Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Co się dzieje na grobie Jerzego Połomskiego? Pomnik miał być "klasyczny, ale elegancki". TO zastaliśmy na miejscu
Martyna Pałka
Martyna Pałka 06.07.2023 07:45

Co się dzieje na grobie Jerzego Połomskiego? Pomnik miał być "klasyczny, ale elegancki". TO zastaliśmy na miejscu

Co się dzieje na grobie Jerzego Połomskiego?, fot. Lelum; KAPIF
Co się dzieje na grobie Jerzego Połomskiego?, fot. Lelum; KAPIF

Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie w Alei Zasłużonych stanął nagrobek Jerzego Połomskiego. Artysta sam za życia zdecydował o tym, jak on ma wyglądać. Dokonał tego w symbolicznym dniu, bo wtedy, kiedy żegnał swoją siostrę. Teraz spoczywają w jednym grobie, który można określić mianem artystycznego i eleganckiego.

Niedługo minie rok od śmierci Jerzego Połomskiego

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada 2022 roku w Domu Artysty Weterana w Skolimowie, gdzie spędził kilka swoich ostatnich miesięcy. Za życia zdecydował, że chce spocząć razem z siostrą, która zmarła kilka miesięcy wcześniej.

W dniu jej pogrzebu “Super Express” porozmawiał z Violettą Lewandowską, czyli menadżerką i opiekunką mężczyzny. Okazało się, że to właśnie stojąc nad grobem Jadwigi, piosenkarz podjął ostateczną decyzją dotyczącą wyglądu swojego miejsca pochówku.

Stanęłam z Jerzym między grobami i delikatnie zapytałam, jak chciałby, żeby wyglądał jego nagrobek. Powiedział, że ma być klasyczny, ale elegancki 

Jackowski właśnie przekazał treść nagłej wizji. Wskazał konkretną godzinę rozpoczęcia "kataklizmu"

Jerzy Połomski początkowo miał nieco inną koncepcję swojego grobu

Wizja grobu piosenkarza zmieniała się w jego głowie. Początkowo Jerzy Połomski twierdził, że marzy mu się nagrobek, na którym zostaną umieszczone jego zdjęcia oraz grafitowe płyty winylowe. Pomysł ten jednak szybko odszedł w niepamięć, gdy wokalista uświadomił sobie, jak powszechne są kradzieże na cmentarzach. 

Ostatecznie utalentowany artysta spoczął na warszawskich Powązkach, a wykonaniem płyty jego nagrobka zajęła się firma, która wcześniej wykonywała również miejsce pochówku Ewy Demarczyk na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, czy Karola Modzelewskiego na Powązkach Wojskowych. Teraz nasza dziennikarka udała się na grób wybitnego muzyka, aby zobaczyć, jak obecnie wygląda to miejsce.

Jak obecnie wygląda grób Jerzego Połomskiego?

Zgodnie z wolą piosenkarza, jego grób jest bardzo klasyczny i elegancki. Płyta wykonana z grafitu afrykańskiego przykuwa uwagę swoją gładką, lśniącą taflą. W tle możemy zauważyć kilkuwarstwowe mleczno szkło hartowane, na którym wycięto mikrofon oraz profil twarzy Jerzego Połomskiego. 

Na wyższej płycie możemy zauważyć smukły krzyż, a poniżej imię i nazwisko muzyka wraz z datami jego narodzin i śmierci. Poniżej widnieje również imię i nazwisko jego siostry Jadwigi Pająk. Grób jest czysty i zadbany, brakuje na nim licznych innych symboli pamięci, pozostawianych przez odwiedzających. Na nagrobku znajdują się cztery znicze oraz niewielka wiązka polnych kwiatów.

Zobacz zdjęcia:

Jerzy Połomski grób 1.jpg
Jak obecnie wygląda grób Jerzego Połomskiego, fot. Lelum
Jerzy Połomski grób 2.jpg
Jak obecnie wygląda grób Jerzego Połomskiego, fot. Lelum
Jerzy Połomski grób 3.jpg
Jak obecnie wygląda grób Jerzego Połomskiego, fot. Lelum
Jerzy Połomski grób 4.jpg
Jak obecnie wygląda grób Jerzego Połomskiego, fot. Lelum
Jerzy Połomski grób 5.jpg
Jak obecnie wygląda grób Jerzego Połomskiego, fot. Lelum
Jerzy Połomski grób 6.jpg
Jak obecnie wygląda grób Jerzego Połomskiego, fot. Lelum
Tagi: grób
Powiązane
Jeden z dziesięciu, Tadeusz Sznuk
Głowili się, głowili, a nie zawsze mieli racje. Oto najtrudniejsze pytania “1 z 10”! Odpowiesz?