Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tragiczne wieści z samego rana. Nie żyje wspaniały aktor. Znany m.in. z „Kogla-mogla”, czy „Vabank”
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 22.11.2023 09:12

Tragiczne wieści z samego rana. Nie żyje wspaniały aktor. Znany m.in. z „Kogla-mogla”, czy „Vabank”

Nie żyje znany aktor, fot. Canva/Africa images, kadr z filmu „Zakład”
Nie żyje znany aktor, fot. Canva/Africa images, kadr z filmu „Zakład”

Media obiegły kolejne smutne wieści. Odszedł znany aktor, który zasłynął rolami w niektórych z największych hitów polskiej kinematografii. Zmarły aktor wystąpił między innymi w produkcjach reżyserów takich jak: Wojciech Marczewski, Ryszard Filipski, Jan Rybkowski, Filip Bajon, Kazimierz Kutz, Władysław Pasikowski, Grzegorz Królikiewicz, Jacek Bromski, Jerzy Sztwiertnia, Roman Załuski, Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Wojciech Has oraz Krzysztof Zanussi.

Nie żyje znany aktor

W wieku 92 lat odszedł znany aktor, który ma na koncie wiele ról wśród produkcji wyreżyserowanych przez najbardziej uznanych reżyserów w kraju. Informację o śmierci artysty przekazał portal „Film Polski”. Mężczyzna odszedł 19 listopada 2023 roku w Łodzi, z którą był zawodowo związany przez wiele lat. 

Poza kinematografią aktor często występował także w teatrze. Na przestrzeni swojej kariery występował między innymi na deskach Teatru Lalek „Pinokio” w Łodzi, Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze, Teatru Rozmaitości we Wrocławiu, Teatru Ziemi Opolskiej w Opolu, Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatru Powszechnego i Teatru im. Tuwima.

Z TVP napływają koszmarne wieści, żałoba w stacji. Nie żyje ceniony, wieloletni pracownik

Nie żyje odtwórca ról w wielu kultowych filamch

Aktor na wielkim ekranie debiutował dość późno, bo dopiero mając 47 lat. Jego pierwszą filmową rolą był występ w „Bestii” Jerzego Domaradzkiego z 1978 roku. Później mógł poszczycić się udziałem w takich filmach jak choćby „Vabank”, „Vabank II czyli riposta”, „Kingsajz”, „Europa, Europa”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Wiedźmin”, „Ucieczka z kina Wolność”,„Dekalog III” czy „Zakład”. 

Jedną z jego ostatnich ról był występ w filmie „Prawda” Łukasza Karwowskiego z 2023 roku. 

ZOBACZ TEŻ: Ekipa "M jak miłość" w żałobie. Po śmierci Macieja Damięckiego rozpacza wielu. Wieści gruchnęły nagle, zbyt szybko

Nie żyje Włodzimierz Musiał

Włodzimierz Musiał został pożegnany przez fanów i kolegów po fachu. Rafał Dajbor napisał w pożegnaniu aktora opublikowanym na stronie e-teatr:

Staram się unikać pisania pożegnań tych, których nie poznałem osobiście. Jednak w przypadku Włodzimierza Musiała robię wyjątek. Był bowiem jednym z aktorów, których szczerze podziwiałem na ekranie. I niezwykle żałuję, że nigdy go nie poznałem. (…) Żegnam go z wielkim smutkiem. Był jednym z aktorów, na których zawsze zwracałem uwagę. Jednym z tych, którzy pokazywali, że epizod na ekranie może być prawdziwym dziełem sztuki aktorskiej.

Źródło: e-teatr, Film Polski

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?