Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Już jej nie ma”. Danuta Holecka zniknęła z „Wiadomości”, Polacy od razu zareagowali. Rozpętała się burza!
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 17.10.2023 08:14

„Już jej nie ma”. Danuta Holecka zniknęła z „Wiadomości”, Polacy od razu zareagowali. Rozpętała się burza!

Danuta Holecka, wiadomości tvp
Danuta Holecka zniknęła z "Wiadomości". Fot. kadr z programu "Wiadomości" TVP

“Wiadomości” TVP trudno wyobrazić sobie bez dziennikarzy, którzy jednoznacznie się z nimi kojarzą. Jedną z twarzy programu jest Danuta Holecka, której zabrakło w poniedziałkowym wydaniu. Czy ma to związek z wynikami wyborów parlamentarnych, które zapowiadają rychłą zmianę na scenie politycznej w Polsce? Internauci mają swoje zdanie na ten temat.

W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" zabrakło Danuty Holeckiej

15 października odbyły się wybory do Sejmu i Senatu, które połączono z referendum. Wzięła w nich udział rekordowa liczba Polaków, co wskazuje, że pragnęli oni zmiany na scenie politycznej w naszym kraju. Nieoficjalne wyniki wyborów, które do tej pory zostały podane, potwierdzają to twierdzenie. Wygląda na to, że Prawu i Sprawiedliwości, w przeciwieństwie do opozycji, nie uda się zgromadzić 231 mandatów niezbędnych do utworzenia rządu. 

Wiele osób zastanawia się, jaki los po zmianie władzy czeka Telewizję Publiczną, która w ostatnich latach była mocno nastawiona na wspieranie partii rządzącej. Według wielu osób “Wiadomości” w szczególnie jawny sposób okazywały swoją stronniczość. Ich twarzą stała się Danuta Holecka, której jednak zabrakło w poniedziałkowym wydaniu programu. Dopiero co ogłoszono wyniki wyborów, a już zastąpiła ją jej mniej doświadczona koleżanka po fachu.

Fatalna wieść dla Danuty Holeckiej. Czołowy polityk KO ujawnił, co czeka dziennikarzy TVP, trzęsienie ziemi to mało powiedziane

Danuta Holecka została zastąpiona. Kto poprowadził "Wiadomości"?

W niedzielę 15 października, po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów, które, mimo wygranej Prawa i Sprawiedliwości, wskazują na koniec 8-letnich rządów partii, widzowie zauważyli sporą zmianę w zachowaniu prowadzącej “Wiadomości” Danuty Holeckiej. Dziennikarka podczas rozmowy z politykami opozycji wydawała się wyjątkowo miła i uprzejma, co wcześniej nie zdarzało się zbyt często. Tymczasem zaledwie dzień później zniknęła z anteny.

Poniedziałkowe wydanie “Wiadomości” miała okazję poprowadzić Marta Kielczyk. Choć dziennikarka pracuje w TVP od 1999 roku, dopiero jesienią ubiegłego roku awansowała na gospodynię programu. Wciąż jednak nie prowadzi ona go zbyt często, w czym zdecydowanie przoduje Danuta Holecka. Internauci zaczęli więc spekulować, co było przyczyną tej nagłej zmiany. Doszli do zaskakujących wniosków.

Projekt bez nazwy - 2023-10-17T080933.602.png
Danuta Holecka zniknęła z "Wiadomości". Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-10-17T080916.496.png
Danuta Holecka zniknęła z "Wiadomości". Fot. KAPiF

Internauci ostro o zniknięciu Danuty Holeckiej z "Wiadomości"

Po tym, jak w poniedziałkowym wydaniu “Wiadomości” TVP zabrakło Danuty Holeckiej, w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Wiele osób zaczęło łączyć nagłe zniknięcie dziennikarki z wynikami wyborów, które wskazują na to, że władzę w Polsce obejmie opozycja. Partie, które się na nią składają, już od dawna zapowiadały gruntowne zmiany w Telewizji Publicznej.

Spekulacje internautów na ten temat bardzo szybko pojawiły się w sieci. Wiele osób zaczęło żartować sobie z niepewnej sytuacji, w jakiej znalazła się Danuta Holecka oraz jej koleżanki i koledzy po fachu.

  • Czy warto dzisiaj oglądać Wiadomości TVP? Holecka będzie na wizji pakować kartony? – spytał ktoś.
  • Już jej nie ma – odparł jeden z widzów.

Podobnych komentarzy pojawiło się znacznie więcej:

  • Pani prowadząca jakaś smutna...
  • Telewizja rządowa może się pakować – pisali internauci na Twitterze.

źródło: fakt.pl

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów