Wojna

Papież Franciszek
10.03.2024 11:14 Słowa papieża Franciszka przyprawiają o dreszcze! Skierował je do Ukrainy

Papież Franciszek udzielił ostatniego głośnego wywiadu, w którym wypowiedział się na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie. Głowa Kościoła Katolickiego zwróciła się z apelem do Ukrainy i Strefy Gazy, aby mieli odwagę do negocjacji i ratowania swoich ludzi. Internauci są podzieleni.

Wojciech Glanc o pomocy humanitarnej dla Polski
28.08.2023 14:21 Polskę NAWIEDZI nigdy wcześniej niespotykane zjawisko! Jasnowidz Wojciech Glanc nie ma wątpliwości, co nadejdzie już zimą

Ostatnimi czasy Europa zmagała się z wieloma kryzysami i katastrofami klimatycznymi. Najpierw wszyscy rzuciliśmy się na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie, a niedawno wielu internautów nie kryło swojego przerażenia na wieść o dramatycznych pożarach, jakie zagrażały mieszkańcom Włoch i Hiszpanii. 19 sierpnia obchodziliśmy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Z tej okazji zapytaliśmy jasnowidza Wojciecha Glanca, czy czekają nas kolejne tego typu zagrożenia i czy Polacy również będą potrzebować pomocy humanitarnej innych krajów europejskich.

09.01.2020 18:27 Był pewien, że cała jego rodzina zginęła w czasie wojny. W wieku 102 lat odnalazł bratanka

Brat mężczyzny zginął w czasie trwania II wojny światowej, wraz z całą ich rodziną. Tak przynajmniej uważał on, jedyny ocalały, który przez ponad 70 lat zmagał się ze straszną samotnością. Dopiero kiedy dożył wieku tak sędziwego jak 102 lata, odnalazł bratanka, którego nigdy nie sądził, że może mieć. Ich wzruszające spotkanie zostało nagrane. Podczas II wojny światowej tysiące rodzin zostało rozdzielonych, zagubionych dzieci, tragicznie zmarłych rodziców. Wciąż istnieją organizacje, zajmujące się tym, żeby te rodziny jednoczyć, i wciąż mają one ręce pełne roboty. To właśnie dzięki jednej z nich udało się zapewnić spotkanie Eliahu i rodzinie, jakiej się okazało, zdążył stworzyć jego brat.