą na czoło grzywkę.

Dwa lata później dziennikarka pozostała przy tym samym kolorze, lecz znacznie skróciła fryzurę. Niestety, zmiana ta nie trwała zbyt długo, bo już w 2009 roku szefowa “Wiadomości” postawiła na czerń, która towarzyszyła jej przez kolejne kilka lat.

Danuta Holecka 1.jpg
Tak przez lata zmieniała się Danuta Holecka, fot. KAPIF
Danuta Holecka 3.jpg
Tak przez lata zmieniała się Danuta Holecka, fot. KAPIF
Danuta Holecka 2.jpg
Tak przez lata zmieniała się Danuta Holecka, fot. KAPIF
Danuta Holecka 4.jpg
Tak przez lata zmieniała się Danuta Holecka, fot. KAPIF
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania