Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Uwielbiany polski muzyk nie żyje. Rafała dziś zabrała straszna choroba. "Znakomity"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 26.11.2023 12:16

Uwielbiany polski muzyk nie żyje. Rafała dziś zabrała straszna choroba. "Znakomity"

Nie żyje znany muzyk
Nie żyje znany muzyk, fot. Canva/Joanna Ciesielska

Właśnie przekazano smutne wieści o śmierci wybitnego polskiego muzyka. Gwiazdor przez lata współpracował z takimi artystami, jak zespół Dżem, Martyna Jakubowicz, czy Tadeusz Nalepa.

Nie żyje wybitny polski muzyk

W niedzielę 26 listopada 2023 roku z samego rana przekazano przygnębiające wieści z polskiego show-biznesu. Niespodziewanie odszedł jeden z najwybitniejszych muzyków, poetów oraz aranżerów. Rafał Rękosiewicz zmarł w wieku 75 lat.

O śmierci utalentowanego twórcy poinformowali w social mediach jego przyjaciele z profilu Śląski Szlak Bluesa. Wiadomo, że artysta przez długi czas zmagał się z chorobą. Nieznane są również szczegóły pogrzebu twórcy.

Dzisiaj rano zmarł Rafał Rękosiewicz - legendarny śląski muzyk, mistrz organów Hammonda. Współpracował m.in. z zespołami Krzak, Dżem, Cree, Martyną Jakubowicz, Leszkiem Winderem, Janem Kyksem Skrzekiem i wieloma, wieloma innymi - czytamy na Facebooku

Tragiczne wieści z samego rana. Nie żyje wspaniały aktor. Znany m.in. z „Kogla-mogla”, czy „Vabank” Z TVP napływają koszmarne wieści, żałoba w stacji. Nie żyje ceniony, wieloletni pracownik

Kim był zmarły Rafał Rękosiewicz? Współpracował z największymi artystami

Rafał Rękosiewicz był jednym z najbardziej cenionych artystów z muzycznego środowiska. Przez wiele koleżanek i kolegów z branży określany mianem “Dziadka”, ponieważ całe swoje życie łączył z muzyką. 

Pochodzący z Katowic twórca od lat działał na śląskiej scenie muzycznej. Współpracował a takimi gwiazdami, jak zespół Dżem, Martyna Jakubowicz, Tadeusz Nalepa, czy Józef Skrzek. Był nie tylko poetą, muzykiem, producentem i aranżerem, ale również geniuszem organów i mistrzem Hammonda, choć sam wielokrotnie zaprzeczał swojemu niesamowitemu talentowi.

Nie jestem poetą, choć chciałbym. Czasem udaje mi się sklecić jakiś wiersz lub tekst z sensem. Pospolita grafomania. Niektórym się podoba. To chyba wszystko - pisał o sobie twórca w miesięczniku Libertas.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje gwiazda serialu “Świat według Kiepskich”. Niesamowite, co napisała dwa dni przed śmiercią.

Znajomi opłakują śmierć wybitnego polskiego muzyka

Niespodziewana śmierć “Dziadka” głęboko zasmuciła całe środowisko muzyczne, które od lat korzystało z jego talentu i charyzmy. O jego odejściu poinformował profil Śląski Szlak Bluesa, a także wspomniała wielu lokalnych artystów.

Kilka słów na temat Rafała Rękosiewicza napisał również Leszek Wider, który w internetowym wpisie nie żałował komplementów i miłych słów na temat wybitnego artysty.

Znakomity muzyk, kompozytor, człowiek wielu zdolności i niezwykle barwna postać. To dzięki niemu poznałem i mogłem przebywać w świecie dźwięków organów Hammonda. Przeżyłem z nim piękny muzyczny czas, który szczęśliwie pozostał w licznych nagraniach