Lifestyle.Lelum.pl > Swieto Niepodleglosci

Swieto Niepodleglosci

None
20.02.2024 16:14 Chcą zmienić datę ważnego święta. To ma sens

Zgodnie z tradycją, Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada. Od pewnego czasu pojawiają się jednak pomysły, aby datę tę zmienić. Teraz temat powrócił za sprawą złożonej do Sejmu petycji. 

Agata Duda
12.11.2020 14:28 Agata Duda podczas Święta Niepodległości. Co ona zrobiła? Ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom

Agata Duda zaskoczyła większość zebranych podczas upamiętnienia Święta Niepodległości. Gdzie zniknęła Pierwsza Dama podczas tak ważnego dla Polek i Polaków dnia?Agata Duda podczas wczorajszych obchodów Święta Niepodległości zachowała się dosyć nietypowo. Niektórzy zebrani nie mogli uwierzyć własnym oczom. Pierwsza dama towarzyszyła swojemu mężowi, ale nagle wsiadła w rządowy samochód i po prostu odjechała. Wielu obywateli z pewnością poczuło się zdezorientowanych.

Święto Niepodległości
11.11.2020 12:02 11 listopada, ważna data dla wszystkich Polek i Polaków. Dziś świętujemy 102. rocznicę odzyskania niepodległości

Święto Niepodległości, to jedno z najważniejszych narodowych świąt dla wszystkich Polek i Polaków. Obchodzone co roku święto 11 listopada niesie ze sobą ducha patriotyzmu dla każdego upamiętniającego rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 2020 roku mijają 102 lata od tego historycznego wydarzenia. Za co uwielbiacie to chwalebne święto?Święto Niepodległości może kojarzyć się Polakom z wieloma historycznymi wydarzeniami, jednak coroczne obchody wiążą się przede wszystkim z publicznym okazywaniem patriotyzmu, ale też np. wywieszaniem biało-czerwonych flag przy swoich domach oraz miejscach publicznych. Dzisiaj bez wątpienia pojawi się ich mnóstwo. Z czym jeszcze kojarzy wam się to święto?

ferie
04.11.2020 10:49 Ministerstwo edukacji ma pilną wiadomość do wszystkich szkół. Stanie się 10 listopada o 11:11

– Zapraszamy szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, w tym polonijne do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego we wtorek, 10 listopada o 11:11. W tym roku proponujemy śpiewanie w małych grupach lub on-line – napisano w mediach społecznościowych. Nieoficjalna informacja. Godzina policyjna między 22-5 zostaje wprowadzona w kolejnym kraju Już nie ma odwrotu. Premier właśnie nałożył na Polaków nowe, poważne obostrzenia Dramat Jarosława Kulczyckiego. Wspomina śmierć 19-letniego syna Ministerstwo edukacji ma dla wszystkich szkół ważny komunikat. Wszystko będzie miało miejsce już za 6 dni, 10 listopada o godzinie 11:11.Ze względu na obowiązujący stan epidemiologiczny organizatorzy akcji zachęcają uczniów oraz nauczycieli, aby ci, którzy będą tego dnia w szkole, odśpiewali wspólnie hymn Polski w danej klasie lub grupie. W poprzednich latach robiło się to z udziałem całej szkoły.Ministerstwo edukacji ma pilny komunikatJak się okazuje nawet światowa pandemia nie jest w stanie zepsuć okazji do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy niepodległości Polski. W tym roku obchody odbędą się również zdalnie.Ministerstwo edukacji przekazało pilną wiadomość. Komunikat dotyczy wszystkich szkół. Resort zapowiada, co takiego wydarzy się w placówkach edukacyjnych już 10 listopada o godzinie 11:11. Trwają przygotowania, ponieważ pozostał tylko niecały tydzień. O wszystkim poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.Na oficjalnym Twitterze resortu edukacji narodowej pojawił się istotny wpis. MEN zaprasza wszystkie szkoły do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji.