Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > To już nie jest ta sama Agata Duda. Kadencja męża ją zmieniła
Julia Bogucka
Julia Bogucka 11.02.2024 19:07

To już nie jest ta sama Agata Duda. Kadencja męża ją zmieniła

Agata Duda
Wojciech Olkusnik/East News

Stylizacje gwiazd to temat nieschodzący z języków wielu osób. Nie inaczej jest z Pierwszymi Damami, których kreacje niejednokrotnie były komentowane przez największych ekspertów w dziedzinie mody. Dziś wszystkich zajmuje temat Agaty Dudy, żony obecnie pełniącego urząd Prezydenta. Myślicie, że dobrze wygląda?

Agata Duda u boku męża prezydenta

Z wykształcenia jest germanistką i prawie dwie dekady pracowała na stanowisku nauczycielki języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Zajmowała się dydaktyką oraz organizacją wymian zagranicznych z krajami niemieckojęzycznymi dla uczniów swojej szkoły. Od 1994 roku jest żoną Andrzeja Dudy, który w 2015 po raz pierwszy objął urząd Prezydenta RP. Pięć lat później udało mu się wywalczyć drugą kadencję.

Jako Pierwsza Dama, Agata Duda nie miała zbyt dobrej opinii. Zarzucano jej, że nie podejmuje się zbyt wielu inicjatyw, a jej milczenie stało się głównym tematem wielu internetowych memów. Jednak co trzeba przyznać Pierwszej Damie, zdarzało jej się uczestniczyć w różnych uroczystościach. Mowa między innymi o beatyfikacji rodziny Ulmów oraz Narodowym Czytaniu “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wizytowała również w Rumunii oraz w Ośrodku Recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy.

„Hełm na głowie” i „przebranie” zamiast ubrania, stylista skomentował wystąpienie pary prezydenckiej. To nie przystoi Pierwszej Damie Wyszło na jaw, co zrobiła Agata Duda lata temu. O „oszustwie” pamiętają do dziś jej bliscy

Agata Duda ma coraz lepsze stylizacje?

Jednym z tematów, które często zajmują opinię publiczną, są stroje, w które są ubierane ważne osobistości kraju. Uwadze nie umyka również styl Pierwszych Dam w historii polskiej polityki. Dość często znani projektanci i eksperci w dziedzinie mody wypowiadają się na temat stylizacji zakładanych i prezentowanych przez Agatę Dudę. Jedną z takich osób jest mieszkający na Ibizie Daniel Jacob Dali.

Jego opinia jest jednoznaczna. Małżonka Prezydenta nie ma zbyt wielu problemów związanych z doborem strojów, jednak nie zawsze tak było.

“Agata Duda przeszła długą drogę do obecnego momentu i teraz jest naprawdę dobrze. Jej styl jest znacznie bardziej kolorowy, w przeciwieństwie do Jolanty Kwaśniewskiej stawia na polskie marki modowe (...). Obecna pierwsza dama opiera się na styliście, który wybiera dla niej ubrania. W przeciwnym razie w przeszłości nie popełniłaby tylu modowych wpadek”

- powiedział stylista Daniel Jacob Dali dla portalu “ShowNews”.

EN_01602804_0546.jpg
Źródło: Wojciech Olkusnik/East News

Co zasugerowałby Pierwszej Damie do poprawy? Wskazał przede wszystkim na fryzurę, która według niego nie mieści się w dzisiejszych trendach.

“(…) absolutnie już czas zmienić fryzurę, która od dawna jest po prostu nudna. Dłuższe włosy z refleksami nadałyby jej zupełnie nowego i świeżego looku”

ZOBACZ TEŻ: Bezlitosne słowa eksperta. Mówi o “prawdziwej klapie”. Agata Duda naprawdę tak się wystroiła

Z kim konkuruje Agata Duda?

Do tej pory prawdziwą mistrzynią, jeśli chodzi o elegancję i szyk wśród Pierwszych Dam była Jolanta Kwaśniewska. Jej styl do dziś jest na językach wielu osób i stanowi wzór do porównywania dla ekspertów. Tego samego zdania jest Daniel Jacob Dali.

“ W tym pojedynku na chwilę obecną na podium muszę postawić Jolantę Kwaśniewską, która dała się nam poznać jako prawdziwa dama elegancji. Jej ubiór jest zawsze nienaganny, wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrają i w całości zdecydowanie tworzą modny i ponadczasowy efekt. Ciężko narzucić jakąkolwiek zmianę Kwaśniewskiej, bo wszystko, w czym się pojawia, jest po prostu idealne - od wyborów materiałów i krojów aż po kolory”

EN_01523517_0237.jpg
Źródło: TRICOLORS/East News

Zgadzacie się z tą opinią? Co jeszcze mogłaby zrobić Agata Duda, aby doścignąć w elegancji Jolantę Kwaśniewską?

Tagi: agata duda