Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tomasz Kammel nie wytrzymał po słowach Młynarskiej. Skomentowała jego słowa w Opolu, jest mocna odpowiedź
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 14.06.2023 09:27

Tomasz Kammel nie wytrzymał po słowach Młynarskiej. Skomentowała jego słowa w Opolu, jest mocna odpowiedź

Tomasz Kammel, Agata Młynarska
fot. KAPiF

Tomasz Kammel, który na festiwalu w Opolu 2023 poprowadził koncert “Premier”, zwrócił się z apelem do artystów, którzy zrezygnowali z występów na wydarzeniu przez względy polityczne. Na ten temat wypowiedziała się Agata Młynarska, która zarzuciła prezenterowi, że jego nawoływania do porzucenia niezgody są “naiwne lub cyniczne”.

Na odpowiedź Tomasza Kammela nie trzeba było długo czekać. Na swoich mediach społecznościowych dosadnie zripostował Młynarską. 

Słowa Tomasz Kammela, które padły podczas festiwalu w Opolu, doprowadziły do słownej utarczki z Agatą Młynarską

Tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, organizowany przez TVP, wywoływał dużo emocji nie tylko wśród widzów, ale i artystów. Z powodów politycznych część z nich zdecydowała się zbojkotować wydarzenie, nie biorąc w nim udziału, ani nie oglądając go. W tej sprawie zabrał głos Tomasz Kammel, który w swoim apelu do gwiazd nawoływał do stanięcia ponad podziałami. 

Tomasz Kammel po raz kolejny w swojej karierze miał okazję, by współprowadzić festiwal w Opolu. Podczas koncertu “Premier” prezenter wygłosił mowę, w której apelował, by artyści przeciwni telewizji publicznej "w końcu się znów tu pojawili, bo ta opolska scena jest absolutnie dla wszystkich". Jego słowa wywołały prawdziwą burzę!

Zespół Bajm w żałobie. W nocy poinformowali o śmierci Marka Makucha. „Zawsze zostaniesz w naszej pamięci”

Agata Młynarska odniosła się do słów Tomasza Kammela, które ten wygłosił na scenie w Opolu

Na przemówienie Tomasza Kammela w gorzkich słowach odpowiedziała Agata Młynarska. Dziennikarka nie kryje swoich poglądów i otwarcie wyraziła swój sprzeciw dla TVP. Ubolewała nad faktem, iż jej ojciec, Wojciech Młynarski, został “odkurzony jak stary eksponat” podczas jubileuszowej, 60. edycji festiwalu. W swoim wpisie stwierdziła również, że nawoływania Kammela do zgody są “naiwne lub cyniczne”.

– Dopóki na scenie Festiwalu w TVP ważniejsza będzie polityka i umizgiwanie się władzy, od artystów reprezentujących różne epoki i style, światopogląd, śpiewających różnym głosem, nie będzie możliwy do zrealizowania prawdziwy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Ponad podziałami. I nie pomogą tu zaklęcia Pana Prezydenta Opola, cytującego „Róbmy swoje” ani naiwne lub cyniczne nawoływania Tomasza K. Widz jest cierpliwy… do czasu! Ma pilota, więc ma władzę! Nie jest też tak głupi, jak go o to posądzają i widzi, co jest grane! – napisała na Instagramie. Jej kontrowersyjna wypowiedź nie pozostała bez echa.

Tomasz Kammel odpowiada Agacie Młynarskiej

Na odpowiedź Tomasza Kammela nie trzeba było długo czekać. W swoim apelu prezenter odniósł się bezpośrednio do wypowiedzi Agaty Młynarskiej. Podkreślił także, że nie żałuje słów, które padły z jego ust w trakcie trwania festiwalu w Opolu.

– Agata zastanawia się, czy było to cyniczne czy naiwne. No więc ja też się zastanowiłem. Zdecydowanie naiwne. Naiwne tak samo jak moja wiara w to, że można znaleźć porozumienie i się po prostu zwyczajnie po ludzku dogadać. Naiwne tak samo jak przekonanie, że jeśli wyłączysz element pogardy, będziesz w stanie dogadać się z każdym, nawet z najzacieklejszym oponentem. A najlepsze jest to, że ja w tej naiwności chce trwać. (…) A Opole? Ono jest moje. Było, gdy przez 20 lat je oglądałem i jest moje, gdy od prawie 25 lat je prowadzę. Ludzie, których tam spotykam, publiczność, wzruszenia, które przeżywam to największy skarb. I on zostanie ze mną na zawsze. A powiedzenie tym wszystkim genialnym, nieobecnym artystom „Hej, to też wasza scena”, z nadzieją, że jak najszybciej tam wrócą, jest warte każdej ceny napisał Tomasz Kammel na swoim Instagramie. Stwierdził również, że powyższe słowa są jego prawdą, w którą wierzy i do której ma prawo tak samo jak każdy mieszkaniec Polski do swojej.