Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ten skandal śledziła cała Polska. Gwiazda TVP przeprowadziła wywiad ze skazańcem i zaszła z nim w ciążę
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 10.09.2023 12:11

Ten skandal śledziła cała Polska. Gwiazda TVP przeprowadziła wywiad ze skazańcem i zaszła z nim w ciążę

Marta Grzywacz
Gwiazda TVP przeprowadziła wywiad ze skazańcem, a potem zaszła z nim w ciążę. Ten incydent przekreślił jej karierę w stacji. Fot. AKPA

Marta Grzywacz była dziennikarką, która mimo młodego wieku zaczęła piąć się po drabinie kariery. Zdobyła uznanie nie tylko widzów, ale również zarządu TVP. W wieku 22 lat awansowała na stanowisko, o którym wielu mogło tylko pomarzyć. Całą jej karierę w stacji przekreśliła afera obyczajowa, w którą wplątała się przez jeden wywiad ze skazańcem…

Marta Grzywacz zrobiła błyskawiczną karierę w TVP

Marta Grzywacz zaczęła swoją przygodę z mediami w 1992 roku. Jako świeżo upieczona absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przeszła 3-miesięczny kurs dziennikarski. Zaraz potem została stażystką, a później dziennikarką radia Eska. Była także związana z rozgłośnią TOK FM, by następnie dostać się do porannego programu TVP1 „Kawa czy herbata?”

Jej kariera w TVP zaczęła rozwijać się w błyskawicznym tempie. Jej zaangażowanie i ambicje docenił zarząd stacji. W wieku 22 lat udało jej się awansować na reporterkę, a później prezenterkę głównego wydania “Wiadomości”. W krótkim czasie podbiła serca widzów, a także zdobyła szacunek kolegów. Niestety jeden wywiad, który musiała przeprowadzić, przekreślił wszystko.

Po remoncie w premierowym odcinku sąsiedzi podeszli do Elżbiety Romanowskiej. Podsumowali ją bez owijania w bawełnę

Marta Grzywacz zaszła w ciążę ze skazańcem. TVP nie mogło tego tolerować

W 2000 roku Marta Grzywacz miała przeprowadzić wywiad z założycielem spółki Art B o wątpliwej reputacji, Bogusławem Bagsikiem. Został on skazany m.in. za przekupienie urzędników bankowych, zagarnięcie ponad 400 mln zł metodą oscylatora i działania na szkodę własnej spółki, a także pranie brudnych pieniędzy. Dziennikarka starała się podejść do sprawy profesjonalnie, jednak szybko okazało się, że między nią a jej rozmówcą jest silna chemia.

Pół roku po ich pierwszym spotkaniu okazało się, że Marta Grzywacz zaszła w ciążę. Ta informacja błyskawicznie obiegła media w całym kraju. Była to jedna z największych afer obyczajowych, do których doszło w tamtym czasie.

Coś między nami zaiskrzyło. Wiedziałam, że będą nam towarzyszyły spojrzenia ciekawskich i pytania, na które nie będę chciała odpowiadać – opowiadała w jednym z wywiadów.

Tamten incydent miał dla 29-letniej dziennikarki przykre konsekwencje. Niespodziewanie została zwolniona z TVP. Jak sama przyznała, po prostu któregoś dnia nie znalazła swojego nazwiska na grafiku dyżurów.

Marta Grzywacz
Gwiazda TVP przeprowadziła wywiad ze skazańcem, a potem zaszła z nim w ciążę. Ten incydent przekreślił jej karierę w stacji. Fot. AKPA

Jak obecnie wygląda życie Marty Grzywacz?

Po tym, gdy Marta Grzywacz urodziła córeczkę Sonię, na jakiś czas zrezygnowała z pracy w mediach. Kiedy w 2001 roku Bogusław Bagsik zaczął odbywać 9 lat kary w więzieniu, ich związek zakończył się. Wiadomo, że obecnie jej 22-letnia córka nosi jej nazwisko. 

W 2003 roku Marta Grzywacz powróciła do zawodu. Udało jej się zatrudnić w kilku gazetach, takich jak Gala”, „Sukces” czy „Zwierciadło”. Jakiś czas później związała się z radiem RMF FM. W 2012 roku wróciła do telewizji, jednak już nie na antenie TVP. W Polsat Cafe  prowadziła program „Cafeteria”, jednocześnie cały czas była związana z mediami papierowymi. 

Obecnie jest związana z tygodnikiem „Newsweek”, jest również lektorką audiobooków. Niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym, ponieważ bardzo strzeże swojej prywatności. 

Marta Grzywacz
Marta Grzywacz. Fot. KAPiF

źródło: viva.pl

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik