Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Nie będzie nowych odcinków "Jeden z dziesięciu". Powód? Lepiej się czegoś złapcie
Michał Fitz
Michał Fitz 13.11.2023 17:55

Nie będzie nowych odcinków "Jeden z dziesięciu". Powód? Lepiej się czegoś złapcie

Tadeusz Sznuk
fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

“Jeden z dziesięciu” to teleturniej absolutnie kultowy, który jest emitowany na antenie Telewizji Polskiej nieprzerwanie od niemal 30 lat. Przez ten czas program zjednał sobie rzeszę sympatyków, który śledzą go regularnie z wypiekami na twarzy. Niestety, mamy dla nich bardzo przykre wieści.

"Jeden z dziesięciu" przetrwał 3 dekady

Mówi się, że jedyną stałą w branży telewizyjnej jest ciągła zmiana, dlatego końca dobiegają nawet najbardziej uwielbiane przez widzów serie. Są jednak wyjątki od tej reguły. Dobrym przykładem jest właśnie “Jeden z dziesięciu”, który od lat 90. praktycznie się nie zmienił.

Forma teleturnieju i jego zasady są niemal takie same od samego początku emisji. Mało tego, przez te lata nie zmienił się nawet prowadzący. Tadeusz Sznuk jest już niemal chodzącym synonimem tego programu i prowadzi go nadal, choć w ostatnim czasie miał PODUPAŚĆ na zdrowiu.

Niepojęte, co palnął geograf w "jeden z dziesięciu". Został zapytany, które miasto jest stolicą woj. małopolskiego

"Jeden z dziesięciu" wstrzymane

“Jeden z dziesięciu” było nie tylko nieprzerwanie transmitowane, ale także na bieżąco produkowane. W tym czasie stworzono około 3300 odcinków tego teleturnieju! Niestety, jak się okazuje, na kolejne przyjdzie fanom poczekać dłużej, niż zakładali.

Według informacji “Plotka” nowa edycja, która miała mieć premierę pod koniec tego miesiąca, nie poleci w telewizji. Taką decyzję miał podjąć prezes TVP, Mateusz Matyszkowicz. Widzowie będą musieli zadowolić się powtórkami wcześniejszych epizodów.

ZOBACZ TEŻ: Jaka nagroda dla zwycięzcy "Jeden z dziesięciu"? Przecieramy oczy ze zdumienia. Lepiej iść do "Milionerów"?
 

Dlaczego "Jeden z dziesięciu" zostało wstrzymane?

Teleturniej do tej pory radził sobie z naprawdę poważnymi turbulencjami, do których można zaliczyć chociażby pandemię. Przetrwał także liczne zmiany prezesów, a nawet władzy. Wydawać by się mogło, że choćby się waliło, TVP z niego nie zrezygnuje. Czemu więc teraz program wstrzymano?

Jak donosi źródło, to pokłosie problemów finansowych stacji. Już kilka miesięcy temu portal “Press” podawał, że TVP zaliczyło w ubiegłym roku rozliczeniowym aż 50 milionów złotych straty. Szefostwo musi więc szukać oszczędności i wstrzymywać produkcje swoich szlagierów.

Źródło: Plotek/ Press.pl

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik