Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ogłoszono najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie. Możesz się zdziwić
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.09.2023 12:26

Ogłoszono najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie. Możesz się zdziwić

kobieta z dzieckiem
Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie. (zdjęcie poglądowe) Fot. Canva

Wybór imienia dla dziecka to poważna sprawa. Wielu rodziców kieruje się przy tym tradycją, modą, ale i własnymi preferencjami. Niektórzy zaglądają do internetu, by dowiedzieć się, które z nich będzie dla pociechy najlepsze. Wszyscy rodzice, którzy aktualnie szukają imienia dla dziewczynki, powinni przeczytać ten artykuł. Właśnie ujawniono, jak brzmi najpiękniejsze żeńskie imię na świecie!

Imię dla dziewczynki - jak wybrać to najpiękniejsze?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowo ekscytujący, ale i pełen podniosłego napięcia okres w życiu każdego rodzica. Gdy tylko poznają oni płeć pociechy, rozpoczynają przygotowania do nowego rozdziału w swoim życiu. Szykują pokój, kupują wyprawkę, a także zaczynają zastanawiać się, jakie imię nadać istotce, która już wkrótce pojawi się na świecie.

Poszukiwanie idealnego imienia dla dziewczynki może stanowić nie lada zagwozdkę. Każdy rodzic marzy, aby jego pociecha była w przyszłości dumna z tego, jak się nazywa. W związku z tym szukają imienia o specjalnym znaczeniu, obecnego w tradycji rodziny, czy po prostu takiego, które uznają za najpiękniejsze. W poszukiwaniach może pomóc im światowy ranking, nad którym długo pracowali brytyjscy naukowcy. Po latach analiz odkryto, jak brzmi najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie!

Wiemy, jak mieszkańcy Żukowa zareagowali na śmierć Karoliny i Łukasza. Po tym co zrobili, ciężko nie płakać

Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię dla dziewczynki. Mieli dwa kryteria

Wybór pięknego imienia dla dziecka jest dla rodziców oczywiście kwestią subiektywną, jednak brytyjscy naukowcy, pracujący na Uniwersytecie w Birmingham pod przewodnictwem profesora lingwistyki kognitywnej dra Bodo Wintera, postanowili przeanalizować tysiące propozycji, aby ustalić to najlepsze z nich. Eksperci poddali szczegółowej ocenie wiele żeńskich imion pod kątem ich brzmienia, ale również znaczenia. Ich działania przyniosły zaskakujący efekt!

Naukowcy odkryli najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie. Występuje ono w różnych odmianach w niemal 40 krajach, również Polsce. Zwycięskie imię oraz jego znacznie przedstawiamy poniżej.

Projekt bez nazwy - 2023-09-16T120348.892.png
Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie. Fot. Canva

Sprawdź, jak brzmi najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie

Zdaniem brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Birmingham najpiękniejszym imieniem dla dziewczynki na świecie jest Sofia/Sophia. Jego polski odpowiednik to Zofia, jedno z najpopularniejszych imion, które wiąże z naszym krajem długoletnia tradycja. W pierwszym półroczu 2023 r. otrzymało je aż 2626 nowo narodzonych dzieci.

Według ustaleń brytyjskich ekspertów, które opublikowano na stronie “My1stYear”, imię Sofia/Sophia wyróżniło się przede wszystkim wyjątkową melodyjnością, ale również zaskakującym znaczeniem. Pochodzi ono od greckiego słówka “sophia”, które oznacza mądrość. Nic więc dziwnego, że na całym świecie cieszy się ono taką popularnością! Dziewczynki, które je noszą, z pewnością wyrosną na bardzo inteligentne, pewne siebie kobiety.

Projekt bez nazwy - 2023-09-16T120437.350.png
Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie. Fot. Canva

źródło: onet.pl

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów