Lifestyle.Lelum.pl > Programy > To najmłodsza uczestniczka festiwalu w Opolu. Da sobie radę wśród największych?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 02.06.2024 20:07

To najmłodsza uczestniczka festiwalu w Opolu. Da sobie radę wśród największych?

festiwal w Opolu
Fot. AKPA

61. edycja KFPP w Opolu powoli dobiega końca. Przed nami ostatni wieczór pełen wrażeń, który na dobre rozpocznie sezon koncertów pod chmurką. Jakie atrakcje zaplanowali na dziś organizatorzy? Okazuje się, że na scenie wystąpią same największe gwiazdy w wyjątkowej aranżacji. Czy najmłodszej wokalistce, która wystąpi dziś w Amfiteatrze Tysiąclecia, uda się zachować równie wysoki poziom występu, co bardziej doświadczonym artystom?

Festiwal w Opolu 2024: Co poodbało się widzom?

Pierwsze dwa dni festiwalu w Opolu wywołały wśród widzów całą gamę różnych odczuć. Wśród nich dominowały te pozytywne, jednak dało się odczuć, że część internautów była zawiedziona przygotowaniem prowadzących, czy nawet poziomem, który prezentowali artyści na “Premierach”. Jednak części takie jak koncert “SuperJedynki”, recital z okazji jubileuszu Michała Bajora czy “Kabareton” zrekompensowały publiczności wcześniejsze potknięcia.

Widzowie podkreślili, że ich zdaniem na scenie znacznie lepiej zaprezentowały się gwiazdy, które oddziałowują na polską branżę muzyczną od lat. Szczególnie wiele entuzjazmu okazali fani takich zespołów jak Wilki, Lady Pank, Bajm czy Oddział Zamknięty. Niestety w przypadku tego ostatniego uwadze części widzów nie uszła wpadka Marcina Dańca, który pomylił nazwisko wokalisty grupy. Mimo to publiczność oceniła drugi dzień wydarzenia bardzo pozytywnie i już nie może się doczekać kolejnych występów.

Wtopa, za wtopą w Opolu 2024. Tego Marcin Daniec nie zapomni przez lata Beata Kozidrak nie chciała oddać mikrofonu. Scena w Opolu musiała być jej

Festiwal w Opolu 2024: Co się będzie działo?

W niedzielę 2 czerwca tłumy zgromadzą się w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu, a jeszcze więcej osób będzie obserwować koncert w Opolu za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godz. 20:00 i będzie emitowane na kanałach TVP1 czy TVP Polonia, a także przez aplikację VOD. Ostatni dzień imprezy będzie poświęcony piosenkom Janusza Kondratowicza. O odpowiedni klimat zadba Jacek Cygan, a na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Staszek Sojka, Roxie Węgiel, Piotr Cugowski, Damian Ukeje, Ewelina Flinta, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Andrzej Lampert, Natalia Przybysz, Kasia Moś, Ania Rusowicz, Bovska, Krzysztof Zalewski, Ania Karwan, Alicja Majewska, Kasia Wilk czy Marcin Wyrostek. Kolejnym punktem programu będzie upamiętnienie Jana Ptaszyna Wróblewskiego przez Kubę Badacha. 

Warto zwrócić uwagę, że Roxie jest najmłodszą i jednocześnie najmniej doświadczoną artystą, która dziś wystąpi. Czy pozostałe gwiazdy jej nie przyćmią?

Roksana Węgiel (2).jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Nadciągają wieści o planach Roksany Węgiel. Prawda wyjdzie na jaw w Opolu

Festiwal w Opolu 2024: Młoda artystka wystąpi w otoczeniu doświadczonych gwiazd

Dziennikarz radia Eska, który jest obecny w Opolu, zwrócił uwagę, że Roksana Węgiel będzie najmłodszą artystką występującą podczas 3 dnia słynnego festiwalu. Czy wiek gwiazdy zadziała na jej niekorzyść? Warto zwrócić uwagę na fakt, że zaprezentuje się ona wśród najbardziej doświadczonych i znanych artystów.

Najmłodsza uczestniczka dzisiejszego koncertu, podczas którego piosenki Jana Kondratowicza zaprezentują też takie legendy polskiej sceny muzycznej jak Alicja Majewska, Kayah, Anna Maria Jopek czy Natalia Kukulska – napisał Maksymilian Kluziewicz.

Co sądzi o tym sama zainteresowana? W rozmowie z “Super Expressem” wydawała się bardziej podekscytowana niż zestresowana:

Wystąpię trzeciego dnia festiwalu w Opolu podczas koncertu galowego „Zakochani są wśród nas”, poświęconego piosenkom autorstwa Janusza Kondratowicza. Utwór, który zaśpiewam, jest jeszcze tajemnicą, zapraszam przed telewizory oraz do Amfiteatru w Opolu. Mogę jedynie zdradzić, że jest to przepiękny utwór, którego nie miałam okazji jeszcze śpiewać na żywo, więc jestem bardzo podekscytowana faktem, że zaprezentuję go właśnie przed opolską publicznością – mówiła w wywiadzie.

Będzie trzymać kciuki za Roxie?

Roksana Węgiel (3).jpg
Fot. Instagram.com/mkluziewicz
Roksana Węgiel (1).jpg
Fot. AKPA