Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Tomaszewskiej podziękowali w ciąży, a Krzan w ten sposób
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.03.2024 15:38

Tomaszewskiej podziękowali w ciąży, a Krzan w ten sposób

Izabella Krzan
Fot. KAPiF

Minęło już kilka miesięcy od rozpoczęcia rewolucji w polskich mediach publicznych. Wiele osób, które były zatrudnione w Telewizji Polskiej, musiały pożegnać się z dotychczasową pracą i poszukać szczęścia gdzieś indziej. Wśród tych osób jest między innymi Izabella Krzan. Opowiedziała, jak dowiedziała się o zwolnieniu.

Izabella Krzan rozwijała karierę w TVP

Modelka i Miss Polonia 2016 roku pierwsze kroki w polskich mediach publicznych postawiła rok po zwycięstwie w konkursie piękności. To wtedy została prowadzącą cyklu reportaży nazwanych “Lajk!” w programie porannym “Pytanie na Śniadanie”. W tym samym roku objęła funkcję hostessy w przywróconym na stacji formacie rozrywkowym “Koło fortuny”, gdzie występowała najpierw w towarzystwie Rafała Brzozowskiego, a następnie Norbiego.

Przez kolejne lata angażowała się w następne inicjatywy Telewizji Polskiej, aż w końcu, w 2021 roku, zajęła stanowisko jednej z głównych prowadzących program “Pytanie na Śniadanie”. Kanapę dzieliła z Tomaszem Kammelem i byli uznawani za jedną z najlepszych par w tym formacie. W związku ze zmianami, które zaszły w mediach publicznych na przełomie grudnia i stycznia, na początku tego roku zakończyła współpracę ze stacją i zatrudniła się w Kanale “Zero”, gdzie prowadzi program śniadaniowy.

Ale heca! Krzan przekazała radosną nowinę! Iza Krzan zadebiutowała obok czołowego krytyka starego TVP

Nadeszły zmiany w programie "Pytanie na Śniadanie"

Wspomniane zmiany w Telewizji Polskiej mają związek z uchwałą przegłosowaną przez Sejm 19 grudnia ubiegłego roku. Dokument, który był procedowany w parlamencie, zakłada umożliwienie obywatelom dostępu do rzetelnej informacji z zachowaniem przez podmioty medialne niezależności, obiektywizmu oraz pluralizmu. Na tej podstawie w ciągu kolejnych tygodni w TVP doszło do szeregu poważnych zmian.

Nowe władze stacji zwolniły wielu dziennikarzy, którzy odpowiadali za dotychczasowe programy informacyjne i publicystyczne emitowane na jej antenie. Niektóre znane twarze same zdecydowały się zakończyć współpracę z Telewizją Polską i przenieść się do innych redakcji. Zmiany dotknęły również program “Pytanie na Śniadanie”, z którego zwolniono wszystkich dotychczasowych prowadzących i zatrudniono nowych

Wiele kontrowersji wzbudziło rozwiązanie umowy z Małgorzatą Tomaszewską, która była wówczas w zaawansowanej ciąży. Według kodeksu pracy, osoby w tym stanie są chronione przed zwolnieniem z pracy przez cały okres ciąży i aż do zakończenia urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego czy wychowawczego.

KAPIF_oryginal_K1167107F.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Izabella Krzan i Norbi stracili pracę w „Kole fortuny”. Iza ma już plany, sytuacja Norbiego jest katastrofalna. „Jest na bruku”

Tak pożegnano Izabellę Krzan w programie "Pytanie na Śniadanie"!

Jedną z osób, którą dotknęły zmiany w Telewizji Polskiej, jest Izabella Krzan. Prezenterka musiała rozstać się ze stanowiskiem prowadzącej program “Pytanie na Śniadanie pod koniec stycznia 2024 roku. O wszystkim poinformowała w swoich mediach społecznościowych.

Dziękuję Wam za wspaniałą trzyletnią przygodą w PnŚ! Ekipie produkcyjnej za każdy pieczołowicie przygotowany odcinek i cudowną atmosferę, Wam widzowie za ogrom sympatii, serdeczności, a w ostatnich tygodniach tęsknoty, a Tobie Mordzia @tomaszkammel za wiele cennych rad, śmichów i chichów, a przede wszystkim za ogromne wsparcie na każdym etapie naszej współpracy - napisała Izabella Krzan na swoim Instagramie.

Była prowadząca programu “Pytanie na Śniadanie” udzieliła niedawno wywiadu, w którym opowiedziała o przykrych kulisach rozwiązania współpracy z TVP. Jak opowiedziała dziennikarzom “Wprost”, o wszystkim dowiedziała się z rozmowy telefonicznej.

Rozmowa była krótka, usłyszałam, że mój czas w "Pytaniu" dobiegł końca. Sama zadzwoniłam, bo chciałam wiedzieć, na czym stoję. Nie chciałam czekać na rozwój wydarzeń czy dowiedzieć się o podjętych decyzjach z mediów

Jak wyglądałoby pożegnanie Izabelli Krzan, gdyby sama nie zainteresowała się swoją sytuacją? Zwolnienie z pracy przez telefon musi być naprawdę przykrym doświadczeniem.