Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Wygrał w "Grze w ciemno" rekordową sumę! Nagle zaczął się trząść
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.02.2024 14:05

Wygrał w "Grze w ciemno" rekordową sumę! Nagle zaczął się trząść

Najwyższa wygrana w "Grę w ciemno"
Najwyższa wygrana w "Grę w ciemno", fot. kadr z programu "Gra w ciemno"

Teleturniej “Gra w ciemno” przez wiele lat był najpopularniejszym programem rozrywkowym w polskiej telewizji. Show prowadzone przez Krzysztofa Ibisza dostarczało masy emocji i wrażeń, a do tego niejednokrotnie przyczyniło się do spełnienia marzeń jego uczestników. Niewiarygodne, jak wyglądało zdobycie najwyższej wygranej w produkcji.

Program "Gra w ciemno" cieszył się olbrzymią popularnością fanów

Nie da się ukryć, że kultowe show Polsatu od lat było uznawane za jeden z ulubionych teleturniejów Polaków. Program zadebiutował na antenie w 2005 roku i był kontynuowany aż do czerwca 2007 roku. Główną zasadą show prowadzonego przez Krzysztofa Ibisza był fakt, że uczestnik do końca nie wiedział, jaka kwota znajduje się w kopertach, o które walczy w trakcie rozgrywki.

Zadaniem gospodarza było wykupienie kopert uczestnika za pomocą oferowanej mu kwoty. Tylko i wyłącznie od woli osoby startującej w produkcji zależało, czy przyjmie ona ofertę dziennikarza, czy zakończy grę ze swoją kopertą. Niejednokrotnie “Gra w ciemno” dostarczała widzom ogromu emocji i wrażeń.

"Chłopaki do wzięcia": To dlatego zmarł uczestnik show! Podano przyczynę Zobaczyli, co Tadla robi na wizji w "PnŚ" i zmieszali ją z błotem

Niesamowite, do czego doszło w "Grze w ciemno"

Teleturniej był dla wielu Polaków okazją do sprawdzenia swojej intuicji oraz walki o naprawdę szokujące kwoty pieniężne. Uczestnicy mieli różne strategie gry: jedni za wszelką cenę bronili wybranych przez siebie kopert, a inni z chęcią przystawali na propozycję prowadzącego Krzysztofa Ibisza.

Największym echem odbił się odcinek, podczas którego padła najwyższa w historii “Gry w ciemno” wygrana. Uczestnik w ciągu trwania gry pozbył się wszystkich kopert, jednak pozostawił sobie tę z numerem 22. Jak sam mówił była to jego ulubiona liczba, ponieważ przyszedł na świat 22 marca. Dziennikarz postanowił odkupić tę własność, oferując mężczyźnie 7 tysięcy złotych. Ten jednak pozostał nieugięty i przy wsparciu partnerki postanowił zachować soją kopertę.

ZOBACZ TEŻ: Marta Paszkin z programu “Rolnik szuka żony” pokazała swojego maluszka. Ludzie nie kryją zachwytu.

Tak wyglądała reakcja na najwyższą wygraną w "Grze w ciemno"

Pomimo próśb prowadzącego uczestnik pozostał nieugięty i zakończył grę ze swoją kopertą. Krzysztof Ibisz poprosił wówczas mężczyznę, aby po otworzeniu koperty ten nie miał do niego cienia żalu ani pretensji. Gdy otrzymał zapewnienie, pozwolił uczestnikowi zobaczyć, jaka kwota już niedługo trafi na jego konto.

Jak wielkie było jego zdziwienie, gdy w środku znajdowało się okrągłe 100 tysięcy złotych. Mężczyzna nie krył swojej radości. Na wszelki wypadek dopytał gospodarza “Gry w ciemno”, czy dobrze widzi, a następnie rzucił się w ramiona wspierającej go w studiu partnerki. Zakochani długo trwali w uścisku i wspólnie skakali z radości. Na koniec bogatszy o 100 tysięcy mężczyzna uściskał również samego Krzysztofa Ibisza.