Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zespół Bajm w żałobie. W nocy poinformowali o śmierci Marka Makucha. „Zawsze zostaniesz w naszej pamięci”
Michał Fitz
Michał Fitz 13.06.2023 08:09

Zespół Bajm w żałobie. W nocy poinformowali o śmierci Marka Makucha. „Zawsze zostaniesz w naszej pamięci”

Bajm
fot. CanvaPro; facebook.com/BAJM

Niestety docierają do nas bardzo przykre informacje, które zasmucić mogą przede wszystkim wiernych fanów legendarnego zespołu “Bajm”. Zmarł bowiem jeden z członków klasycznego składu kapeli, Marek Makuch. Miał 69 lat.

Tę przykrą informację wczoraj późnym wieczorem przekazał sam zespół w swoich mediach społecznościowych.

Nie żyje były członek zespołu "Bajm", Marek Makuch

Marka Makucha już od dawna nie można było oglądać na scenie wraz z Beatą Kozidrak i resztą kapeli, bo odszedł z zespołu dawno temu, na przełomie lat 80. i 90. Niemniej, wciąż zajmował ważne miejsce w sercach muzyków, z którymi współtworzył tę formację, co zresztą podkreślono w komunikacie.

- W dniu dzisiejszym odszedł nasz kolega Marek Makuch, który grał z nami w latach 80. Żegnaj Marku! Zawsze zostaniesz w naszej pamięci czytamy w oświadczeniu zespołu.

Nie będzie litości dla matki Kamilka z Częstochowy. Ludzie się szykują, pod sądem mogą rozegrać się dantejskie sceny

Marek Makuch i początki w "Bajm"

Makuch specjalizował się w grze na gitarze basowej. To właśnie jego akordy pogłębiały brzmienia klasycznych piosenek kapeli. Grał w niej bowiem na samym początku jej istnienia.

Jest odpowiedzialny za współtworzenie piosenek z pierwszych dwóch płyt zespołu “Bajm”, które były wydawane kolejno w 1983 i 1985 roku. Po odejściu z tej kapeli dalej działał artystycznie, choćby w ramach “Old Klezmer Trio”. 

Fani "Bajmu" żegnają Makucha

Pod komunikatem zespołu pojawiło się całe mnóstwo kondolencji i wpisów wyrażających żal oraz smutek. Co ciekawe, odezwała się nawet siostra Beaty Kozidrak, Mariola, która przypomniała, że Makuch odszedł w piątą rocznicę śmierci innego członka klasycznej ekipy, jej brata, Jarosława Kozidraka.

- Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i przyjaciół

- Kolejna legenda odchodzi

- Niezwykle smutna dziś data. Niech spoczywa w pokoju — czytamy w sekcji komentarzy.

Zobacz post:

Źródło: Super Express

Tagi: bajm
Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny