Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Córki Andrzeja Grabowskiego nie miały wyjścia. Smutne wieści, ze względu na stan zdrowia ojca podjęły radykalną decyzję
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.09.2023 11:28

Córki Andrzeja Grabowskiego nie miały wyjścia. Smutne wieści, ze względu na stan zdrowia ojca podjęły radykalną decyzję

Andrzej Grabowski
Córki Andrzeja Grabowskiego namówiły go do zrezygnowania z niebezpiecznej pasji. Fot. KAPiF

Andrzej Grabowski miał nietypową pasję. Potrafił spędzać całe dnie na oddawaniu się ulubionej aktywności. Jego córki miały jednak powód do niepokoju, ponieważ nabawił się przez nią uszczerbku na zdrowiu. Z troski o ukochanego ojca podjęły radykalną decyzję.

Andrzej Grabowski znalazł niezwykłe hobby

Andrzej Grabowski jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych aktorów na polskiej scenie teatralnej oraz telewizyjnej. Większość Polaków bez chwili zawahania kojarzy go z głównym bohaterem kultowego serialu “Świat według Kiepskich”, Ferdynandem Kiepskim. Artysta wystąpił jednak w ogromnej ilości produkcji, wiele osób doceniło również jego pracę jurora w programie “Taniec z Gwiazdami”.

W tym roku Andrzej Grabowski skończył 71 lat. Przeszło 20 lat wcześniej znalazł pasję, która dodała adrenaliny do jego życia. Z okazji 50. urodzin spełnił swoje wielkie marzenie o zakupie motocykla Yamaha 750. Niestety okazało się, że jazda jednośladem, oprócz euforycznych doznań, ma również swoje ciemne strony, o których aktor przekonał się na własnej skórze…

Wiemy, jak mieszkańcy Żukowa zareagowali na śmierć Karoliny i Łukasza. Po tym co zrobili, ciężko nie płakać

Wielka pasja Andrzeja Grabowskiego

Z okazji jubileuszowych, 50. urodzin Andrzej Grabowski zdecydował się na zakup motocykla Yamaha 750, który po jakimś czasie zamienił na choppera Yamahy. Przemierzanie polskich dróg szybko stało się jednym z ulubionych zajęć aktora, który czerpał z jazdy ogromną radość. Niestety rodzina nie podzielała jego entuzjazmu. Wszystko przez jedną sytuację, która mogła mieć bardzo przykry finał.

Kilkanaście lat temu Andrzej Grabowski podczas jednej ze swoich eskapad na motorze uległ poważnemu wypadkowi. Kolizja wydarzyła się na autostradzie A4. W jej konsekwencji aktor został poważnie ranny, jednak na szczęście przeżył. Tamto wydarzenie było jednak powodem, dla którego jego zmartwione córki musiały podjąć radykalną decyzję. 

Córki Andrzeja Grabowskiego podjęły radykalną decyzję

Córki Andrzeja Grabowskiego, Katarzyna i Zuzanna, od dawna prosiły ojca, aby porzucił swoje zamiłowanie do szybkiej jazdy na motorze. Gdy aktor uległ niefortunnemu wypadkowi, kobiety stały się jeszcze bardziej stanowcze w swoich namowach. Ich działanie było podyktowane strachem o zdrowie i życie taty, który następnym razem mógłby nie mieć tyle szczęścia podczas ewentualnej kolizji. 

Andrzejowi Grabowskiemu nie pozostało więc nic innego, jak sprzedaż ukochanej maszyny. Choć na pewno nie przyszło mu to łatwo, dla swoich córek wyrzekł się pasji. Zamiast tego znalazł nową, o wiele bezpieczniejszą alternatywę:

Tata zamienił rajdy motorem na jazdę… na rowerze stacjonarnym – zdradziła Zuzanna Grabowska w rozmowie z “Pomponikiem”. 

Projekt bez nazwy - 2023-09-16T111420.308.png
Andrzej Grabowski z córką Zuzanna i wnuczką. Fot. KAPiF

źródło: jastrzabpost.pl

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz