Lifestyle.Lelum.pl > Programy > To nie Baranowski, a on zdobył pierwszy wszystkie punkty w "Jeden z dziesięciu". Ciężko uwierzyć, kim był naprawdę
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.11.2023 18:15

To nie Baranowski, a on zdobył pierwszy wszystkie punkty w "Jeden z dziesięciu". Ciężko uwierzyć, kim był naprawdę

To on tak naprawdę pobił rekord w jeden z dziesięciu
To on tak naprawdę pobił rekord w jeden z dziesięciu, fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Osiągnięcie Artura Baranowskiego wprawiło w zdumienie wszystkich Polaków. Uczestnik programu “Jeden z dziesięciu” bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania finałowe. Okazało się, że nie tylko on dokonał tak spektakularnego czynu.

Artur Baranowski zaskoczył wszystkich w "Jeden z dziesięciu"

Występ Artura Baranowskiego na długo pozostanie w pamięci wszystkich wiernych fanów programu “Jeden z dziesięciu”. Geniusz ze wsi Śliwniki w Wielkopolsce nie tylko nie pozostawił szans swoim rywalom, ale również bezbłędnie odpowiedział na wszystkie 40 finałowych pytań.

Nic więc dziwnego, że cała Polska zachwyca się ogromnym osiągnięciem zawodnika kultowego show Telewizji Polskiej i nieustannie zachwala go w social mediach. Teraz okazało się, że Artur Baranowski wcale nie był pierwszym uczestnikiem, który dokonał tak niesamowitego czynu.

Wydało się, jakie wykształcenie ma Tadeusz Sznuk. Jak on trafił do telewizji? Miał z nią tyle wspólnego, co nic Ledwo pobił rekord w “Jeden z dziesięciu” i już się zaczęło. Jego rodzice długo nie zaznają spokoju

Artur Baranowski nie pojawi się w wielkim finale "Jeden z dziesięciu"

Wciąż nie milkną głosy na temat niesamowitego występu uczestnika programu “Jeden z dziesięciu”. Artur Baranowski odpowiedział na wszystkie 40 finałowych pytań, dzięki czemu udało mu się zdobyć 773 punkty. Dodatkowe 30 otrzymał za niezmarnowane szanse.

Po jego osiągnięciu natychmiast zrobiło się o nim głośno, a swój podziw wyrazili nie tylko internauci, ale również mieszkańcy jego rodzinnej wsi Śliwniki. Co więcej, z osobistymi gratulacjami pośpieszył do rodziny zawodnika sam sołtys, czym pochwalił się podczas rozmowy z mediami. Okazało się jednak, że historyczny rekord mieszkańca Wielkopolski nie był pierwszym tego typu osiągnięciem.

ZOBACZ TEŻ: Sołtys wsi Śliwniki, z której pochodzi Artur Baranowski, pośpieszył z gratulacjami dla rodziny zawodnika. Bliscy geniusza pękają z dumy.

To nie Artur Baranowski jako pierwszy ustanowił rekord "Jeden z dziesięciu"

Oczywiście, jeśli chodzi o polską edycję kultowego teleturnieju, Artur Baranowski nie ma sobie równych i jako jedyny w historii show prowadzonego przez Tadeusza Sznuka odpowiedział na wszystkie finałowe pytania. Warto jednak zauważyć, że program “Jeden z dziesięciu” inspirowany jest brytyjską edycją teleturnieju “Fifteen to One”, gdzie możemy obserwować zmagania 15 uczestników.

To właśnie tam podobny rekord ustanowił Bill McKaig, który również odpowiedział na wszystkie 40 finałowych pytań, jednak uzyskał mniejszą liczbę punktów - co związane jest z formułą brytyjskiego formatu. Mężczyzna wystąpił w teleturnieju w 1999 roku. Ciekawe jest również to, czym uczestnik zajmował się na co dzień.

Okazało się, że Bill McKaig przez wiele lat pełnił funkcję pastora i bardzo dobrze odnajdował się w tej roli. Niestety, mężczyzna odszedł 26 kwietnia 2021 roku.

Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik