Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Trzęsienie ziemi w "Pytaniu na Śniadanie". Dwóch prezenterek w styczniu mamy już nie zobaczyć. Kto będzie następny?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.12.2023 08:12

Trzęsienie ziemi w "Pytaniu na Śniadanie". Dwóch prezenterek w styczniu mamy już nie zobaczyć. Kto będzie następny?

Trzęsienie ziemi w "Pytaniu na Śniadanie".
Trzęsienie ziemi w "Pytaniu na Śniadanie". fot. KAPIF

Nie milkną głosy na temat zmian, jakie dzieją się obecnie za kulisami Telewizji Polskiej. W czwartek premierę miał całkowicie odmieniony serwis informacyjny pod nazwą “19:30”. Teraz okazało się, że metamorfozy stacji obejmą również programy rozrywkowe, w tym kultowe “Pytanie na śniadanie”. Czy to możliwe, że z pracą pożegnają się aż dwie prowadzące?

Zaskakujące zmiany za kulisami Telewizji Polskiej

Od kilku dni cała Polska żyje zmianami, jakie dzieją się na antenie Telewizji Polskiej. Po tym, jak nowy minister kultury odwołał dotychczasowe władze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej, publiczny nadawca przeszedł zaskakującą metamorfozę.

W środę 20 grudnia 2023 roku po raz pierwszy w historii doszło do zatrzymania transmisji na antenie TVP Info, a wieczorem tego samego dnia nie wyemitowano serwisów informacyjnych - “Wiadomości” i “Teleexpressu”. Natomiast w czwartek premierę miał całkiem nowy program  "19":30", w którym widzów powitał debiutujący na antenie TVP Marek Czyż. Dziennikarz już na wstępie wyjaśnił, dlaczego telewidzowie obserwują obecnie tak wiele niespodziewanych zmian.

To jest "19.30", najważniejszy program informacyjny Telewizji Polskiej. Marek Czyż, zapraszam. Wczoraj obiecaliśmy państwu nową jakość w mediach publicznych, dziś nie tylko my chcemy wyjaśnić, dlaczego ta zmiana jest konieczna, dlaczego, by budować wspólnotę narodową, trzeba zmienić język przekazu. Musimy po prostu informować.

Pomyliła nazwę programu, a potem było tylko gorzej. Czy ta wpadka zaważy nad jej karierą w TVP? Istniały ponad 30 lat aż do dziś? Media o definitywnym końcu “Wiadomości”. Co zobaczymy o 19.30?

Zmiany w TVP objęły również kultowe "Pytanie na śniadanie"

Niespodziewanie okazało się, że serwis informacyjny nie jest jedynym, który ulegnie zmianom w związku z rewolucją, jaka dzieje się obecnie za kulisami Telewizji Polskiej. Portal “Plotek” donosi, że wielką metamorfozę przejdzie również kultowe poranne show “Pytanie na śniadanie”, w którym powoli zaczniemy obserwować zmiany kadrowe i pierwsze zwolnienia prowadzących.

W piątek 22 grudnia byliśmy świadkami ostatniego dyżuru jednej z gwiazd zapowiadających prognozę pogody — Agnieszki Dziekan. Dziennikarka wspomniała o tym podczas swojego występu na żywo, kiedy nie była w stanie ukryć swojego smutku i rozżalenia.

 Jeżeli chodzi o prognozę pogody, to by było na tyle. To jest mój ostatni dyżur przed świętami, więc z tego miejsca życzę państwu przepięknych świąt, jakich tylko sobie wymarzycie, czy w gronie rodzinnym, czy w samotni. Jak to tylko czujecie. Wysyłam wielkie serducho, ściskam i do zobaczenia 

ZOBACZ TEŻ: Marta Piasecka w poruszających słowach na temat zmian za kulisami TVP. Dziennikarka nie kryła złości i rozżalenia.

Z "Pytaniem na śniadanie" pożegnają się dwie uwielbiane prowadzące

Okazało się jednak, że zmiany kadrowe dosięgną również najbardziej znanych i lubianych prowadzących porannego show. Jak wynika z relacji portalu “Plotek” z programem “Pytanie na śniadanie” mają pożegnać się jego dwie największe gwiazdy — Anna Popek oraz Małgorzata Opczowska!

Jak przekazał informator portalu, obie panie nie znalazły się w styczniowym grafiku i nie powinny łudzić się, że sytuacja ta szybko ulegnie zmianie. To jednak wcale nie jest koniec! Najprawdopodobniej z formatem pożegnała się również główna szefowa śniadaniówki.

Ania Popek nie ma się co łudzić, że lada dzień wróci do redakcji. Dostaliśmy grafik na styczeń. Bez niej i Gośki Opczowskiej. Wyleciała też szefowa "PnŚ"

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik