Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wystąpił w "Pamiętnikach z wakacji" prawie 10 lat temu. Niestety, nie żyje. Jego ostatnie chwile były wstrząsające
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 06.07.2023 17:19

Wystąpił w "Pamiętnikach z wakacji" prawie 10 lat temu. Niestety, nie żyje. Jego ostatnie chwile były wstrząsające

Henio "Pamiętniki z Wakacji"
Bohater "Pamiętników z wakacji" zmarł tragicznie prawie 10 lat temu. Fot. kadr z programu "Pamiętniki z wakacji"

To już pewne - “Pamiętniki z wakacji” powrócą po niemal 7 latach od zdjęcia programu z anteny. Paradokument, który pokochały miliony Polek i Polaków, do dziś kojarzy nam się z fenomenem “mięsnego jeża” . Okazuje się, że autor chwytliwej piosenki, na postawie której powstało wiele memów, nie wytrzymał presji związanej z szybko rosnącą popularnością. Poczciwy Henio zmarł 9 lat temu, kulisy jego śmierci są wstrząsające.

"Pamiętniki z wakacji" wracają do Polsatu

Paradokumenty od lat cieszą się w polskiej telewizji dużą popularnością. Do jednego z bardziej lubianych show zaliczały się oczywiście “Pamiętniki z wakacji”, które widzowie Polsatu do dziś ciepło wspominają. Program przestał być emitowany w 2016 roku, jednak niespodziewanie okazało się, że stacja ogłosiła jego huczny powrót! Castingi do nowych odcinków już ruszyły.

“Wirtualne Media” przekazały, że nagrania do nowego sezonu “Pamiętników z wakacji” mają trwać od września do października, a akcja, tak jak poprzednio, będzie działa się na Wyspach Kanaryjskich. Choć nie wiadomo jeszcze, który z kanałów Polsatu będzie odpowiadał za emisję, istnieje szansa, że perypetie nowych bohaterów będziemy mogli śledzić na antenie jeszcze w tym roku.

Była policjantką w W11. Joanna Czechowska pokazała się po latach, aż odebrało nam mowę

Heniowi z "Pamiętników z wakacji" sławę przyniósł "mięsny jeż"

Dla wielu widzów “Pamiętników z wakacji” program wciąż kojarzy się głównie z jednym odcinkiem, w którym wystąpiło sympatyczne małżeństwo — Henryk i Beata. Para wyjechała na Gran Canarię z rodzicami mężczyzny. Gdy w pewnym momencie między członkami rodziny wybuchł konflikt, żona Henia postanowiła zaaranżować wspólną kolację, by złagodzić napięte relacje. Kobieta przygotowała na nią swój rodzinny specjał — mięsnego jeża. Jej mąż w wywiadzie zdradził, że uwielbia to specyficzne danie, do tego stopnia, że o mięsnym jeżu powstała piosenka, która zaprezentował przed kamerami.

Chwytliwa melodia, którą zaśpiewał Henio, w mig opanowała internet. Na jej podstawie powstało wiele przeróbek i memów, a poczciwy bohater “Pamiętników z wakacji” zyskał sławę, jakiej się nie spodziewał. Niestety wygląda na to, że nie udało mu się unieść jej ciężaru.

Henio z "Pamiętników z wakacji" nie żyje

Niestety Piotr Wańko, który w “Pamiętnikach z wakacji” wcielał się w rolę Henia, zmarł 27 lipca 2014 roku. Mężczyzna miał zaledwie 31 lat. Nieoficjalnie na serwisie “Wykop” można było przeczytać, że rzekomo popełnił samobójstwo, ponieważ nie był w stanie poradzić sobie z ogromem popularności, jaką przysporzyła mu piosenka “mięsny jeż”:

2014 r. Pochowany jest na wrocławskim cmentarzu. Myślę, że warto się choć sekundę pochylić nad osobą, która lata temu ubarwiła nam życie na kilka chwil. Piotr zniknął tak nagle, tak po cichu. Nie wytrzymał presji, która narosła po emisji odcinka oraz fali memów zalewającej sieć. Niech spoczywa spokojnie.

Przed śmiercią Piotra małżeństwo było zapraszane na różne wywiady telewizyjne. Po mężczyźnie nie dało się odczuć, że coś jest nie tak, z chęcią snuł plany odnośnie tego, co zamierza zrobić z rosnącą popularnością. Jego niespodziewane odejście było wielkim szokiem dla wszystkich widzów “Pamiętników z wakacji”.

Henio
Henio z "Pamiętników z wakacji" zmarł tragicznie prawie 10 lat temu. Fot. kadr z programu "Pamiętniki z wakacji"
pamiętniki z wakacji
Mięsny jeż. Fot. kadr z programu "Pamiętniki z wakacji"

 

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik