Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wawrzecki narzekał, że może stracić dom, a żyje jak król. Jego żona to milionerka
Julia Bogucka
Julia Bogucka 13.02.2024 13:29

Wawrzecki narzekał, że może stracić dom, a żyje jak król. Jego żona to milionerka

Paweł Wawrzecki
Tomasz Zukowski/East News, CanvaPro

Paweł Wawrzecki zaistniał w Polsce jako aktor, a jedną z jego najsłynniejszych ról była postać Wiesława Gabriela w serialu “Złotopolscy”. Angażuje się również w występy kabaretowe. Ponad dekadę temu związał się z Izabelą Roman, a od 2019 roku oboje mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Niedawno media obiegły informacje o ich kłopotach. 

Paweł Wawrzecki to słynny aktor

Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Gra w Teatrze Kwadrat, trzeci rok jest związany z kabaretem PanDemon. Zasłynął jako jeden z prowadzących starszej odsłony “Koła Fortuny". Na dużym ekranie zadebiutował w “Mazepie” Gustawa Hołubka. Jedną z jego największych ról jest występ w serialu “Złotopolscy” jako Wiesław Gabriel, za którą dostał trzy nominacje do “Telekamery”.

EN_01606779_0022.jpg
Źródło: Wojciech Olkusnik/East News

Łącznie zagrał w kilkudziesięciu produkcjach filmowych, udzielił również swojego głosu dla postaci z filmów animowanych. W 2002 został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Aktora Komediowego, którą otrzymał podczas III Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście. Ożenił się Barbarą Winiarską, z którą doczekał się córki Anny chorującej na porażenie mózgowe. Pierwsza żona zmarła na skutek tętniaka mózgu w 2002 roku. Od 15 lat jest mężem lekarki Izabeli Roman.

Śmierć żony i choroba córki. Wstrząsające, co spotkało Pawła Wawrzeckiego. Ciężko powstrzymać łzy Najbliższa osoba dla Pawła Wawrzeckiego potrzebuje wsparcia. Aktor wrócił do Polski

Paweł Wawrzecki zdecydował się na emigrację

Niemal całą pierwszą dekadę małżeństwa z Izabelą Roman para żyła na odległość. Kobieta bowiem postanowiła związać swoje życie ze Stanami Zjednoczonymi, a aktor musiał przejąć obowiązki wychowawcze nad chorą córką. Dlatego dopiero od 2019 roku mieszkają razem w Chicago, gdzie układa sobie życie z partnerką.

EN_01564170_0181.jpg
Źródło: Wojciech Olkusnik/East News

Nie wszystko jednak wygląda idealnie. Pomimo że Paweł Wawrzecki pozytywnie wypowiada się na temat emerytury poza granicami kraju, para przeżywa trudne chwile. Wszystko ma związek z ich posiadłością mieszczącą się na Florydzie. Willę zakupiła Izabela Roman wraz ze swoją siostrą i jej mężem. Niestety ich małżeństwo się rozpadło, a wraz z tym zaczęły się poważne problemy. Choć w pierwszej kolejności posiadłość trafiła w ręce Wawrzeckich, były partner siostry Izabeli Roman postanowił walczyć o swoje udziały. W tym momencie oczekują na wyrok pierwszej instancji. Ale czy to oznacza, że Paweł Wawrzecki i jego małżonka mogą stracić dach nad głową? 

ZOBACZ TEŻ: Wawrzecki wyjawił, że Anna Przybylska nie zawsze była wzorem. Puściły mu nerwy, gdy zobaczył ją z sinymi ustami

Żona Pawła Wawrzeckiego jest milionerką?

Co prawda walka o willę na Florydzie ma sens o tyle, że para zamierzała przeżyć w niej jesień życia. Jednak nie wydaje się to być tak wielką tragedią, ponieważ sytuacja finansowa żony Pawła Wawrzeckiego jest naprawdę dobra. Kobieta porzuciła pracę lekarki i zaangażowała się w działalność firm farmaceutycznych, co pomogło jej się wzbogacić. Jej majątek wiele lat temu był szacowany na około sto milionów dolarów.

Izabela Roman jest właścicielką kilku nieruchomości, kolekcjonuje również dzieła sztuki. Jej rodzina również jest majętna, o czym świadczy fakt, że posiadają własne prywatne samoloty. Żona Pawła Wawrzeckiego czas temu zdecydowała się sprzedać luksusową posiadłość w Chicago za 2 miliony dolarów. Prócz prowadzenia biznesu, angażuje się w działalność charytatywną na rzecz  Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego.