Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paweł Wawrzecki nie chce myśleć o swojej śmierci. Teraz tylko on opiekuje się chorą córką
Wiola Piróg
Wiola Piróg 12.02.2022 18:55

Paweł Wawrzecki nie chce myśleć o swojej śmierci. Teraz tylko on opiekuje się chorą córką

paweł wawrzecki
fot. TRICOLORS/East News

Paweł Wawrzecki urodził się 12 lutego 1950 roku w Warszawie. Jest popularnym polskim aktorem. Wystąpił w takich serialach jak: „Złotopolscy”, „Graczykowie”, „Graczykowie, czyli Buła i spóła”, „Daleko od noszy”, oraz „Kowalscy kontra Kowalscy”.

Paweł Wawrzecki jest znanym aktorem. Bawił widzów, występując w serialach komediowych przez wiele lat. Jego życie jednak nigdy nie było łatwe. Ma za sobą trudne przeżycia, a obecnie samotnie wychowuje swoją dorosłą córkę z niepełnosprawnością.

Paweł Wawrzecki samotnie wychowuje córkę

Pierwszą żoną Pawła Wawrzeckiego była Barbara Winiarska, z którą doczekał się córki Ani. Żona aktora zmarła na tętniaka mózgu 18 września 2002 roku. Od tego czasu aktor samotnie wychowuje córkę.

Chodzi też na spotkania z psychologiem i rozmawia z nim o różnych ważnych sprawach, między innymi o tym, jak przychodzą na świat dzieci i co to jest miłość. A gdy pytają ją, kogo kocha, odpowiada, że najbardziej na świecie tatusia – mówił o swojej córce Paweł Wawrzecki w wywiadzie dla Vivy! z 2020 roku.

Córka Pawła Wawrzeckiego jest poważnie chora

Córka Pawła Wawrzeckiego jest już dorosłą kobietą, ale wciąż wymaga opieki, ponieważ z powodu choroby jest niesamodzielna – cierpi m.in. na porażenie mózgowe. W 2020 roku aktor udzielił wywiadu dla Vivy!, w którym o niej opowiedział. Mówił, że jest wygadana, ma intuicję aktorską oraz świetny słuch. Powiedział także, że jej inteligencję ocenia bardzo wysoko.

Chociaż widać, że to osoba obciążona. Ania nigdy nie będzie pracowała, chociaż skończyła szkołę, pisze, czyta, korzysta z komputera. Ale sama na przykład książki nie przeczyta, bo to zbyt dla niej męczące – tłymaczył Wawrzecki w rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

Paweł Wawrzecki nie chce odejść przed córką

W wywiadzie został poruszony także temat śmierci. Paweł Wawrzecki wyznał, że „wolałby, żeby była inna kolejność”. Wspominał swoją żonę Basię, która – jak mówił – martwiła się o to, co stanie się z ich córką, kiedy odejdzie.

Ale ja nie zastanawiam się nad moim odchodzeniem. Nie przywołuję tego, bo wiem, że Anka miałaby wtedy bardzo ciężko. A jednocześnie mam świadomość, że tacy ludzie jak Ania muszą potem jakoś żyć, bez tej osoby, do której się przyzwyczaiły. Żyją z bólem i ze świadomością, że tego kogoś już nie ma. Ale zostają im po nim wspomnienia – wyznał aktor.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nagłe oświadczenie Katarzyny Cichopek. Chodzi o „Pytanie na śniadanie”
  2. Widzowie TVP zaniemówią. Stacja właśnie ogłosiła, co pokaże dzisiaj o 21:55
  3. Napłynęły informacje o stanie zdrowia Maryli Rodowicz. Przykre, co działo się w szpitalu

Źródło: viva.pl