Lifestyle.Lelum.pl > Wołodymyr Zełeński

Wołodymyr Zełeński

Wołodymyr Zełenski, papież Franciszek
11.03.2024 09:12 Papież wstrząsnął ludzi swoimi słowami. Chodzi o wojnę

Papież Franciszek regularnie wypowiada się nie tylko o sytuacji Kościoła katolickiego, ale również na tematy dotyczące bieżących wydarzeń na świecie. Po tym, gdy w 2022 roku rozpoczęła się wojna na Ukrainie, duchowny był autorem kilku kontrowersyjnych wypowiedzi, w których sugerował, iż ta powinna poddać się oprawcy. W ostatnim czasie ponowił swoją tezę, że silniejszy jest ten, kto skapituluje, co wywołało powszechne oburzenie. Na słowa papieża zareagował cały świat, w tym również prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. 

Eurowizja 2022
15.05.2022 15:24 Ukraina wygrała 66. konkurs Eurowizji. Wołodymyr Zełenski wydał nieoczekiwane oświadczenie

Eurowizja 2022 okazała się szczęśliwa dla Ukrainy. To właśnie reprezentanci tego kraju, Kalush Orchestra, zostali tryumfatorami tego konkursu. To już trzecie zwycięstwo naszych sąsiadów w 66-letniej historii plebiscytu. Wynik skomentował sam prezydent kraju, Wołodymyr Zełeński. Nie ma wątpliwości, że w obliczu wojny polityk ma dużo ważniejsze sprawy, ale ta kwestia również jest według niego istotna.

Michał Malitowski
28.03.2022 10:12 Michał Malitowski na wizji „DDTVN” opowiedział co go łączy z Wołodymyrem Zełenskim

Nikt nie ma wątpliwości, że Wołodymyr Zełenski świetnie odnajduje się w roli prezydenta Ukrainy. W przeszłości dał się on poznać jako komik i tancerz, który wygrał pierwszą edycję „Tańca z Gwiazdami”. Michał Malitowski wspomina, co łączyło go z politykiem. Tancerz był gościem najnowszego odcinka programu „Dzień Dobry TVN”, w którym opowiedział o swoich powiązaniach z Ukrainą, czyli ojczyzną jego żony. Okazało się, że tancerz współpracował kiedyś z Wołodymyrem Zełenskim.

Małgorzata Rozenek
06.03.2022 19:20 Co łączy Wołodymyra Zełeńskiego z Małgorzatą Rozenek? Ogromne zaskoczenie

Małgorzata Rozenek i Wołodymyr Zełeński mają jedną wspólną cechę. Okazuje się, że to, co ich łączy, to identyczny wzrost. Jakiego wzrostu jest prezydent Ukrainy? Po raz kolejny okazuje się, że nie centymetry decydują o silnym charakterze. Jaki wzrost ma Wołodymyr Zełenski? Odpowiedź może być zaskakująca: prezydent Ukrainy ma tyle samo centymetrów, co Adam Małysz, Al Pacino czy właśnie Rozenek.

Agata Duda
05.03.2022 17:09 Nagły komunikat Zełeńskiego. Przekazał niespodziewane wieści o Agacie Dudzie, wszyscy zaskoczeni

Wołodymyr Zełenski nie zamierza opuszczać Kijowa i na bieżąco informuje swoich obywateli o sytuacji w kraju. Prezydent Ukrainy opublikował też gorące podziękowania, skierowane do polskiej pary prezydenckiej. Ciepłe słowa usłyszała także Agata Duda. Andrzej Duda i jego żona od początku zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę są w stałym kontakcie z Wołydymyrem Zełeńskim. Prezydent Ukrainy podziękował im za ich postawę.

Edyta Herbuś
01.03.2022 20:12 Edyta Herbuś zwróciła się do prezydenta Ukrainy. Fani: „Podpisuję się pod każdym słowem”

Edyta Herbuś zwróciła się w bezpośrednich słowach do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełeńskiego. Polska celebrytka przesyła słowa wsparcia dla atakowanego narodu. W dobie, kiedy całe rzesze Polaków łączą się we wsparciu dla Ukrainy, Edyta Herbuś postanowiła zwrócić się bezpośrednio do jej prezydenta, Wołodymyra Zełeńskiego. Gwiazda chyli czoło przed postacią przywódcy i w pięknych słowach podsumowuje jego działania.