Rak

Zbigniew Ziobro
23.04.2024 18:10 Przykre wieści ws. Zbigniewa Ziobry. Nie tak miało być. Znów trafi do szpitala

Pod koniec ubiegłego roku Zbigniew Ziobro usłyszał druzgoczącą diagnozę — rak przełyku. Były Minister Sprawiedliwości niemal natychmiast podjął się skomplikowanego leczenia. Przeszedł nie tylko chemioterapię, ale również poważną operację. Jaki przyniosła skutek? Niestety wiele wskazuje na to, że przedwczesne opuszczenie szpitala przez polityka miało negatywny wpływ na jego stan zdrowia. Jak obecnie czuje się Ziobro oraz jak będzie wyglądało jego dalsze leczenie? 

Filip Łobodziński
21.04.2024 19:35 Najpierw stracił córkę. A później? Diagnoza zwaliła go z nóg

Filip Łobodziński stracił córkę, a następnie usłyszał bardzo niepokojącą diagnozę. Burzliwe życie znanego dziennikarza zatrzymało, się po tym co usłyszał od lekarzy. Ostatnio udzielił wywiadu w programie “Dzień dobry TVN”, w którym wyznał, co czuł po tym jak zmarła Maria, a także gdy usłyszał, że choruje na nowotwór.

Jerzy Stuhr
08.04.2024 12:39 Jerzy Stuhr zaskoczył wszystkich. "Mam to samo co Ziobro"

Jerzy Stuhr to niekwestionowana legenda polskiego kina i teatru. Aktor przez lata uchodził za wzór do naśladowania dla młodych artystów — niestety w ostatnich latach jego mit nieco podupadł za sprawą problemów zdrowotnych i tych z prawem. O tych pierwszych postanowił opowiedzieć nieco więcej w niedawnym wywiadzie.

Zbigniew Ziobro
26.03.2024 22:17 Najnowsze zdjęcia Ziobry przed domem. Choroba zbiera żniwo

Zbigniew Ziobro właśnie pojawił się na łamach programu TV Republika. Były Minister Sprawiedliwości wypowiedział się na temat przeszukania jego domu przez ABW. Ciężko chory polityk, mimo złego samopoczucia, wystąpił przed kamerami. Mimo powagi sytuacji znaczna część widzów znacznie bardziej zwróciła uwagę na jego wygląd, niż słowa. Choroba odmieniła Zbigniewa Ziobrę.

kobieta
23.04.2021 20:42 Lekarz zapewnił, że plamka na jej czole to nic groźnego. Rok później usłyszała, że jest poważnie chora

Bethany Gambardella-Greenway nie miała pojęcia, że mała plamka na jej czole zwiastuje niebezpieczną chorobę. Kobieta jednak, jak tylko ją dostrzegła, udała się do lekarza, gdyż w tamtym czasie spodziewała się również dziecka. Bethany myślała, że zmiana skórna być może jest efektem zmian hormonalnych, prawda okazała się zupełnie inna. Historia tej kobiety pokazuje, że nie wolno lekceważyć nawet najdrobniejszych zmian na naszym ciele. Nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości nie okażą się źródłem naszych problemów. Tak było w przypadku Bethany.

Rak mózgu
25.03.2021 08:07 Nietypowy objaw raka mózgu. Występuje u kobiet i mężczyzn

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że rak mózgu zalicza się do grona najgroźniejszych nowotworów, jakie mogą dotknąć człowieka. Jego symptomy często mogą być nietypowe, jednak często bywają lekceważone. Warto się z nimi zapoznać, by być przygotowanym na ewentualne niebezpieczeństwo. Rak mózgu występuje, lub inaczej pierwotny złośliwy nowotwór wewnątrz czaszkowy występuje u około 6 na 100 tys. osób rocznie. Niestety często zdarza się, że wykryty zostaje za późno, chociaż przejawiały się nietypowe objawy.

żona
15.01.2021 13:02 Nie żyje Sylvain Sylvain, chorował na raka. Smutną wiadomość przekazała jego żona

Nie żyje Sylvain Sylvain, słynny gitarzysta New York Dolls odszedł w wieku 69 lat. Artysta od ponad dwóch lat chorował na raka. Smutną wiadomość potwierdziła jego żona Wendy Mizrahi. Proszę, podgłośnij jego muzykę, zapal świecę, pomódl się – zwróciła się do fanów. W 2019 roku muzyk poinformował, że jest chory na raka i czeka go poważna operacja. Był dobrej myśli, jednak fani bardzo przejęli się tą informacją. Niestety, właśnie otrzymali kolejny cios.

Janina Ochojska
13.05.2020 17:01 Janina Ochojska pokonała raka piersi. Tak szczerych słów nikt się nie spodziewał, wyznała bolesną prawdę

Janina Ochojska dla wielu rodaków jest prawdziwą ikoną. Kobieta, która kieruje jedną z najbardziej znanych polskich organizacji pozarządowych, nie miała dotychczas łatwego życia. Całe szczęście powoli wychodzi na prostą. Janina Ochojska, prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej poinformowała za pośrednictwem stacji TVN24, że pokonała chorobę, z którą walczyła już od dłuższego czasu. Teraz muszę zadbać o to, żeby wrócić do sił. Walka z rakiem – chemia, naświetlania – to wszystko zabiera bardzo dużo sił. Tak szczerych słów chyba nikt się nie spodziewał.

janina ochojska
08.05.2020 20:16 Zdjęcie chorej Janiny Ochojskiej poważnie zaniepokoiło fanów. Posypały się życzenia powrotu do zdrowia

Janina Ochojska od czasu zdiagnozowania choroby nie udziela się za często w mediach społecznościowych. Znana działaczka zrobiła jednak wyjątek i niedawno opublikowała zdjęcie w sieci, na którym pozuje bez peruki. Wszyscy fani życzyli jej szybkiego powrotu do zdrowia. Zdjęcie chorej działaczki, które ta opublikowała z okazji rocznicy powstania w Getcie Warszawskim, wywołało niepokój wśród jej fanów. Janina Ochojska już od dłuższego czasu zmaga się z poważną chorobą – zdiagnozowano u niej bowiem raka piersi. Od tego momentu kobieta zachęca do regularnych badań.

fryzjerka
18.01.2020 15:58 Fryzjerka zauważyła na jej głowie znamię. Nie miała pojęcia o jego istnieniu i prawdzie, która się za nim kryje

Fryzjerka wykazała się niezwykłą spostrzegawczością. To, co odkryła na głowie swojej klientki, wzbudziło w niej spore zaniepokojenie. Kobieta nie spodziewała się, że zwykła wizyta u fryzjera będzie miała taki finał. Zazwyczaj wizyta u fryzjera kończy się na podcięciu końcówek czy nieco większej zmianie wyglądu. Tym razem stała klientka jednego z salonów, poza metamorfozą otrzymała niebywałą diagnozę. Jej ulubiona fryzjerka zauważyła na głowie dziwne znamię, o którym kobieta nie miała wcześniej pojęcia. Kiedy dowiedziała się, czego objawem jest niepokojące przebarwienie, ugięły się pod nią nogi. Miała szczęście, że trafiła na tak dobrą profesjonalistkę.

choroba
19.12.2019 12:11 Kobieta nie wiedziała, że ma nowotwór. Gdyby nie zdjęcie, nie poznałaby prawdy

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych wśród płci pięknej. Gdyby nie pewne zdjęcie w sieci, kobiecie najprawdopodobniej nie udałoby się poznać prawdy w odpowiednim momencie. Jej trzeźwa reakcja pozwoliła uniknąć prawdziwej tragedii. Okazuje się, że treści zawarte w social mediach mogą być dla nas cenną wskazówką. Być może zabrzmi to absurdalnie, ale niekiedy jedno zdjęcie, na które zupełnie przypadkiem natrafimy w sieci, jest w stanie zupełnie zmienić nasze życie. Kobieta, która swoją historią jakiś czas temu podzieliła się w Internecie, jest najlepszym dowodem potwierdzającym słuszność tych słów. Gdyby nie kadr znaleziony w social mediach oraz natychmiastowa wizyta u specjalisty jej życie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej, a rak zagroziłby jej życiu.

gogglebox
15.12.2019 14:42 Nie żyje kultowa aktorka. Od wielu lat chorowała na raka

Rak był przyczyną śmierci kultowej aktorki. Kochały ją miliony, zagrała w ponad 80 filmach i kilku serialach, a charakterystyczne role przynosiły jej wielkie uznanie. Debiutowała jeszcze jako 14-latka. O śmierci artystki poinformował jej agent. Miała 79 lat. Nie żyje Anna Karina. Aktorka znana była między innymi z filmów takich jak: Kobieta jest kobietą, Cayenne Palace, Anna czy Do utraty tchu. Przyczyną jej śmierci był rak. Gwiazda zmarła w szpitalu 14 grudnia 2019 roku, pogrążając w żałobie świat kina.

wycieczka
18.11.2019 19:18 Wycieczka do parku rozrywki uratowała jej życie. Dzięki niej dowiedziała się, że ma raka

Wycieczka do parku rozrywki nie zapowiadała się na specjalnie emocjonującą. Owszem ciekawą, interesującą, ale nikt z pewnością nie spodziewał się, że do takiego obrotu wydarzeń. Dzięki temu miejscu kobieta wciąż żyje. Nie miałaby szans na zauważenie choroby, gdyby nie jedna, prosta rozrywka. Rak to przerażająca diagnoza, niezależnie od tego, na jakim etapie go odkryjemy. Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, o ile korzystniejsze jest odkrycie go we wczesnych stadiach. To może nawet uratować nam życie. Tak było w przypadku tej kobiety. Nie wyczuwała żadnych guzków, nie czuła bólu. Dopiero wycieczka do parku rozrywki uświadomiła jej, że coś jest nie tak.

córka
07.11.2019 19:04 Znalazł list w pokoju swojej zmarłej córki. Nastolatka ukryła go za swoim lustrem

Córka mężczyzny zmarła w jego ramionach. Kiedy zrozpaczony ojciec sprzątał jej pokój, za lustrem znalazł coś rozdzierającego serce. Nikt z rodziny nie spodziewał się takiego przesłania od ich nieżyjącej córeczki. Jej śmierć była prawdziwą tragedią, ale dziewczynka była niezwykłym, silnym człowiekiem i zdołała pozostawić po sobie słowa pełne nadziei. W wieku lat dwunastu niespodziewanie zdiagnozowano u niej raka. Rok później dziewczynka już nie żyła, zostawiając za sobą zrozpaczonych rodziców i dziesięcioro rodzeństwa. Jednak pełna pozytywnej energii, nawet po śmierci ich córka zostawiła po sobie przesłanie pełne miłości i radości. Jej słowa niosą za sobą naprawdę niezwykłe przesłanie, udowadniając, że była znacznie dojrzalsza niż większość rówieśników.

rak
14.10.2019 13:40 Lekarz zignorował nowotwór. Gdyby nie pomoc ojca, nie przeżyłaby

Rak to choroba, której obawia się chyba każdy z nas. Wiele z nas straciło z jego powodu bliskie nam osoby. Dlatego tak ważne jest regularne badanie się. Niestety, czasami nawet wizyta u lekarza nie zagwarantuje nam odpowiednio wczesnego wykrycia tej choroby. Tak było właśnie w przypadku tej dziewczyny, której życie uratował tylko upór jej ojca. Wiele słyszy się i mówi o badaniach, które pozwolą odpowiednio wcześniej wykryć rozwój komórek nowotworowych. Jednak dużo osób wypiera świadomość, że ta choroba może dotknąć również ich. Wolimy często żyć w nieświadomości, niż musieć zmagać się z przerażającą diagnozą. Musimy jednak mieć świadomość, że raka możemy leczyć. Lepiej uzyskać diagnozę we wczesnych stadiach — wtedy będziemy mieć szansę na powrót do zdrowia.