Lifestyle.Lelum.pl > Mukowiscydoza

Mukowiscydoza

Andrzej Piaseczny
29.11.2021 23:09 Andrzej Piaseczny prosi o pomoc. „Samotna matka z wyrokiem śmierci”

Andrzej Piaseczny wykorzystuje swoje media społecznościowe nie tylko do promowania muzycznych wydarzeń czy opisywania swojej codzienności. Muzyk wiele razy zwracał się już do swoich fanów z prośbami, dotyczącymi najważniejszych problemów. Tak stało się i tym razem. Profil Andrzeja Piasecznego na Instagramie obserwuje 173 tysięcy użytkowników. Nic więc dziwnego, że artysta postanowił wykorzystać swój profil do nagłaśniania ważnych kwestii społecznych, jak zbiórki na szczytne cele.

informacja
14.08.2021 15:09 Nie żyje Natalia Kaniewska. „O godz. 1.40 odeszła od nas Cudowna i Kochana Natalia”

W piątek 13 sierpnia zmarła Natalia Kaniewska. Dziewiętnastolatka z Kiełczowa pod Wrocławiem od dziecka chorowała na mukowiscydozę. Przez lata zorganizowano wiele zbiórek na ratowanie jej zdrowia. Natalia Kaniewska miała 19 lat. Jej 17-letnia siostra Patrycja też jest chora na mukowiscydozę. Obecnie cała rodzina jest pogrążona w żałobie, a na Facebooku znalazło się kilka wzruszających wpisów, zamieszczonych przez matkę dziewczynki. Mama Natalii, Anna, poinformowała, że pogrzeb odbędzie się we wtorek 17 sierpnia. Prosi też, by żałobnicy przyszli na uroczystość ubrani na niebiesko, bo to właśnie ten kolor był ulubionym Natalii.

nie żyje
08.03.2021 21:16 Nie żyje Marta Konkol. Od kilku miesięcy cała Polska walczyła o jej życie

Marta Konkol nie żyje. Jej sprawą żyła jeszcze niedawno cała Polska. 22-latka walczyła o życie i prosiła o pomoc. Chorowała na mukowiscydozę, która pozbawiała ją możliwości oddychania. Przeszczep płuc niestety nie pomógł. Jej zbiórki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niestety, mimo pomocy, nie udało się jej uratować.

choroba
29.04.2020 11:45 Dowiedziała się o śmiertelnej chorobie gdy była nastolatką. Dziś aktorka walczy o każdy oddech, szpital nie może jej przyjąć

Choroba, z którą zmaga się była aktorka, jest śmiertelna i sprawia, że jej płuca nie funkcjonują tak, jak powinny. Dziewczyna walczy o każdy oddech. Nie zostało jej wiele czasu, a każdy dzień poza szpitalem skraca jej życie. Choroba, na którą cierpi była aktorka jest śmiertelna. Gwiazda, która niegdyś grała w serialach, dziś zmaga się z ciężkim schorzeniem. Dowiedziała się o niej jeszcze jako nastolatka, a chwilę później postanowiła zakończyć karierę. Obecnie kurację prowadzi w domu, gdyż placówki, w których się leczy, przyjmują tylko osoby chore na koronawirusa.