Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Wielka klęska w "PnŚ". Oglądalność spada poniżej krytycznego poziomu
Julia Bogucka
Julia Bogucka 10.02.2024 19:07

Wielka klęska w "PnŚ". Oglądalność spada poniżej krytycznego poziomu

Pytanie na Śniadanie
AKPA

Wielkie zmiany w mediach publicznych trwają już prawie dwa miesiące. W ich wyniku wiele osób związanych z Telewizją Polską straciło swoją dotychczasową pracę. Pojawiły się za to nowe twarze, wzbudzające różne emocje wśród odbiorców. W związku z niezadowoleniem z modyfikacji istnieje grono osób, które przestało wybierać tę stację. Wiąże się to z pogorszeniem wyników. Przykładem może być “Pytanie na Śniadanie”. 

"Pytanie na Śniadanie" przeszło olbrzymie zmiany

19 grudnia dla polskich mediów publicznych przejdzie do historii. To wtedy Sejm przegłosował uchwałę dotyczącą ich bezstronności i rzetelności, a we wszystkich z tych podmiotów zaszły olbrzymie zmiany. Szerokim echem odbiły się te, które dotyczą bezpośrednio Telewizji Polskiej. Przez kilka dni w telewizorach na próżno było szukać informacyjnej odsłony tej stacji, a z pracą pożegnało się wielu dziennikarzy.

Medialna rewolucja nie ominęła również porannego pasma emitowanego na TVP2, a mowa o “Pytaniu na Śniadanie”. Kinga Dobrzyńska stała się nową szefową formatu i stopniowo wprowadzała wiele modyfikacji. Niektóre z nich były szeroko komentowane przez fanów programu i nie wszystkie spotkały się z pozytywnym odbiorem. Mowa między innymi o zwolnieniu będącej w ciąży Małgorzaty Tomaszewskiej.

Producenci „PnŚ” szukają 5 pary prowadzących. Mówi się o 2 nazwiskach Beata Tadla popełniła wielki błąd w "PnŚ". Mocne

"Pytanie na Śniadanie" - nowi prowadzący przejęli program

Ostatecznie z prowadzeniem “Pytania na Śniadanie” pożegnali się wszyscy dotychczasowi prezenterzy. Na ich miejsce zatrudniono nowe twarze, choć niektóre z nich dobrze znają kanapę stojącą w studiu TVP. Wśród nowych par odnajdziemy takie nazwiska jak: Joanna Górska i Robert Stockinger, Klaudia Carlos i Robert El Gendy, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz oraz Beata Tadla i Tomasz Tylicki. 

Wciąż nie podano oficjalnie, kto zostanie powołany jako piąta para prowadzących “Pytanie na Śniadanie”, choć w mediach pojawiły się już pierwsze plotki na ten temat. Informatorzy Pudelka przekazali, że typuje się, że na kanapie zasiądą Paulina Drażba i Mateusz Szymkowiak. Nie są to jednak potwierdzone informacje, a drugi z wymienionych odmówił komentarza na ten temat.

ZOBACZ TEŻ: Kammel nie wytrzymał. Przerwał milczenie po zwolnieniu z TVP

"Pytanie na Śniadanie" przeżywa kryzys

Póki co, wielka rewolucja w mediach publicznych nie spotyka się ze zbyt dobrym odbiorem. Od pewnego czasu spadki oglądalności notuje serwis informacyjny “i9:30”, który zastąpił niegdysiejsze “Wiadomości”. Duży wzrost natomiast odnotowała Telewizja Republika, do której przeniosło się wielu dziennikarzy występujących do tej pory na publicznej antenie. Podobny los zdaje się dotykać “Pytanie na Śniadanie”.

akpa20240127_pns_npr_dg_3935.jpg
Źródło: AKPA

Najlepszy wynik do tej pory uzyskał debiut Katarzyny Dowbor i Filipa Antonowicza, zgromadzili oni bowiem przed telewizorami niecałe 500 tysięcy widzów. Najgorzej w tym zestawieniu wypadli Joanna Górska i Robert Stockinger, których obejrzało o 200 tysięcy osób mniej. Może to się jednak wiązać z faktem, że ich pierwszy wspólny występ miał miejsce w tygodniu. Niepokojące zdają się być wyniki rok do roku, jeśli chodzi o średnią oglądalność “Pytania na Śniadanie”. Od początku roku do 7 lutego przed telewizorami zasiadło 380 tysięcy osób, podczas gdy dwanaście miesięcy temu ten wynik był o 77 tysięcy wyższy. A wy oglądacie poranne pasmo na TVP2?

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego