Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Śmierć żony i choroba córki. Wstrząsające, co spotkało Pawła Wawrzeckiego. Ciężko powstrzymać łzy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 27.01.2024 07:39

Śmierć żony i choroba córki. Wstrząsające, co spotkało Pawła Wawrzeckiego. Ciężko powstrzymać łzy

Wstrząsające, co spotkało Pawła Wawrzeckiego.
Wstrząsające, co spotkało Pawła Wawrzeckiego, fot. KAPIF

Paweł Wawrzecki bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Fani pokochali go za jego poczucie humoru i świetne odgrywanie ról komediowych. Mało kto wie, że życie prywatne gwiazdora nie ma nic wspólnego z gatunkiem produkcji, w których się pojawia. Wstrząsające, jakie tragedie spotkały go w ciągu ostatnich lat.

Paweł Wawrzecki urzeka widzów swoim poczuciem humoru

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że aktor od lat dostarcza nam mnóstwo pozytywnych wrażeń, a to za sprawą świetnego odgrywania kolejnych komediowych ról. Mogliśmy oglądać go w takich hitach, jak “Daleko od noszy”, “Złotopolscy”, czy “Matki, żony i kochanki”. Tym bardziej zaskakujące jest, jak wiele smutnych historii wydarzyło się w życiu Pawła Wawrzeckiego.

Pierwsza dramatyczna informacja przyszła zaraz po pierwszym ślubie artysty. Jego wybranką została wówczas Barbara Winiarska, którą aktor poznał jeszcze podczas studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Jego ukochana była siostrą innej wielkiej gwiazdy — Marii Winiarskiej. 

Obie siostry w bardzo podobnym czasie zaszły w ciążę i w związku z tym niedługo później rodzina aktora powiększyła się o jego ukochaną córkę — Anię. Niestety, szybko okazało się, że życie dziecka obarczone będzie ogromnym cierpieniem.

Paweł Wawrzecki 1.jpg
Paweł Wawrzecki ma za sobą wiele rodzinnych dramatów, fot. KAPIF
Najbliższa osoba dla Pawła Wawrzeckiego potrzebuje wsparcia. Aktor wrócił do Polski Wawrzecki wyjawił, że Anna Przybylska nie zawsze była wzorem. Puściły mu nerwy, gdy zobaczył ją z sinymi ustami

Córka Pawła Wawrzeckiego od lat choruje na ciężką chorobę

Zaraz po narodzinach dziewczynki okazało się, że choruje ona na mózgowe porażenie dziecięce z objawami padaczki typu Westa. Informacja o stanie zdrowia dziecka wywróciła życie aktora do góry nogami. Co więcej, lekarze stwierdzili, że Ania będzie żyła maksymalnie dwa lata.

Kiedy skończyła dwa lata, było rzeczywiście źle. Leżała bez ruchu. Trzeba było do niej wstawać kilkanaście razy w nocy, prać to wszystko. Zmienialiśmy się stale - powiedział Paweł Wawrzecki w rozmowie z “Wysokimi Obcasami”.

Okazało się, że choroba córki bardzo wpłynęła na samopoczucie jej mamy, która nieustannie szukała przyczyny przykrych informacji. Lekarze ostrzegali nawet, że może to odbić się na małżeństwie aktora.

Baśka ciągle pytała dlaczego. Dlaczego nas to spotkało? Dlaczego mnie, dlaczego ją. I ciągle powtarzała: Może ja byłam za wesoła? Nas od razu ostrzegali psychologowie: chore dziecko to chory związek. I on kulał, ten związek, ale dom nie

KAPIF_oryginal_K1066024F.jpg
Paweł Wawrzecki ma za sobą wiele rodzinnych dramatów, fot. KAPIF

ZOBACZ TEŻ: Paweł Wawrzecki przed laty stracił ukochanego ojca. Aktor przeżył wiele rodzinnych dramatów.

Chwilę po chorobie córki, na Pawła Wawrzeckiego spadła śmierć żony

Wbrew przewidywaniom lekarzy Ania przeżyła o wiele dłużej niż 2 lata. Córka Pawła Wawrzeckiego mogła liczyć na nieustanne wsparcie i miłość rodziców. W 2024 roku dziewczyna skończy 42 lata. Niestety, szybciej przyszła na rodzinę gwiazdora kolejna tragedia — niespodziewana śmierć jego ukochanej żony.

Barbara Winiarska odeszła nagle 18 września 2002 roku. Przyczyną śmierci żony aktora był tętniak mózgu. Paweł Wawrzecki przez dług czas nie mógł pogodzić się z rodzinnym dramatem. Od tej pory sam opiekował się swoją ukochaną córką Anią. 

Teraz gwiazdor ujawnił, jaką wiadomość otrzymał od Basi chwilę przed jej śmiercią. Wspomniała o swoim marzeniu, które jej mąż spełnił dopiero po jej odejściu.

Ostatni SMS, który dostałem od Basi? "Jestem zmęczona, chciałabym wrócić do naszego ślicznego domku". A ja skończyłem wreszcie ten remont. Mamy na dole całe takie pomieszczenie do ćwiczeń, góra jest wreszcie zrobiona i jak ten dom już ma wszystko, to Baśka umarła. I tak to jest - przyznał Paweł Wawrzecki w rozmowie z “Wysokimi Obcasami”.

Paweł Wawrzecki 2.jpg
Paweł Wawrzecki ma za sobą wiele rodzinnych dramatów, fot. KAPIF