Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nieoficjalnie: Danuta Holecka odchodzi z TVP. Doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.11.2023 18:23

Nieoficjalnie: Danuta Holecka odchodzi z TVP. Doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji

Danuta Holecka, Wiadomości
Danuta Holecka odchodzi z TVP? Fot. kadr z programu "Wiadomości"

Do mediów właśnie przedostała się intrygująca wiadomość. Portal “Na Temat” donosi, że najpopularniejsza dziennikarka TVP właśnie podpisała wypowiedzenie! Kiedy i na jakich warunkach Danuta Holecka ma rzekomo odejść z TVP? Możliwe, że już niedługo ikona “Wiadomości” nie pojawi się więcej na łamach programu…

Danuta Holecka jest związana z TVP od 30 lat

Danuta Holecka trafiła do Telewizji Polskiej w 1993 roku, czyli dokładnie 3 dekady temu, za sprawą wygranego konkursu na prezentera stacji. Jej talent szybko został dostrzeżony i doceniony, dzięki czemu awansowała, by zacząć prowadzić poranne oraz popołudniowe wydania “Wiadomości”. To właśnie wtedy kariera dziennikarki zaczęła się rozwijać. W 2019 roku objęła z kolei stanowisko szefowej programu informacyjnego. 

Można śmiało powiedzieć, że Danuta Holecka jest nie tylko twarzą “Wiadomości”, ale również jedną z najważniejszych osób w szeregach redakcji programu. Wygrana opozycji w wyborach parlamentarnych 2023 sprawiła jednak, że wiele osób zaczęło spekulować na temat zakończenia kariery dziennikarki. Na ten temat właśnie pojawiły się niesłychane plotki. W mediach już krąży wieść o tym, iż rzekomo Danuta Holecka miała podpisać wypowiedzenie. Co jeszcze na ten temat wiadomo?

Tego po wyborach nikt się nie spodziewał. Szokujące zachowanie Danuty Holeckiej, na wizji nie gryzła się w język TAK ją potraktowali. TVP oficjalnie o Danucie Holeckiej. Wieści o jej przyszłości obiegają Polskę

Opozycja zapowiedziała zmianę w TVP oraz zwolnienie Danuty Holeckiej

Wygrana opozycji w wyborach parlamentarnych w 2023 roku oznacza zmianę o 180 stopni na arenie politycznej w Polsce. Zmiany mają dosięgnąć również Telewizję Polską. Już w trakcie kampanii Donald Tusk potwierdzał, że są one nieuniknione. Zapowiedział, że “zrobi porządek” w mediach publicznych w ciągu jednego dnia od objęcia władzy. Już niedługo przekonamy się, ile prawdy znalazło się w tym stwierdzeniu. 

Jeden z polityków Koalicji Obywatelskiej również odniósł się do tematu zmian na antenie TVP. W rozmowie z “Gazetą Wyborczą” zapowiedział, czego mogą spodziewać się widzowie:

Najpewniej jeszcze tego samego dnia, gdy zawieszony zostanie zarząd, dojdzie do zmian na antenie, czyli z «Wiadomości» znikną Danuta Holecka czy Edyta Lewandowska. To się nie może dziać tygodniami.

Tymczasem media właśnie obiegła przełomowa, nieoficjalna informacja o podpisaniu przez Danutę Holecką wypowiedzenia. Czyżby szefowa “Wiadomości” postanowiła uprzedzić nadchodzące wydarzenia?

ZOBACZ TEŻ: Szok, jak zmieniła się Danuta Holecka! Niewiele osób potrafi rozpoznać ją na dawnych zdjęciach

Danuta Holecka odchodzi z TVP?

Portal “Na Temat” właśnie opublikował sensacyjną wiadomość. Serwis zebrał informacje, z których wynika, że Danuta Holecka właśnie podpisała wypowiedzenie. Dziennikarka ma rzekomo odejść już niedługo.

Dokumenty zostały już podpisane. Ma odejść 12 grudnia za porozumieniem stron z rocznym okres wypowiedzenia – zdradził informator portalu.

Okazuje się, że jest to wiadomość, którą potwierdziła więcej niż jedna osoba:

Nasi informatorzy w TVP twierdzą anonimowo, że dokumenty związane z odejściem Holeckiej zostały już podpisane. Takie informacje otrzymaliśmy z dwóch niezależnych źródeł. Według nich Danuta Holecka ma odejść 12 grudnia za porozumieniem stron, z rocznym okresem wypowiedzenia. Jedno z naszych źródeł zauważa, że prowadząca "Wiadomości" będzie otrzymywać przez ten czas spore wynagrodzenie – czytamy na łamach “natemat.pl”.

Portal skontaktował się w tej sprawie z samą Danutą Holecką, jednak dziennikarka miała nie kryć irytacji pytaniem o swoje odejście. Stwierdziła, że jest to nieprawda, jednak po chwili dodała, że nie chce komentować sprawy. 

Projekt bez nazwy - 2023-11-30T180541.860.png
Danuta Holecka odchodzi z TVP? Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-30T180524.482.png
Danuta Holecka odchodzi z TVP? Fot. KAPiF

źródło: natemat.pl, fakt.pl

Powiązane
Dopasuj polskie gwiazdy do ich zdjęć z dzieciństwa
Polskie gwiazdy w dzieciństwie. Rozpoznasz, chociaż trzy osoby? To gra dla prawdziwych mistrzów