Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Duda nie chce słuchać Jolanty Kwaśniewskiej?! Była pierwsza dama przerwała milczenie o ich relacji
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.09.2023 10:43

Agata Duda nie chce słuchać Jolanty Kwaśniewskiej?! Była pierwsza dama przerwała milczenie o ich relacji

Agata Duda, Jolanta Kwaśniewska
Jolantę Kwaśniewską zapytano o rady dla Agaty Dudy. Fot. KAPiF

Jolanta Kwaśniewska udzieliła szczerego wywiadu w programie Magdy Mołek. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego dla wielu uchodziła za wzór Pierwszej Damy, dlatego prowadząca postanowiła zapytać, czy ma ona jakieś rady dla Agaty Dudy, której mąż niedługo zakończy kadencję. Jolanta Kwaśniewska udzieliła na nie zaskakującej odpowiedzi!

Jolanta Kwaśniewska udzieliła zaskakującego wywiadu

Gdy Aleksander Kwaśniewski zwyciężył w wyborach prezydenckich w 1995 roku, funkcję Pierwszej Damy objęła jego małżonka, Jolanta Kwaśniewska. I choć oboje pożegnali się z Pałacem Prezydenckim po 2 kadencjach, w 2005 roku, Kwaśniewska do dziś przez miliony Polaków jest uważana za wzór pełnienia obowiązków żony Prezydenta. 

Po zakończeniu kariery politycznej męża Jolanta Kwaśniewska pozostała w przestrzeni publicznej, edukując, ale i również opowiadając o czasach prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. W ostatnim czasie była Pierwsza Dama została zaproszona do programu Magdy Mołek, "W moim stylu". Odpowiedziała w nim na pytania dotyczące odejścia z Pałacu Prezydenckiego, działań Agaty Dudy, a także zaskoczyła, mówiąc, że obecna Pierwsza Dama nigdy nie słuchała jej rad. 

Zaskakująca reakcja Ani Lewandowskiej po katastrofalnym meczu męża przeciwko Albanii

Jolanta Kwaśniewska wspomina zakończenie prezydentury męża

Gościni, która tym razem zasiadła naprzeciw Magdy Mołek w jej internetowym programie "W moim stylu", wprawiła w osłupienie wszystkich fanów dziennikarki. Okazuje się, że Jolanta Kwaśniewska nie tylko zgodziła się na wywiad, ale również zdradziła wyjątkowo emocjonujące szczegóły dotyczące zarówno działań jej samej, jak i obecnej Pierwszej Damy. 

W 2005 roku zakończyła się 2. kadencja Aleksandra Kwaśniewskiego. Po 10 latach pełnienia najważniejszej funkcji w państwie, powrót do codzienności nie był łatwy, również dla jego żony. W tamtym momencie nieocenione okazało się wsparcie najbliższych:

Jak skończyła się prezydentura, przyznaję, to był bardzo trudny okres i dla mojego męża, trochę mniej trudny dla mnie, bo musieliśmy znaleźć swoje miejsce w życiu. To nie było łatwe, przyznaję, ale to, że była rodzina i niewielkie grono przyjaciół, które wtedy mogło nas wspierać, bo raptem zostałam bez ochrony, bez moich chłopaków... – opowiadała Jolanta Kwaśniewska.

Projekt bez nazwy - 2023-09-13T101950.067.png
Jolantę Kwaśniewską zapytano o rady dla Agaty Dudy. Fot. KAPiF

Szokujące wyznanie Jolanty Kwaśniewskiej o Agacie Dudzie

Podczas wywiadu nie mogło zabraknąć tematu obecnej Pierwszej Damy, czyli Agaty Dudy. Magda Mołek postanowiła spytać, czy Jolanta Kwaśniewska ma dla niej jakieś rady na okres zakończenia kadencji. Na to pytanie żona byłego prezydenta odpowiedziała w zaskakująco szczery sposób:

Nie, nie, nie. Ja myślę, że pani prezydentowa nigdy nie słuchała takich bardzo drobnych moich rad, że w swoim życiu jako pierwsza dama, każda z nas realizowała się na własnych warunkach, więc można sobie znaleźć taką niszę, która nie będzie polityczna (…) Ale ponieważ tamtych rad nie słuchała pani prezydentowa, więc myślę, że na własnych warunkach będzie sobie układała życie po 10 latach prezydentury – stwierdziła.

Co więcej, Jolanta Kwaśniewska wypowiedziała także się o konsekwentnym unikaniu zabierania głosu przez Agatę Dudę w kwestiach ważnych dla kobiet. Postawa obecnej Pierwszej Damy jest dla niej niezrozumiała, ponieważ Kwaśniewska sama przejawia zupełnie inne podejście:

Ja po prostu takich sytuacji nie rozumiem, bo ilość projektów pro-kobiecych, w których brałam udział, była naprawdę ogromnie duża i ciągle jest najważniejsza.

Projekt bez nazwy - 2023-09-13T102117.089.png
Jolantę Kwaśniewską zapytano o rady dla Agaty Dudy. Fot. KAPiF