Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Właśnie odkryto ciało trzeciego noworodka. Polacy wstrząśnięci makabrą w Czernikach
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.09.2023 14:25

Właśnie odkryto ciało trzeciego noworodka. Polacy wstrząśnięci makabrą w Czernikach

policja
Koszmar w Czernikach - odkryto ciało kolejnego zamordowanego noworodka. Fot. Marek BAZAK/East News

W niewielkiej miejscowości na Pomorzu doszło do wstrząsającej zbrodni. Pierwsze informacje, które pojawiły się w tej sprawie, donosiły o znalezieniu przez śledczych zwłok noworodka w piwnicy jednego z domów w Czernikach. Nowe fakty właśnie ujrzały światło dzienne. Media donoszą o kolejnych odkrytych ciałach. Na miejscu cały czas pracuje policja.

Makabryczne odkrycie w piwnicy domu w Czernikach. Właśnie odkopano trzeciego noworodka

Czerniki to wieś, która znajduje się nieopodal Kościerzyny. 15 września w piwnicy jednego z domów policja dokonała makabrycznego odkrycia. Odnaleziono tam ciało noworodka. Jak podaje RMF FM, w tej spawie zatrzymano już dwoje podejrzanych. 20-letnią kobietę, matkę zamordowanego dziecka, a także 54-letniego mężczyznę, którego zidentyfikowano jako biologicznego ojca noworodka. Informacje, które właśnie wyszły na jaw, nie mieszczą się w głowie.

Tymczasem śledczy wciąż pracują na miejscu zbrodni. W piwnicy domu jednorodzinnego w Czernikach po kilku godzinach znaleziono kolejne zwłoki niemowlęcia. Prokuratura właśnie poinformowała, że policja odkopała trzecie dziecko. Każde z ciał było owinięte workiem i zakopane.

Wiemy, jak mieszkańcy Żukowa zareagowali na śmierć Karoliny i Łukasza. Po tym co zrobili, ciężko nie płakać

Przerażające szczegóły śledztwa ws. morderstwa noworodków

Ślady zbrodni, które odkryto wczoraj w Czernikach, wstrząsnęły całą Polską. Tragedie z udziałem dzieci zawsze wywołują skrajne emocje. Tym bardziej, gdy ofiarą padają zupełnie bezbronne noworodki. W piwnicy domu jednorodzinnego w Czernikach odnaleziono do tej pory 3 maleńkie ciała. Jak podaje “Fakt”, ich szczątki miały znajdować się w stanie daleko posuniętego rozkładu.

Zwłoki noworodków zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku celem badań sekcyjnych. Od rana na miejscu czynności prowadzili funkcjonariusze policji. Do tej sprawy zostały zatrzymane dwie osoby - mężczyzna i jego córka. Poza czynnościami na miejscu, równolegle prokurator przesłuchuje kobietę, która usłyszała zarzut zabójstwa. Na razie na temat tej czynności nie udzielamy bliższych informacji, bo trwa przesłuchanie – poinformował prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z RMF FM.

Obecnie śledczy kontynuują czynności procesowe pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie. Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Karina Kamińska, powiedziała PAP, iż na miejscu zdarzenia pracował przewodnik z psem do wyszukiwania zwłok.

Wstrząsające informacje o osobach zatrzymanych ws. morderstwa noworodków

Po tym, jak w piwnicy domu w Czernikach odnaleziono zwłoki noworodka, a następnie kolejnych dwóch ciał dzieci, policja zatrzymała w charakterze podejrzanych 20-letnią kobietę, matkę, oraz 54-letniego mężczyznę, którego zidentyfikowano jako ojca. W związku z tym media upubliczniły szokujące informacje dotyczące potencjalnych sprawców. 

Okazuje się, że zatrzymani są ze sobą spokrewnieni. 54-latek ma być zarazem ojcem kobiety, jak i dziecka, które ta urodziła. Informator “Faktu” wyjawił, że w okolicy już od dłuższego czasu plotkowano o rodzinie. Według tego, co podaje dziennik, mężczyzna miał wielokrotnie współżyć z dwiema swoimi córkami. To właśnie młodsza z nich, 20-letnia kobieta, jest matką co najmniej jednego z noworodków, które odnaleziono w piwnicy na terenie jednej z posesji w Czernikach.

źródło: rmf24.pl, fakt.pl