Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wydało się, jakie wykształcenie ma Tadeusz Sznuk. Jak on trafił do telewizji? Miał z nią tyle wspólnego, co nic
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.11.2023 20:19

Wydało się, jakie wykształcenie ma Tadeusz Sznuk. Jak on trafił do telewizji? Miał z nią tyle wspólnego, co nic

Kim z wykształcenia jest Tadeusz Sznuk?
Kim z wykształcenia jest Tadeusz Sznuk?, fot. KAPIF

Wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że część prezenterów i dziennikarzy nie ma specjalistycznego wykształcenia. Teraz okazało się, że do tej grupy można zaliczyć również Tadeusza Sznuka. Niewiarygodne, co studiował prowadzący “Jeden z dziesięciu”!

Tadeusz Sznuk z wykształcenia nie jest dziennikarzem

To nie pierwszy raz, gdy okazuje się, że znana z mediów osoba nie ma specjalistycznego wykształcenia. Wielu polskich dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych w rzeczywistości nigdy nie ukończyło studiów z tego kierunku. Niektórzy posiadają wykształcenie z całkiem innej dziedziny, a jeszcze inni nigdy nie ukończyli studiów wyższych.

Teraz okazało się, że kolejnym na to przykładem może być Tadeusz Sznuk, który największą popularność zyskał jako prowadzący kultowy teleturniej “Jeden z dziesięciu”. Niewiarygodne, kim z wykształcenia jest znany prezenter!

Nie będzie nowych odcinków "Jeden z dziesięciu". Powód? Lepiej się czegoś złapcie

Niesamowite, kim z wykształcenia jest Tadeusz Sznuk!

Okazało się, że wieloletni prowadzący program “Jeden z dziesięciu” tak naprawdę nigdy nie wiązał swojej przyszłości z pracą w mediach. W latach siedemdziesiątych Tadeusz Sznuk ukończył studia wyższe na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej i obecnie może pochwalić się zawodowym tytułem magistra inżyniera.

Zaraz po zakończonej edukacji obecny prezenter telewizyjny podjął się pracy w zawodzie. W ten sposób minęło aż 10 lat. Dopiero później ulubieniec publiczności zdecydował się na zmianę ścieżki kariery i podjęcie się pracy w mediach. 

ZOBACZ TEŻ: Na jaw wyszły fakty o zdrowiu Tadeusza Sznuka. Czy uczestnik powiedział za dużo?

Jak Tadeusz Sznuk trafił do telewizji?

Na samym początku swojej medialnej przygody, Tadeusz Sznuk pracował jako lektor, a następnie rozpoczął współpracę z Polskim Radiem. Dopiero później wpadł na pomysł, aby spróbować swoich sił w telewizji.

Początkowo prowadził programy telewizyjne, takie jak “Świadkowie” oraz “Progi i bariery”. Dopiero te formaty przyniosły mu znaczną popularność, która pozwoliła mu nie tylko objąć rolę gospodarza show “Jeden z dziesięciu”, ale również prowadzić kultową śniadaniówkę Telewizji Polskiej u boku Grażyny Bukowskiej. 

Źródło: Pudelek

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik