Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zbigniew Ziobro przerwał milczenie. Przekazał smutne wieści
Sara Karmańska
Sara Karmańska 09.03.2024 10:25

Zbigniew Ziobro przerwał milczenie. Przekazał smutne wieści

Zbigniew Ziobro
fot. Piotr Molecki/East News

Zbigniew Ziobro od pewnego czasu zmaga się z poważną chorobą. Choć w ostatnim czasie nowe informacje na temat stanu zdrowia polityka przekazywały inne osoby, tym razem były minister sprawiedliwości i prokurator generalny sam zabrał głos. Minister przeprosił, że nie mógł pojawić się na pewnej ważnej uroczystości. 

Zbigniew Ziobro walczy z ciężką chorobą

Pierwsze informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry pojawiły się pod koniec ubiegłego roku. Polityk Suwerennej Polski nie pojawił się wówczas na exposé Mateusza Morawieckiego. Niedługo później wyszło na jaw, że Zbigniew Ziobro zmaga się z poważnym nowotworem przełyku. Co gorsza, rak został wykryty bardzo późno, ponieważ polityk odkładał w czasie wizytę u lekarza, ponieważ brał swoje objawy – w tym także jego chrypkę – za objawy alergii. 

Od tego czasu Zbigniew Ziobro wycofał się z życia publicznego i skupia się na walce z chorobą. Zgodnie z informacjami, jakie przekazują jego koledzy z Suwerennej Polski, były minister sprawiedliwości ma za sobą trzy dawki chemioterapii, radioterapię, a niedawno informowali także, że wkrótce czeka go operacja. Mimo niekorzystnych rokowań Ziobro nie traci nadziei na powrót do zdrowia

Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Woś przekazał druzgocące wieści o stanie Ziobry. Serce pęka Niepokojące wieści nt. stanu Zbigniewa Ziobry. „Walczy o życie”

Zbigniew Ziobro przerwał milczenie

Niedawno polityk zdecydował się na osobiste przekazanie informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zbigniew Ziobro odniósł się w swoim poście do śmierci prof. Elżbiety Starosławskiej, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektorki Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Polityk wyraził swoje ubolewanie, że nie może wziąć udziału w jej ostatnim pożegnaniu

Nie mogę dzisiaj wziąć udziału w ostatnim pożegnaniu Śp. Pani Profesor Elżbiety Starosławskiej. Nie pozwala na to mój stan zdrowia. Ale chciałbym chociaż tutaj złożyć jej rodzinie i wszystkim bliskim wyrazy najgłębszego współczucia – napisał na platformie X (dawniej Twitter). 

Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Zatrważające wieści nt. stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry. Jest źle. „Zaczął drugą chemię”

Zbigniew Ziobro wspomina wybitną lekarkę

Zbigniew Ziobro w swoim poście zdradził także, że sam wiele zawdzięcza profesor Starosławskiej, która pomogła nie tylko jemu, ale także tysiącom innych pacjentów, zmagających się z chorobami nowotworowymi w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Polityk wskazał także, że mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia nie osiadała na laurach, stale pogłębiając swoją wiedzę i poznając nowe osiągnięcia światowej medycyny. Polityk Suwerennej Polski podkreślił także, że lekarka bardzo się poświęcała, walcząc o zdrowie swoich pacjentów i to właśnie dzięki niej ma nadzieję na powrót do zdrowia.

To dzięki niej moja walka daje mi dziś nadzieję… Przebywając wiele dni w lubelskim Centrum, widziałem, jak Pani Profesor cieszy się autentyczną sympatią pacjentów i nieskrywanym szacunkiem pracowników. Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym lekarzem, ale przede wszystkim była dla nas – jej pacjentów – największym wsparciem.  

Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF